Home » 2021 Infiniti QX80 İncelemesi

2021 Infiniti QX80 İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Infiniti QX80

2021 Infiniti QX80, bugün Kuzey Amerika pazarında en çok olmasa da yanlış anlaşılan SUV’lardan sadece biri olabilir. Heck, kasa üstü QX80, genel olarak en yanlış anlaşılan araçlardan biri olabilir.

Infiniti QX80

2021 Infiniti QX80

Bu yanlış anlama, esas olarak görünüşünden kaynaklanmaktadır. SUV başlangıç ​​için devasa bir şey. Ardından, o büyük krom ızgara, bu farlar ve ultra göz alıcı 22 inç jantlar ile yolda bolca var. O kadar ki, bej olarak adlandırılmayan ama dürüst olalım-işte bu-boya işi umurumda bile değil, çünkü bu araca çok iyi uyuyor. Bununla birlikte, yan ayna kapaklarının gövde ile uyumlu renk olmasını isterdim, ne yazık ki bu göz kamaştırıcı krom numaraları daha yüksek trimlerde elde ettiğiniz tek şey.

Bunun ötesinde, QX80, hem çizgileri hem de detayları açısından tipik olarak en belirgin tasarım paketlerinden birine sahip ve bu, yıllar boyunca onun için çok bölücü bir faktör oldu.

2021 Infiniti

Infiniti

Ama olay şu. QX80 – ve ondan önceki QX56 – aslında öyle olmasa bile (segmentte çok fazla olmasa da daha büyük araçlar var) rekabeti her zaman cüce gibi görünse de, tam boyutlu lükste (lüks olmayanlar bile) stil ) SUV evreni son zamanlarda giderek daha belirgin hale geldi. Örneğin, yeni Cadillac Escalade, kamyonun selefinden bugüne kadarki en büyük stil ayrılmasını sunuyor; Lincoln Navigator, özellikle uzun dingil mesafesi biçiminde, Infiniti’nin QX80 için sunmadığı, yolda mutlak bir hantal. yol – ve BMW X7’deki veya hatta daha küçük Genesis GV80’deki ızgaraları gördünüz mü?

QX80, bir zamanlar olduğu kadar köşeye sıkışan bana bak stil pazarına sahip değil. Özellikle, Infiniti’nin ön fasyayı düzene soktuğunu ve çok daha az şişkin ve çok daha keskin bir görünüm oluşturduğunu gören 2018 makyajından sonra.

2021 Infiniti QX80

Infiniti QX80

Bu muhtemelen bazılarını rahatsız etti ve QX80’e olan beğenilerini azalttı, ancak bu araç hakkında her zaman söylediğim gibi burada şunu söyleyeceğim: stil önemli olabilir, ancak yeni bir tam otomobil  karar vermek söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken çok daha fazla şey var. -boyutlu lüks SUV. Ve gerçek şu ki, bu kamyonun gerçekten çok şey yapması gerekiyor, özellikle de sunduğu değer açısından.

Tam yüklü yedi koltuklu ProACTIVE döşemem 87.000 dolardan (500 dolardan daha ucuza satılan sekiz kişilik bir versiyon da var, temel Luxe döşeme ise 79.000 dolardan başlıyor) ve test cihazımın sahip olduğu tek seçenekle – boya – zirveye çıktı 88.000 dolardan çıktı. Ekleyebileceğiniz birkaç küçük ayrıntı daha var ama bunların hiçbiri o kadar da dikkat çekici değil. Bu tam dolu QX80’dir ve paranızın karşılığında harika bir 4WD sistemi, deri koltuk gibi iç donanım, USB-C ve USB-A bağlantı noktaları, arka koltuk eğlencesi, Apple CarPlay ve Android Auto, 17 hoparlörlü Bose ses, video dikiz aynası, ısıtmalı ve soğutmalı ön ve ikinci sıra koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, üç bölgeli klima kontrolü, 12 bardak tutucu ve elektrikli katlanır üçüncü sıra koltuk.

 

para için patlama
Adaptif hız sabitleyici, şeritte kalma yardımı, önden çarpışma uyarısı ve uyarlanabilir ön farlar gibi tüm sürücü yardımlarından bahsetmiyorum bile. Uyarlanabilir amortisörler bile var ve GMC Yukon/Chevrolet Tahoe/Cadillac Escalade üçlülerinde gördüğünüz gibi manyetik çeşitlilikte olmasalar da (ve kuşkusuz, bu sistem kadar iyi çalışmıyorlar), sahip olmak güzel .

Benzer donanıma sahip bir Navigator almak için yaklaşık 100.000$’dasınız; Escalade sizi neredeyse 120.000 dolara itecek. Ve Almanlar? Unut gitsin. En üst düzey bir Chevrolet Tahoe High Country bile yaklaşık aynı fiyata oturuyor. O halde QX80 kesinlikle doğru fiyatlandırılır.

 

Yoksa öyle mi?
Eh, QX80 gerçekten yeniden tasarlanmadığı için – sadece çeşitli stil ve paketleme ince ayarlarıyla yenilendi – 2011 model yılından bu yana, dişte biraz uzun olduğu alanlar var. Çift ekranlı bilgi-eğlence sistemi tarafından parçalanmış olsalar da, kokpitte gerçek bir tasarım çabası yok, sadece büyük, geniş yüzeyler ve dik açılar.

Deri biraz ucuz hissettiriyor ve bu aracı daha önce test ettiğimden, üçüncü koltuk sırası hatırladığımdan daha az geniş veya kullanışlı. Tabii ki, üçüncü sıra o zamanlar ne kadar etkili olursa olsun, bugün daha az anlam ifade ediyor çünkü rekabet – özellikle GM’den – bu bölümdeki oyunlarını gerçekten artırdı. Kablosuz şarj ve baş üstü ekran gibi bazı modern teknoloji parçaları da yok, ki bu üzücü.

Yine de, bir şekilde, bundan pek rahatsız olmadım (gerçi koltuk malzemesi bir süre sonra, üçüncü sıradaki koltukların ne kadar yavaş istiflenip açıldığı gibi, bana ulaşmaya başladıysa da) çünkü bir fikrini hayal ettim. Sağlamlık ve lüksün doğru karışımı ile bunun gibi büyük kamyon. İçeri giriyorsunuz, güzel ve yüksek oturuyorsunuz, önünüzdeki kaputun üzerinde çirkin yaratık gibi oturuyorsunuz ve gerçekten yetenekli bir aracın içinde olduğunuzu hissediyorsunuz.

Ve sürüş sırasında yeteneklidir; QX80’in temellerinin ve parçalarının çoğunu çöle vuran BM’ye özel Nissan Patrol kamyonuyla paylaştığını düşündüğünüzde, asfalt yollarımızın QX80 ile eşleşmemesi şaşırtıcı değil.

 

güç aktarma organı
Bu bölümde, burada sahip olduğumuz şey, 7 vitesli otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe de beslenen, 5.6L ölçen ve 400 hp ve 413 lb-ft tork üreten, doğal emişli büyük bir V8. Evet, Titan kamyonetinde bulacağınız güç aktarma organının aynısı, ancak aynı zamanda köklerinin bir kısmını ana şirket Nissan’ın GT-R’sinin belirli yarış versiyonlarında kullanılan bir motora kadar takip ediyor. Yani bu var.

2.600 kg’ın üzerinde bir ağırlığa sahip QX80, bu nedenle “ayak filosu” olarak adlandırmakta zorlanabilirsiniz, ancak bu, gücü sorunsuz ve geniş bir devir bandında yapamayacağı anlamına gelmez. bahşişten çekingen bir şekilde sıyrılıyor ve o sıradayken neredeyse durdurulamaz hissediyor; neredeyse 3.900 kg çekebilmesine şaşmamalı.

Genel olarak, yine de, QX80, sayıların önerdiğinin üzerinde ve üzerinde performans gösterdi. Harika, dürüst, cesur ve evet, niyetleri ve yeteneklerinin neler olduğu hakkında hiçbir şey söylemeyen, hatta biraz yakışıklı bir kamyon.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram