Home » 2020 BMW M2 CS İncelemesi – Birini İstiyorum!

2020 BMW M2 CS İncelemesi – Birini İstiyorum!

by adminn1
0 comment
2020 BMW M2 CS

İşimde her yıl çok fazla araba kullanıyorum ve bir avuç araba yüksek performanslarından dolayı çok çekiciyken – spor arabalardan bahsediyorum – bu sportif araçların çok azı bana “İstiyorum” dedirtiyor. bir”. Ama BMW M2 CS’de olan buydu.

2020 BMW M2 CS

2020 BMW M2 CS

M3 ve M4 Müsabakasını küçük bir dostane kafa kafaya müsabakada çektiğimiz bir günde, bu nihai M2’nin pist testi çok uygundu. Ve hayat bazen iyi gittiği için, kader, bu gün süreceğim son arabanın en iyisi olacağını yazmıştı. Süper şarjlı küçük 2 Serisi, pastanın üzerine lezzetli bir krema oldu!

M2 Yarışması mı yoksa 2020 BMW M2 CS mi?

Söz konusu modelin bir M2 CS , M2 Competition’dan daha enerjik bir varyant olduğunu belirtmeliyim. Çünkü evet, “normal” M2 artık Kanada’da sunulmuyor, sanki BMW Kanada bize M240i’nin ne kadar iyi olduğunu ve onunla eski M2 arasındaki farkın çok küçük olduğunu söylemek istiyormuş gibi.

BMW M2 CS

M2 CS’nin atan kalbi, çok sağlam 444 hp ve 406 lb-ft tork sağlayan çift turboşarjlı 3.0L sıralı-6’dır. Bunun yeni M3, M4, X3 M ve X4 M’nin kaputunun altına cıvatalı değil, S55 motoru olduğunu unutmayın. M2 CS ile karşılaştırıldığında, M2 Competition 33 at (yani 411) ve bir tek lb-ft kaybeder (yani 405).

Bir vites kutusu için, test cihazımızda eski bir 6 vitesli manuel vardı, ancak çift debriyaj seçeneğinin, bir pedalı daha az olan yarış arabalarını tercih edenler için markanın kataloğunda kaldığını unutmayın. Ayrıca bunun çift debriyajlı şanzımanla sipariş edilebilecek son M otomobil olduğunu unutmayın – diğerlerinin tümü 8 ileri otomatik şanzımanla gelir.Diğer bir önemli özellik ise, üç seviyede sertlik (Comfort, Sport ve Sport+) sağlayan ve sürücüyü bir süper kahramana dönüştürebilen adaptif M süspansiyondur!Disk frenler de bu özel modele özeldir. Ön ve arka disklerin çapı daha büyüktür, kaliperlerin önde altı ve arkada dört pistonu vardır.

BMW M2 CS

Bu seçenek, test aracında olmamasıyla dikkat çekiyor olsa da, pistte o günler için mükemmel olan karbon seramik frenlere geçmenin mümkün olduğunu bilin.Son olarak, M2 CS’yi benzerlerinden ayıran dış kısım var. Karbon fiber kaput aynı zamanda motor bölmesinden ısıyı serbest bırakmak ve aynı zamanda otomobilin aerodinamiğini iyileştirmek için bir havalandırma deliğine sahiptir. Yine karbon fiber olan tavan, gövdeyi sertleştirmeye, ağırlığı azaltmaya ve otomobilin ses yalıtımını iyileştirmeye yardımcı oluyor.

Bagajın kenarında, küçük bir “Gurney flap” spoyleri, yüksek hızlarda aerodinamik desteği artırırken, arka difüzör dört egzoz borusunu gizlemekte zorlanıyor. Bir Misano Mavisi olan M2 CS’nin rengi, çok sınırlı sayıda üretilen bu modele özeldir.İç mekana gelince, gösterge paneli, özel direksiyon simidi ve hatta koltuklar Alcantara süetiyle dolu. Aslında bunlar eski M3/M4 CS’de kullanılanlarla aynı, çok fazla destek ve hatta arkada doğal havalandırma. Gözler ve sırt için saf bir zevk!

Yolunda
BMW M2 CS – tahmin edebileceğiniz gibi – ideal bir sürüş pozisyonu sunuyor! Spor koltuğun sayısız manuel ayarı, pedalların konumu, eski güzel bir vites topuzu olan orta konsol ve özellikle kalın kıvrımlı muhteşem direksiyon simidi ile sürüş keyfi daha yola çıkmadan başlar.

Tabii ki, bu mühendislik harikasının en iyi olduğu yolda. En keskin modlarına yerleştirilen tüm ayarlamalarla, coupe aniden çok daha cerrahi hale geliyor. Uyarlanabilir süspansiyon sağlam, ancak rahatsız edici değil – gerçekten değil – bu da M2 CS’nin yolda normal bir 2 Serisi kadar konforlu – veya neredeyse aynı – olacağını gösteriyor. Otomobil üreticisi uzun süredir bu konuda uzmanlaştı ve markanın en saf spor otomobili de bir istisna değil.

DDT (Sürücü Geliştirme Pisti) 450 hp’ye yakın bir arabaya yakışır hızlanmaya izin verdiği için ek gücü hemen hissediyorsunuz. Frenleme büyülü, başlangıçta virajlara yaklaşırken çok erken frenlememe rağmen. Direksiyon da alışılmadık derecede hassas, M2 CS, sürücünün başını belaya sokmadan köşe çıkışlarında biraz kayıyor.Bu M2 CS, benim düşünceme göre, orijinal M3’e en yakın olan otomobil, E30 olarak bilinen nesil, hala bir coupe’den üstün performansın altın standardı olarak kabul ediliyor. Topuk-parmak geçişi çok kolay, vites geçişleri de kolay ve kolun kullanımı o kadar zevkli ki, adrenalin dolu o kısa anı yeniden yaşamak için birkaç kez vites küçülttüm!

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram