Home » 2020 Porsche 718 Cayman GT4 İncelemesi: Mükemmelliğe Kadar Rahatlık

2020 Porsche 718 Cayman GT4 İncelemesi: Mükemmelliğe Kadar Rahatlık

by adminn1
0 comment
2020 Porsche 718 Cayman

Yıl içinde birkaç kez, test haftamızın sonunda bir aracı iade etmenin neredeyse acı verici olduğunu görüyoruz. 2020’de GT4, ayrılmamız en zor otomobildi, çünkü direksiyon başında çok eğlendim. Bu model, araba kullanmayı sevenler için üretildi. Porsche, onu arzu edilen bir spor otomobil yapmak için doğru malzemeleri bir araya getirirken çok fazla hata yapmadı.

Porsche 718 Cayman

2020 Porsche 718 Cayman

motorla başlar
Birçoğu, bu arabanın ruhunu kıran 4 silindirin gelişini haklı olarak eleştirdi. Porsche’nin kendisi bu konuda bir hata yapmayı üstlendi. Dolayısıyla bu yıl GT4’te turbo veya süper şarj olmadan 414 hp güç sağlayan 4.0L H şeklinde 6 silindirli bir motor buluyoruz. Redline sadece 8.000 RPM’de geliyor ve çok sevdiğiniz müzikaliteyi ve iyi bir ölçü için biraz daha fazlasını elde ediyorsunuz. Vites küçültürken harika bir topuk-parmak taklidi yapan autoblip özelliğiyle bu motora eşlik edecek sağlam bir 6 vitesli manuel şanzımana sahip oluyorsunuz.

Porsche 718

Porsche

911 GT3 ile aynı 4.0L motor değil, ancak çok fazla karaktere sahip. Buna 309 lb-ft torku da eklediğinizde, sizi bir duraktan 100 km/s hıza 4,5 saniyede çıkarabilen bir makineniz olur. Ama içinde en çok eğleneceğiniz şey düz bir çizgide değil. GT4’ü ​​kullanmanın tüm inceliklerini takdir etmek için küçük bir dolambaçlı yol bulmanız gerekiyor.

 

Bir yarış yapısı
Çok az araba bana kendimin bir uzantısı olma hissini verdi. McLaren 675 LT, bu kısa listenin bir parçası, Ferrari 450 Stradale ile birlikte Mont Tremblant pistinde sürme fırsatı buldum … ve bu GT4. Halihazırda mükemmel bir şasi sunan normal 718 Cayman ile karşılaştırıldığında, bu GT4, bir 911 GT3’ün ön ve arka aktarma organları ile donatılmış, şasisi daha da sert ve sürüş yüksekliği bir inç alçaltılmış.

2020 Porsche 718 Cayman

Porsche 718 Cayman

Gövde konfigürasyon ayarlarını değiştirebilir ve viraj denge çubuğunun gerilimini ayarlayabilirsiniz. Arabayı yerde düz tutan büyük bir arka difüzörünüz var ve test modelimizde karbon seramik frenler vardı, bu seçenek 9.000 doların biraz üzerinde.

Bu arabanın stabil olduğunu söylemek yetersiz kalır. Çok hızlı tepki verdiği için önündeki yolu tahmin ediyormuş gibi geliyor. Tüm bu donanıma, önde 245/35ZR20 ve arkada 295/30ZR20’lik 2 Michelin Sport Cup lastiği ekleyin ve direksiyonun arkasında bir şey -tamam, çok- hissetmemek mümkün değil.

Tek yapıcı eleştiri, birçok sürücünün zevkine göre uzun – çok uzun – vitesler sunan manuel şanzımanla ilgili. Bir Alman yolundaysanız sorun değil, ancak düşük hız limitlerimizle Kanada’da 2. vitesin sonunda zaten 130 km/s’nin üzerindesiniz. Motoru 3. vitesten daha öteye götürmek ehliyetiniz için tehlikeli hale gelir. Ama gerçek şu ki, bu araba Kanada için tasarlanmamıştı. Onunla yaşamak zorundasın.

 

Süssüz bir iç
Konfor, bu Cayman GT4’ün öncelikler listesinin başında değil. Test cihazımız, maliyeti 6.700 doların biraz üzerinde olan karbon fiber koltuklarla geldi. Bu koltuklar pistte bir gün için ideal olsa da, günlük sürüş için daha konforlu deri koltukları öneriyoruz. İç mekan Alcantara’da giyinmiş.

7 inçlik orta ekran, Porsche’nin Apple CarPlay dahil olan iletişim yönetimi yazılımının eski sürümünü çalıştırıyor ve navigasyon sistemi maliyeti 2.600 doların biraz üzerinde. Sürüş meraklıları, eğlenceyi mahvedecek pek çok sürüş yardım sistemi olmadığını bilmekten mutluluk duyacaktır. Kabindeki tek renk dokunuşu, GT4’ünüzün fiyatına 1.700 $ ekleyen kontrast sarı dikişten geldi.

 

Çözüm
Bu 2020 Porsche 718 Cayman GT4, sihirden başka bir şey değil. Şimdiye kadar kullandığım en keyifli Porsche’lerden biri. Boyut, denge, güç ve yol tutuşunun otomotiv dünyasında birkaç eşdeğeri vardır. Alışkanlıklarına sadık kalan Porsche, bu modelle işini yarım bırakmadı.

Bununla birlikte, GT4’ün 113.000 $ olarak belirlenen taban fiyatının, mevcut listeden seçenekleri topladığınızda hızla uzak bir anı haline geldiğini bilin. Karbon seramik frenler, karbon fiber koltuklar, LED ışıklar ve navigasyon sistemli test modelimiz, tırmanışını 148.000 $ seviyesinde tamamladı. Bu nedenle, bu modeli tercih etmek için güçlü bir motivasyon dozu gerekiyor, çünkü bunun üzerine GT4 normal modellerden daha az rahat.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram