Home » 2022 Hyundai Santa Cruz İlk Sürüş: Ve Şimdi Tamamen Farklı Bir Şey İçin

2022 Hyundai Santa Cruz İlk Sürüş: Ve Şimdi Tamamen Farklı Bir Şey İçin

by adminn1
0 comment
2022 Hyundai Santa Cruz

Yeni 2022 Hyundai Santa Cruz, otomobil dünyasında nadir görülen bir şeydir. Bu sadece bir segment avcısı değil, bir tür segment yaratıcısı. En azından Hyundai’nin söylediği bu.

2022 Hyundai Santa Cruz

2022 Hyundai Santa Cruz

Şimdi, Santa Cruz’a ilk kez iyi bir bakış, dört kapılı bir kabin, yüksek sürüş yüksekliği, sektördeki en benzersiz ızgaralardan biri (Santa Fe kardeşini dahil etmediğiniz sürece… veya sonuncusu) gördüğünüzü söylüyor. gen Toyota Venza), bazı ışıltılı 20 inç jantlar ve her şeyden önce bir pikap yatağı. O zaman bu bir pikap, değil mi?

Hyundai Santa Cruz

Üreticiye göre öyle değil. Kamyonetlerin son derece sadık bir müşteri tabanı var ve Hyundai bundan kaçınabilirse kafasını duvara vurmak üzere değil. Şey, o da bir geçit değil. Genç çiftlere yönelik bir Spor Macera Aracı olarak adlandırın – bilirsiniz, kanoları paketlemeyi, Sea-Doos ve Ski-Doos’u çekmeyi ve dağ bisikleti ve kamp malzemeleri yüklemeyi seven maceracı tipler. Hyundai, sürüş etkinliğimiz sırasında tüm Santa Cruz’lar ile bunu açıkça ortaya koydu. Hepsi, bayilerde bulunan her türlü dış mekan aksesuarlarıyla donatıldı.

2022 Hyundai Santa Cruz

Elbette, hepimiz bu maceracı tiplerin nelere eğilimli olduğunu biliyoruz: crossover’lar ve küçük SUV’ler. Hyundai’nin alıcıları çekmeyi beklediği de tam olarak bu araç segmentleri. Öyleyse, arama bir alıcı değilse, neden arama bir CUV olmasın?

Spor Macera Aracı
Pekala, bu bir seçenek ama Hyundai “Spor Macera Aracı” konusunda kararlılığını koruyor. Ve neden yeni bir atama değil? Böyle bir şey görmeyeli uzun zaman oldu. Bu daha önce hiç olmayan bir şey değil Ford Ranchero’yu hatırlıyor musunuz? Dodge Rampage’e ne dersin? Veya Subaru’nun BRAT ve Baja’sı? – ama uzun zaman oldu.

Tabii ki, üreticilerin daha önce boyanmış bir CUV sürücüsünün eline bir toplama yatağı almaya çalışmadıkları söylenemez. Ford, Ranger’ın yeniden doğuşuyla bir şans verdi ve bundan önce Chevrolet Colorado ve daha yakın zamanda Jeep Gladyatörümüz vardı. Tüm harika kamyonlar – bu onları hiçbir şekilde küçük düşürmek değil – ama olay bu; onlar kamyondu. Evet, Ford F-150 veya Chevrolet Silverado gibi çok satan kardeşlerinden daha küçük motorlara sahip olan, ancak yine de kamyon gibi giden gövde üstü iş makineleri.

Ama Santa Cruz değil. Bu, Tucson ve Santa Fe geçitleriyle pek çok parçayı paylaşan bir araç (dış boyutlar açısından, kabaca ikisi arasında oturuyor), bu nedenle, titreşimleri ve zıplayan sürüşü azaltmayı amaçlayan tek gövdeli bir platform. pikaplarla ilişkilidir.

o yatak
Tabii ki, toplama yatağını paylaşmadığı bir şey var ve hata yapmayın: Yerde dört fitte uzun olmasa da, genellikle arka kargo bölümünün bulunduğu yere düşen bir kovadan çok daha fazlasıdır. Kramponları, yatak lambaları, bağları ve hatta Honda Ridgeline’de görüldüğü gibi buzla doldurulabilen ve daha sonra boşaltılabilen ekstra yerden depolama alanı vardır. Yatağın her iki yanında bir 115V elektrik prizi ve ekstra depolama alanı vardır; Yatağı genişletmenize izin veren aksesuarlar bile var ve arka tamponun her köşesinde çelik burunlu bir bota sığacak kadar büyük kesikler bulunuyor. Geri çekilebilir yatak örtüsü de standarttır, böylece eşyaları orada güvende tutabilirsiniz.

Elbette, bir CUV’nin kargo alanı kadar istiflenebilir değil ve orada herhangi bir şeye ulaşmak için her zaman Santa Cruz’dan çıkmak zorunda kalacaksınız, ancak Hyundai, CUV’den değişiklik yapmak için ellerinden gelen her şeyi sağladı. mümkün olduğunca lezzetli “SAV”.

güç aktarma organı
2.5L turbo motorun gücü 281 hp ve 311 lb-ft tork ve 5.000 libreye kadar çekme kabiliyeti olarak derecelendirilmiştir – burada gördüğünüz Kawasaki Jetski yaklaşık 2.000 libre ve Santa Cruz bunu gayet iyi idare etti. Normal veya Akıllı sürüş modunda tutun (Santa Cruz’un nasıl sürdüğünüzü algıladığı ve vites değiştirme ve gaz tepkisini duruma göre uyarladığı) ve gitmeye hazırsınız.


Dış cepheyi tartıştık; neyin ne olduğunu görmek için bu Spor Macera Aracına girmenin zamanı geldi.

Burada gördüğünüz teknik özellikte – 44.799 $ – Trend (41.399 $) ve Preferred’in (38.499 $) üzerindeki serinin en üstünde yer alan Ultimate trim – tam yükü alır: önde ısıtmalı ve havalandırmalı deri koltuklar, surround görüşlü park kamerası, LED farlar , 10,25 inç dijital gösterge grubu, dijital göstergelerinizi kör nokta kameralarına ve yağmur algılayıcı sileceklere dönüştüren kör görüş monitörü.

Bu, standart dört tekerlekten çekiş, ısıtmalı direksiyon simidi, yatak örtüsü ve 2.5L turbo gücüne ek olarak.Alan açısından, öndeki Tucson’a benziyor, bu da iyi ön diz mesafesi, şaşırtıcı miktarda baş mesafesi ve yüksek oturma pozisyonu anlamına geliyor. İkinci unsur, tasarımcılar Santa Cruz’u bir araya getirirken ana hedeflerden biriydi, çünkü bu iyi bir görüş anlamına geliyor ve bu, Hyundai’nin dönüştürmeyi umduğu herhangi bir CUV sürücüsü için önemli.

Dijital gösterge kümesi, gerçek bir gösterge başlığı olmamasına rağmen düzgün bir şekilde parlamadan yoksun, net bir meseledir. Bu da görüşe katkıda bulunuyor, ancak benim gözüme ekran genel olarak biraz direksiyon simidinin hemen üzerindeki yerine takılmış gibi görünüyor.

Ultimate spec’te, gösterge kümesi, onu çevreleyen paneldeki tüm kontroller gibi dokunmatik olarak etkinleştirilen 10,25 inç geniş ekranla eşleştirilir. Burada kadran veya sabit düğme yok. Her zaman, her şey dokunuş. Şahsen, kullanımı biraz daha kolay olduğu için daha geleneksel düğmeleri seviyorum, ancak Santa Cruz’daki hem ekran hem de dokunmatik panel yeterince duyarlı ve bundan rahatsız olmam. Girişleriniz alındığında dokunsal tepkinin biraz daha sağlam olmasını diliyorum. Apple CarPlay ve Android Auto elbette standarttır ve kablosuz şarj da vardır.

 

4/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram