Home » 2021 Toyota Tundra Uzun Vadeli İnceleme

2021 Toyota Tundra Uzun Vadeli İnceleme

by adminn1
0 comment
2021 Toyota Tundra

Her türden kamyonun (yani pikaplar, SUV’ler, minivanlar ve benzerleri) piyasada ezici arabalar olduğunu biliyoruz (bununla sedan ve coupe gibi binek arabaları kastediyorum).

Bunu şu örnekle açıklayayım: Quebec’te 2020’de 371.478 yeni araç satıldı. Bunların 265.853’ü kamyon, yani yüzde 71,5’i. Ezici hakkında konuşun.

Toyota Tundra

2021 Toyota Tundra

Şimdi, SUV’ları, crossover’ları, minivanları ve minibüsleri (merhaba Amazon!) çıkarırsanız, geriye iki kategoriye ayrılan kamyonetler kalır: kompakt (bazıları orta boy terimini tercih eder) ve tam boy.

Quebec’te sunulan yedi kompakt pikap (yani Tacoma, Ranger, Colorado, Canyon, Gladiator, Ridgeline ve Frontier) 2020’de toplam 8.186 satış yaptı veya satılan tüm kamyonların yalnızca yüzde 3’ü.

Karşılaştırıldığında, altı adet tam boyutlu pikap (F-Serisi, Ram, Sierra, Silverado, Tundra ve Titan) 53.845 alıcı çekti ve tüm pikap satışlarının beşte birini (%20) oluşturdu.

Sadece Toyota RAV4 ve Honda CR-V’nin liderliğindeki kompakt SUV’ler geçen yıl daha iyi performans gösterdi ve La Belle Eyaletinde toplam 78.742 adet satış gerçekleştirdi.

2021 Toyota Tundra

Toyota Tundra

Bu da beni (nihayet!) araba yoluma bir Tundra park ederek evimde daha fazla gölge yaratmamın ilk sebebine getiriyor. Şimdi, bir soruyla başlıyorum (çünkü biz gazeteciler soru sormayı severiz): Bu kadar çok Quebecliyi (ve genel olarak Kanadalıyı) bu kadar büyük bir araç almaya iten ne? Park etme zamanı geldiğinde herhangi bir sürücüyü soğuk terletebilecek bir araç. Ve hem bayide hem de sonrasında pompada bütçeleri alt üst edebilecek bir araç.

Sorumun cevabı, Tundra’nın direksiyonuna geçtikten bir iki gün sonra belli oldu…

Costco veya IKEA’da alışveriş yapmak ister misiniz? Sadece Tundra’nızı oraya sürün; oraya ne sığdırırsanız anında size altın bir üye kartı verirler.

Sevimli küçük bahçeniz için planlar ahşap bordürler mi gerektiriyor? Cılız ekicileri unut ve kendine biraz demiryolu kirişi al.

Sana söylüyorum, altı fitlik bir yatağı takip ederken, tek yapmak istediğin onu doldurmak! En küçük kendin yap projesi, hırdavatçıya yapılan bir geziyi eğlenceli bir partiye dönüştürür. Pahalı ama eğlenceli.

 

Özgür düşünenin seçimi 2021 Toyota Tundra

Tundra’yı seçmemin ikinci nedeni, 1.795 Quebecli’nin 2020’de bir tane satın almasıydı.

Bu insanlar, F-Serisini tercih eden 19.342 vatandaşa öykünerek Ford F-150’yi 55. yıl üst üste Kanada’da en çok satan araç haline getirmeye yardımcı olabilir.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram