2021 Audi RS7 Test İncelemesi

Spor arabalar eğlencelidir, ama kim demiş ailenle seyahat eden günlük şoförünle köşeyi oyan hafta sonu spor araban aynı araba olamaz diye? Kesinlikle Audi değil. Çünkü beş kişiyi ve ekipmanlarını taşıyabilecek kadar geniş, muhteşem performansı ve çarpıcı stili olan bir araba arıyorsanız, bunu tamamen yeni 2021 Audi RS7’den daha iyi yapan bir araba düşünmek zor.

2021 Audi RS7 Dış

Stokta, A7 uzun, alçak burnu, geniş arka kalçaları ve fastback profili ile şimdiden göz alıcı bir otomobil. Ancak 2021 Audi RS7, cesur, piste hazır bir tasarımla bu arabayı 11’e kranklıyor. Bir arabanın beyaz bir boyayla öne çıkması genellikle zordur, ancak RS7, bu test cihazının 595 dolarlık Buzul Beyazı Metalik tonuyla tam da bunu yapmayı başarır – temelde yakın zamanda incelediğimiz 2021 Audi SQ5 ile aynı renk kombinasyonları. A7 tabanına kıyasla, RS7 neredeyse iki inç daha geniştir (daha geniş ön ve arka iz genişlikleri ile) ve aynı zamanda benzersiz ön ve arka tamponlara, çift oval şekilli egzoz çıkışlarına, LED farlara ve gösterişli bir duruşa sahip arka lambalara sahiptir. başlangıç ​​animasyon dizisi.

2021 Audi RS7’nin kalbinde devir yapmayı seven 4.0 litrelik çift turbo V8 yer alıyor ve 591 beygir gücü ve 590 lb-ft tork değerine sahip. Bu motor, sekiz vitesli bir otomatik şanzıman ve Audi’nin sıfırdan 60’a 3.5 saniyelik bir boyuna sahip olan quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ile eşleştirildi. Puan tutanlar için bu, Audi S7’den tam bir saniye daha hızlı! 4.938 pound ağırlığındaki bir araba için fena değil. Ve hızlanma koşularını sergilemek istemiyorsanız, EPA tarafından şehirde 15 mpg ve otoyolda 22 mpg olarak derecelendirildiği için RS7 gaz meraklısı değildir. Hızlı ve verimli arıyorsanız, Audi’nin e-tron araç serisine göz atın.

2021 Audi RS7
Audi RS7

Çift turbo V8’i çalıştırmak ve motor gürültüsünü dinlemek, özellikle 1.000 dolarlık spor egzoz seçeneğiyle harika. Ancak RS7’nin gerçek keyfi bu arabayı sürmekten geliyor. Audi’nin RS ekibi tarafından ayarlanan bir süspansiyon sayesinde RS7, raylardaymış gibi idare eder ve yolculara ani hızlanma, viraj alma ve frenleme sırasında bol miktarda g kuvveti verir. İkincisi, bu test cihazında 9.000 dolarlık bir seçenek olan yukarıda belirtilen seramik frenlerden geliyor. Bu frenler sadece RS7’nin bir kuruşta durmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Audi’ye en yüksek hızı sınırlarken biraz daha özgürlük verir. RS7, seramik frenlerle donatıldığında 155 mph hıza çıkmak yerine 190 mph maksimum hıza ulaşabilir. Büyük frenlere, spor ayarlı süspansiyona, devasa tekerleklere ve düşük profilli lastiklere rağmen, RS7 şaşırtıcı derecede yumuşak bir sürüşle sürmesi kolay bir otomobil.

Rate this post

Leave a Comment

six + 8 =