2021 Lexus IS 350 F Sport İncelemesi

Lexus IS, marka için her zaman devrim niteliğinde bir araç olmuştur. Lexus, ES ve LS sedanlarını orijinal IS 2000’de çıkmadan önce on yıldan fazla bir süre üretmişti, ancak bunlar lüks dört kapılı idi. IS, MKIV Toyota Supra’da görünen doğal emişli sıralı altı silindirli motor ve arkadan çekişli, güçlü BMW 3 Serisi’ni almak için tasarlanmış bir spor sedan olan otomobil üreticisi için yeni bir bölgeydi. İkinci nesil IS, 2006 model yılı için geldi ve mevcut dört tekerlekten çekişi getirdi. İki yıl sonra, V8 ile güçlendirilmiş IS F bir kez daha Lexus’u yeni bir rekabet alanına taşıdı: yüksek performanslı spor sedan segmenti.

2021 Lexus IS 350 F Sport Dış

Lexus’un yeni IS’nin dinamiklerine verdiği odak, sac levhasına da sızmış gibi görünüyor. Bir keskinlik, görsel bir verimlilik var. Tüm ön farlar, bireysel farların üzerinden geçen çarpıcı gündüz sürüş farlarıyla birlikte bıçak şeklindeki tek bir kasada birleştirildi. Bunlar, Lexus’un özel ağ ve F Sport modellerinde RC F’den ilham alan bir alt hava girişi ile gelen kusursuz ızgaraya işaret ediyor. Arka lambalar, giderek daha popüler hale gelen bir stil öğesi olan bir LED ışık çubuğu ile birleştirilmiştir.

Lexus, IŞİD’in dışında başka, daha ince değişiklikler yaptı. 2021 modeli, giden arabadan biraz daha geniştir. Yeniden tasarlanan rocker panelleri, IŞİD’in daha geniş kalçalarına doğru akan belirgin bir yukarı eğime sahip. Lexus, IS’yi spor sedanda şimdiye kadar sunulan en büyük jant olan 19 inçlik jantlarla kullanıma sunarak biraz daha büyük boyutlardan yararlandı. Test cihazımda, özel bir hafif 19 inç BBS jant seti, havalı bir karbon fiber arka spoyler ve birkaç başka yükseltme ekleyen isteğe bağlı Dinamik Kullanım Paketi vardı.

2021 Lexus IS 350 F
Lexus IS 350 F

2021 Lexus IS 350 F Spor Verim

2021 IS, Lexus Driving Signature’a göre üretilen ilk resmi otomobil olabilir, ancak Lexus, sedanın bu en yeni versiyonunu piyasaya sürmeden çok önce hattatlık üzerinde çalışıyordu. GS F’yi ve RC F’nin iki farklı versiyonunu kullandım ve hepsinin rahat, ulaşılabilir ve güven verici olduğunu gördüm. IS bir istisna değildi.

Rate this post

Leave a Comment

13 + seventeen =