Home » 2021 Buick Envision İncelemesi – Konfor ve Sessizliğe Odaklanın

2021 Buick Envision İncelemesi – Konfor ve Sessizliğe Odaklanın

by adminn1
0 comment
2021 Buick Envision

Geçen yıl, Buick giriş seviyesi crossover serisini Encore GX ile geliştirdi. 2020 için, Amerikan otomobil üreticisinden aldığımız tamamen yeni bir SUV değil, zaten bilinen bir modelin makyajı. Hem gerekli hem de biraz zaman alacak bir makyaj. En azından, yeni ikinci nesil Buick Envision’ın, yenilenen tasarımı sayesinde sınıfındaki diğer araçlardan sıyrılması ve markanın diğer son modelleriyle aynı çizgide olmasını sağlayan bir görünüm sayesinde iyileştiğini söyleyebiliriz.

Buick Envision

2021 Buick Envision

Kapsamlı yeniden tasarım, Buick’in son derece rekabetçi lüks kompakt SUV segmentine girişine kesinlikle daha sportif bir görünüm kazandırıyor. Ancak görünüş bir şeydir – arabalar hakkında söylediklerini hatırlayın, satın alma kararınızı vermek için asla yalnızca görünüşüne güvenmeyin.

Bu arada, model için bir ilk olan 2021 için Avenir donanım seviyesini de alan yeni 2021 Buick Envision ile yaptığım test sürüşü sırasında dikkate değer diğer unsurlardan bazıları öne çıktı.

Tasarım için başparmak yukarıya
Bu Zengin Garnet Metalik rengiyle süslenmiş Buick Envision Avenir, 20 inç jantların sedefli nikel kaplamasının yanı sıra yan camların, külbütör panellerinin ve tavan raylarının etrafındaki çoklu krom şeritlerle ve ön ızgaradan bahsetmeden iyi uyum sağlar. . Yeni tampon kesinlikle eskisinden daha agresif ve çoğu kişi bunu fazla ihtiyatlı buluyor. Yarı saydam arka işaret lambaları da LED aydınlatma sayesinde canlandırılmıştır. Buick Envision, bence, Buick serisindeki en iyi görünen araç.

Buick Envision

2021 Buick

2021 Buick Envision Peki ya iç mekan?
Yeniden tasarım genellikle yeniden tasarlanmış bir iç mekan anlamına gelir. Ve yeni Envision beklediğiniz gibi artık Cadillac XT4 ile aynı platforma dayandığından, kabin ortamı önceki modelden çok daha modern.

Örneğin, yeni gösterge paneli, aracın tavanına doğru belirgin bir eğimle ortada dokunmatik ekrana sahip. Bu oldukça sıra dışı bir konumlandırma ama ben daha çok beğendim ve büyük ekranın kullanımı hala kolay. GM’in bilgi-eğlence sisteminin, grafiklerin kalitesi ve hatta kullanıcı komutlarına tepki verme hızı sayesinde sektördeki en iyilerden biri olarak kabul edildiğini unutmayın.

2021 Buick Envision

Buick Envision

Klima kontrollerinin konumu sürücü için harikadır, ancak bu aynı zamanda orta konsolun bir kısmı görüş alanını engellediği için ön yolcunun yan tarafındaki sıcaklığı ayarlamak için kolu bulması için hafifçe eğilmesi gerektiği anlamına gelir. Bana sorarsan ciddi bir hata değil.

Buick ayrıca geleneksel vites değiştiriciyi bir dizi düğme lehine terk etti, kabul etmem gereken zarif ve iyi düşünülmüş, sadece “R” düğmesinin altındaki farklı doku sayesinde, neyse ki yanlış gitmeyi zorlaştırıyor, yapmasanız bile. orta konsola bakmayın.

Buick elbette rahatlık demektir ve burada Buick sihirli dokunuşunu kaybetmedi. Arka koltuklar için ayarlanabilir sırtlıklar görmek isterdim, ancak koltuklar arkada bile olabildiğince yumuşak. Ve dışarıdayken kabini son derece sessiz yapan QuietTuning teknolojisini de unutmayalım.

Bununla birlikte, belirli bir kusurdan bahsetmeliyim: direksiyon simidi tutması en rahat değil. Envision sportif bir araç olarak görülmese de, daha ergonomik bir direksiyon simidinin entegrasyonu bu alandaki deneyimi iyileştirecektir. Ayrıca, birinci nesil Envision’da olduğu gibi, iki ön sıra koltuk arasındaki depolama alanı müdahalecidir.

 

Sportif görünüm = artan performans?
Daha önce de belirttiğim gibi, görünüş daha yüksek bir sürüş zevkini garanti etmez. Göründüğü kadar güzel ve kaslı olan Envision, örneğin bir Audi Q5 veya BMW X3 gibi dolambaçlı bir pistte evinde değildir. Araçta Michelin X-ICE SNOW kış lastiklerinin bulunduğunu belirtmeliyim. Bunlar pazara ilk çıktıklarından beri beni etkilediler, ancak bir kış lastiği, yol yüzeyi sıcaklıklarının kıştan belirgin şekilde daha sıcak olduğu ilkbaharda dört mevsim lastiği kadar iyi değildir.

 

Bu fena direksiyona ek olarak, direksiyonun kendisinin yeterince doğrudan olmadığını, süspansiyonun ise açıkça sportif sürüş için kalibre edilmediğini gördüm. Bununla birlikte, Envision’ın üstün olduğu yer, orta düzeyde sürüldüğü zamandır. Rahat, sessiz ve hızlanma altında güçlü olan orta boy Buick SUV, ızgarasının ortasında oturan tepenin hakkını veriyor.

 

Son kelime
Yeni, daha sert platformu ile Buick Envision artık mekanik organları güncelledi ve aynı zamanda modernize edilmiş bir kabine sahip. Hayır, hepsi mükemmel değil – Envision, rekabet ettiği Alman veya İtalyan rakipleri (Alfa Romeo Stelvio gibi) kadar ilham verici bir sürüş sunmuyor. Öte yandan, sessiz iç mekanıyla birlikte yumuşak sürüşü, Buick ürünlerine alışmış müşterileri memnun edecek gibi görünüyor. Modele yeni alıcıların çekilip çekilmeyeceği henüz belli değil.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram