Home » 2021 Lincoln Corsair İncelemesi : Bir Ford Kaçıştan Daha Fazlası

2021 Lincoln Corsair İncelemesi : Bir Ford Kaçıştan Daha Fazlası

by adminn1
0 comment
2021 Lincoln Corsair

Geçen yıl piyasaya çıkan Corsair, Lincoln serisindeki MKC’nin resmi olarak yerini aldı. Lincoln, Ford’un fiili lüks bölümüdür ve iki markanın çeşitli modelleri ortak platformlar kullanır. Corsair, Ford Escape ile birçok unsuru paylaşan bunlardan biri. Elbette, tüm Lincoln ürünlerinde olduğu gibi, Corsair’in üstün olmasına yardımcı olan bitiş, kalite ve lüks.

Lincoln Corsair

2021 Lincoln Corsair

Otomobil üreticisi son yıllarda ürün gamını basitleştirmeyi seçti. Sadece bir sedanı var, MKZ (Lincoln Kanada web sitesinde 2020 modeli); diğer tüm araçları SUV’dur. Bunlardan Corsair en küçüğüdür ve onun üzerinde Nautilus, Aviator ve devasa, çok lüks Navigator bulunur.

Lincoln, lüks ve bununla birlikte gelen fiyatlandırma anlamına gelir. Ancak Corsair, tüketicileri Lincoln evrenine 45.200 $ gibi nispeten makul bir taban fiyatla tanıtan iyi bir iş çıkarıyor. Testimiz için 2021 Lincoln Corsair 65.000 $’dan sunulan Reserve versiyonunu kullandık. Açıkçası, fiyatta önemli bir fark var ve tüketicilerin bir sürümü seçmeden önce gerçekten neyin gerekli olduğunu düşünmeleri gerekecek.

 

Dış taraf
Burada MKC ve Corsair arasındaki farklar açıkçası minimum düzeyde. Boyutları neredeyse aynı, Corsair öncekinden biraz daha büyük. Her ikisi de çok hafifçe değiştirilmiş olsa da, ön kısım aynı ızgaraya ve aynı tip farlara sahip. Dürüst olmak gerekirse, Corsair iki yıldır piyasada ve onu yoldaki bir MKC’den ayırt etmekte hala zorlanıyoruz.

2021 Lincoln

Lincoln

Bununla birlikte, Lincoln, Corsair’i biraz Aviator gibi göstermeyi de başardı, ki bu kötü bir şey değil. Kompakt SUV, abisini karakterize eden zarafeti içselleştirmiştir.

Arkada, aynı hikaye… aynılık. Birkaç detay dışında MKC’yi Corsair’den ayırt etmek çok zor. Bununla birlikte, Lincoln logosunun biraz daha yukarı konumlandırıldığını ve arka ışık imzasının biraz değiştirildiğini belirtmekte fayda var. Son olarak, pencere Corsair’in tüm arka kısmını kaplıyor. Bunlar, deniz temalı bir isme geçişe eşlik eden ana değişikliklerdir.

 

İçeri
Eski MKC ve yeni Corsair arasında çok daha önemli farklılıklar olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Bahsettiğimiz gibi, Corsair, Aviator ile bariz bir kan bağıdır ve bu, içinde açıktır. Birçokları için fazlasıyla Ford’dan ilham alan MKC kabininin aksine, Corsair’in iç mekanı lüks ve konfor sunar ve tüm kontrollere konsoldaki düğmelerle erişilebilir.

2021 Lincoln Corsair

Lincoln Corsair

Corsair Reserve test cihazımız, koltuğu ayrı bir uyluk desteği ayarı da dahil olmak üzere 24 farklı şekilde özelleştirmenize olanak tanıyan isteğe bağlı Perfect Position koltuklarla donatılmıştır. Masaj işlevleri yerindeyken, mini bir Navigatörde gibisiniz!

Arkada üç yetişkin için yeterli alan var, ancak uyarılırsınız konfor önden daha az olağanüstü. Ayrıca Corsair ile 60/40 arka koltukların bagajdaki hacimli eşyalar için daha fazla yer sağlamak için öne doğru kayabileceği de belirtilmelidir.

 

Sürüş
Genel olarak, Corsair’in sürüşü her şeyden önce konfor üzerine odaklanmıştır. Bu, yolda gök gürültüsü tanrısı değil, daha ziyade yolcuları en büyük konfor ve sessizlikte nasıl taşıyacağını biliyor – kısacası lüks bir SUV’den ne beklediğinizi. Bununla birlikte, test modelimizin isteğe bağlı uyarlanabilir süspansiyon sistemi ile donatıldığını belirtmekte fayda var. Bu sistem, süspansiyon seviyesini milisaniye cinsinden ayarlamak için süspansiyon, gövde, direksiyon simidi ve frenlerin hareketini izlemek için sensörler kullanır.

Gerçekte, bu süspansiyon etkileyici bir şekilde verimlidir. Yolcu bölmesinde maksimum konforu yeniden sağlamak için yolun tüm kusurlarını gerçekten emer. Bu süspansiyona sahip olmayan bir modeli test etme şansımız olmadı, bu nedenle temel ayarlarla donatılmış bir Corsair’deki sürüş deneyimi hakkında yorum yapamayız.

 

Yerleşik teknoloji
Corsair, 8 inç dokunmatik ekranlı ve iki USB bağlantı noktasına sahip SYNC 3 bilgi-eğlence sistemiyle standart olarak gelir; Android Auto ve Apple CarPlay tüm sürümlerde yüklüdür. İsteğe bağlı bir kablosuz şarj cihazı da var, ancak orta konsolda bulunuyor. Bu konum ideal değil çünkü erişilmesi zor.

Ayrıca bir seçenek olarak, akıllı telefonunuz Lincoln Way uygulamasıyla bir anahtarlık olarak da kullanılabilir. Bu, aracınızı uzaktan çalıştırmanıza izin verecektir.

Güvenlik tarafında, beş rota yönlendirme işlevine sahip Co-Pilot 360 teknoloji paketi tüm Corsair’lerde standart olarak bulunur. Bu işlevler arasında çapraz trafik uyarılı kör nokta algılama, otomatik acil frenleme ile çarpışma öncesi yardım, şerit takip sistemi, arka görüş kamerası ve otomatik uzun huzmeli farlar yer alıyor.

Küçük bir ekstra ücret karşılığında, yağmur algılayıcı silecekler, uyarlanabilir hız sabitleyici, şerit ortalama ve hız işareti tanıma, 360 derecelik bir kamera ve ön ve arka park sensörleri ekleyebilirsiniz. Bu araçta mevcut olan birçok seçenekle devam edebiliriz. Gördüğünüz gibi Corsair’inizi çok lüks hale getirebilirsiniz, ancak bedelini ödemeyi bekleyebilirsiniz.

 

Araba tamircisi
Temel model Corsair, 250 hp ve 280 lb-ft tork üreten 2.0L 4 silindirli turboşarjlı bir motor kullanır. Modeli bu ünite ile sürmedik, bunun yerine test cihazımız 295 hp ve 310 lb-ft tork geliştiren daha güçlü 2.3L turboşarjlı 4 silindire sahipti. Ham güç artışına rağmen, fikir birliği, iki motor arasında çok fazla performans farkı olmadığıdır. Her iki motor da takdire şayan bir iş çıkaran 8 ileri otomatik şanzımanla eşleştirildi.

Bir hafta süren test sürüşümüz sırasında dört tekerlekten çekiş sistemini de test edebildik. İyi kış lastikleri ile donatılmış araç, çeşitli gidiş gelişlerde ihtiyaç duyulan tüm konfor ve güvenliği sağlıyor. Sistem, FWD modu ve dört tekerlekten çekiş arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapar. Ayrıca sürücü, beş farklı sürüş modu arasından seçim yapabilir; Normal, Heyecanlı, Muhafazakar, Kaygan ve Derin.

 

Çözüm
Lincoln Corsair, en azından bizim sürdüğümüz zamanki gibi donatıldığında, lüks düzeyde konfor sunar ve BMW X3 ve Audi Q5 gibi modellerle cesurca rekabet eder, bu da bir şeyler söylüyor. Adaptif süspansiyon, tüm yol düzensizliklerini emme yeteneğiyle bizi etkiledi. Ve 2.3L motor, güç açısından cimri değil; Gaz pedalına bastığınızda tepki veriyor!

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram