2021 BMW Alpina XB7 İncelemesi

Stil nispeten ince olsa da, XB7’nin büyüklüğü ona komuta eden bir duruş kazandırıyor. Örneğin, bir Jeep Cherokee’nin yanına park edin ve Ma Mopar’ın araziye hazır beş kişilik arabasını cüceler. Burada aerodinamik hileler oynanmıyor gibi görünüyor ve bu makine muhtemelen bir tuğlanın sürtünme katsayısına sahip. Ancak bu büyük bir SUV olduğu için tamamen görsel olarak çalışıyor.

Önde, BMW’nin tanıdık çift böbrek ızgarası var, ancak ön dudağın üzerindeki girintiye belirgin bir şekilde yerleştirilmiş bir Alpina rozeti de var. Yaklaşık bir inç boyunda ve yedi inç uzunluğunda, gösterişli olmaktan uzak olsa bile kaçırmak imkansız.

Profilde, ön fasya neredeyse düz ve XB7’nin yapabileceği balyoz benzeri performansa dair ipuçları veriyor. Kenar boyunca, bir krom hokey sopası şeklindeki trim parçası ve bir çift karakter çizgisi, biraz görsel hareket sağlar ve bu makinenin şişirilmiş bir dev olmadığını daha da güçlendirir. Şimdi, daha küçük bir araçta, markaya özgü çok kollu Alpina jantları çok gösterişli görünebilir, ancak bu devasa sac levha karşısında mükemmeller ve Bimmer’ın kavernöz tekerlek boşluklarını güzel bir şekilde dolduruyorlar.

Arkada, dörtlü oval şekilli egzoz borularıyla birlikte bagaj kapağının sürücü tarafında başka bir Alpina rozeti var. Bu borular, arka kısma parlak bir görünüm veren ve Alpina’nın hem performans hem de lüksü kucaklayan gövde rengi bir çevre ile tamamlanmıştır.

2021 BMW Alpina XB7 İç

XB7’nin kabininin rahat bir yer olduğunu söylemek, abartısız bir ifade olur. Üst düzey esnek Merinos derisi olmayan her şey Alcantara veya güzelce işlenmiş alüminyumdur ve ayrıntılara gösterilen özen olağanüstüdür. Elinizi ön camın tabanına kadar uzatın ve oradaki deriler, ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklardakiler kadar pürüzsüz ve lüks. Yani bir park kartı veya başka bir kimlik belgesi yerleştirmek için oraya ulaşmanız gerekirse? Elleriniz asla bir yaya dokusunu otlatmaz.

Audiophiles, ses kalitesi absürt olduğundan ve muhteşem bir şekilde işlenmiş metal hoparlör ızgaraları kabine biraz görsel parıltı eklediğinden, muhteşem Bowers & Wilkins stereo için sıçramak isteyecektir. Değeri ne olursa olsun, tek bir Bowers & Wilkins ev hoparlörü size XB7’deki seçenek kutusunu işaretlemekten daha pahalıya mal olacak. Bu yüzden kimsenin size bu güzel makinede tutumlu bir şey olmadığını söylemesine izin vermeyin.

Direksiyon simidinde, ısıtmalı ve soğutmalı bardak tutucuları kaplayan doğal ceviz kaydırıcıda ve üst raftaki bir BMW’nin içinde olduğunuzu asla unutmamanızı sağlamak için işlemeli cam bilgi-eğlence kadranında Alpina rozetleri vardır. Direksiyon simidindeki dikişlerin, koltuklar ve kapı panellerindeki toprak kahve tonlarının aksine yeşil olduğunu fark etmem birkaç günümü aldı ve inceliği çok sevdim. Sanki tasarımcılar, bu Teutonic tanka pilotluk yapacak kadar şanslı kişi için birazcık pop eklemekten kendilerini alamadılar.

2021 BMW Alpina XB7
BMW Alpina XB7

Muazzam açılır tavan ikinci sıradaki koltuklara kadar uzanıyor ve geri gidenlerin kaçırmaması için sadece onlar için ayrı bir tane var. Beklendiği gibi, üçüncü sıra sandalyeler sıkı bir şekilde sıkılır ve en iyisi küçük çocuklara bırakılır, ancak yetişkinler onları bir tutamda kullanabilir. Bu koltuklara erişmek bir esinti, ancak bir düğmeye dokunarak olduğu gibi, ikinci sıra koltuklar Boston Dynamics’teki (dans eden robot şöhretinin) beyinlerine layık robotik bir bale içinde döner ve ileri doğru kayar.

Arka kaldırma kapısı iki parçalı bir anlaşmadır. Üst yarı geleneksel olarak açılır, alt kısım ise bir bagaj kapağı gibi aşağı düşer, böylece piknik veya oyun öncesi şenlikler için oturmak için rahat bir yeriniz olur. Bu, küçük eşyaları kargo bölümüne yerleştirirken daha yükseğe kaldırmanız gerektiği anlamına gelse bile, düzgün bir sistemdir.

Diğer BMW’lerde olduğu gibi bilgi-eğlence sistemi mükemmel. Ekranlar görüntüleri keskin ayrıntılarla görüntüler, anında yanıt verir ve kullanımı kolaydır. Onu ilk gördüğüm zamandan çok uzak olmasına rağmen, özellikle dijital gösterge kümesinin devir ve hız göstergesinin arkasında mevcut konumunuzun bir haritasını görüntülemesini beğendim. Sürücüler, dokunmatik ekran ve yedek düğmelerin yanı sıra, radyo ses seviyesini ayarlamak, aramaları kabul etmek veya reddetmek ve şarkıları atlamak veya tekrarlamak için hareket kontrollerini kullanma seçeneğine de sahiptir. İlk başta biraz zor olsa da, hareketlere alıştığınızda, biraz Kuvvet’i kullanmaya benziyor, ki bu oldukça havalı. Size yardımcı olmak için bilgi-eğlence sisteminde bir video eğitimi var.

Rate this post

Leave a Comment

four + seventeen =