Home » 2020 Ram 1500 Sınırlı İnceleme: Büyük Tekerlekler Üzerinde Büyük Lüks

2020 Ram 1500 Sınırlı İnceleme: Büyük Tekerlekler Üzerinde Büyük Lüks

by adminn1
0 comment
2020 Ram 1500

Tam boyutlu bir kamyonette lüks, 2020’de sınırsız gibi görünen bir konsept. Birkaç yıldır, yolun mastodonları lüks sedanların özellik ve işlevlerini benimsiyor ve onları son derece özelleştirilebilir kabinlerine yerleştiriyor. Ve mühendislik, bu iş odaklı canavarları büyük Amerikan lüks arabaları kadar konforlu hale getirmeyi başardığında, kamyonet satışlarının neden fırladığını anlamak kolay.

Ram 1500

2020 Ram 1500

Bu sefer, serideki en lüks pikap ve muhtemelen son 15 yılda kullandığım en iyi pikaplardan biri olan 2020 Ram 1500 Limited’in direksiyonuna geçme fırsatım oldu. Patriot Blue Pearl elbisesi ve tüm o krom süslemesiyle, bu yükseltilmiş birinci sınıf tekerlekli salon gerçekte olduğundan daha gösterişli görünüyor. 85.200$’lık (1.800$ hazırlık ücreti ile) bu lüks aracın arkasında bir iş kamyonu olduğunu unutmayalım.

 

Maksimum donanıma sahip bir Chrysler 300 olduğunu düşünen bir kamyonun portresi
Seçeneklerde sadece 6.600$! Şimdi, bir yol testi sırasında seçeneklerin çoğunun kontrol edildiği bir araca verilmesi alışılmadık bir durum değil. Daha sonra kendinizi neredeyse yeni bir alt kompakt eklenmiş ekipmanla buluyorsunuz. Ancak bu durumda, FCA’daki insanlar biraz kısıtlama gösterdi. Tabii ki, Sınırlı donanım, fabrikadan çıkarken zaten zengin bir donanıma sahiptir.

2020 Ram

Ram

Yine de, test cihazımız, gelişmiş fren yardımcısı, şeritte kalma destekli şeritten ayrılma uyarısı, aktif frenlemeli ön çarpışma uyarısı, dur/kalk özellikli akıllı hız sabitleyici, park yardımı, havalandırmalı ikinci sıra koltukları içeren Sınırlı Düzey 1 Paketi ile birlikte geldi ve 19 hoparlörlü birinci sınıf ses sistemi harman/kardon’ın izniyle.

Diğer bireysel seçenekler arasında sınırlı kaymalı bir diferansiyel (590 $), HEMI V8 Hibrit Hafif Hibrit ve Tork Sistemi (990 $), uzun sürüşler için ideal 124 litrelik bir yakıt deposu (440 $) ve 490 $ değerinde bir Sınıf IV aksamı yer alıyor. Ah evet, özel boya faturaya 100 dolar ekliyor!

 

Üstün kaliteli bir iç mekan
Eklenen özelliklerin ötesinde, Ram 1500 Limited, her şeyden önce, elbette böylesine pahalı bir fiyata beklemeye hakkınız olan, iç mekandaki görkemli malzemeler nedeniyle, günlük olarak dolaşmanın harika bir yoludur. kamyonet. Aslında, bence, bu en lüks 1500, şu anda sektördeki türünün en iyisi – yeni nesil Ford F-150’nin üst kaplaması, Ram kamyonetin üst sınıf boynunu kesinlikle aşağıya çekecek. önümüzdeki birkaç ay.

2020 Ram 1500

Ram 1500

Kabindeki hemen hemen her paneli kaplayan deriden iki tonlu deri koltuklara, muhteşem, ısıtmalı ve konforlu direksiyon simidine ve akıllı tabletinizin kızarmasına neden olacak bir ekrana kadar, Ram 1500 Limited’in iç tasarımı, en azından davetkar. İçeride, V8 motorunun sesinin kabinde zar zor duyulabilmesi için ses yalıtımının akustik pencerelerle yeniden işlendiğini hemen fark edeceksiniz.

Ve sonra depolama ve bir sürü var. Bu, günümüzün tüm aile kamyonetlerinin oldukça iyi olduğu bir şeydir, ancak Ram 1500, işleri düzenli tutmanıza yardımcı olmak için harika bir iş çıkarır. Ayrıca araca binmeyi ve araçtan inmeyi daha da kolaylaştıran geri çekilebilir basamaklar da var, bu Ram 1500’ün premium statüsüne tamamen uygun başka bir lüks.

 

Sihirli bir halının direksiyonunda
Ram 1500, kısmen helezon yaylı arka süspansiyon sayesinde halihazırda piyasadaki en konforlu pikap. Bu arada, çamurlukların içinde neredeyse çok küçük görünen inçlik jantlar.

Bu boyutta bir kamyoneti günlük olarak kullanmak kesinlikle herkes için değil – ve muhtemelen iyi bir şey – ancak sürüş destek sistemleri, kamyonun etrafında mükemmel görüş alanı ve kolayca ayarlanabilen direksiyon ile Ram 1500, kilometreleri çekinmeden yutar. 5.7L HEMI V8’in tanıtıma ihtiyacı yoktur ve ayırt edici ancak zar zor algılanabilen bir ses veren silindir devre dışı bırakma sistemi de gerekmez.

 

48V eTorque sistemi de mevcuttur – aracın teknik veri sayfasında da belirtildiği gibi – ve kimse fark etmeden gizli çalışır. İşlevi, alternatörü değiştirmek ve frenleme ve yavaşlama sırasında enerjiyi geri kazanmak ve ardından sağ ayağın ihtiyacı olduğunda tekrar kullanmaktır. Ancak hareket halindeyken yakalamaya çalışırken iyi şanslar – özellikle böyle ses geçirmez bir araçta etkilerini izole etmeye çalışmanın bir anlamı yok.

Ram 1500 – Sınırlı veya değil – mürettebat kabinli, aile aracı ve günlük çalışma aracı olarak ikili rolü çok kolay bir şekilde oynayabilir. Teknedeki alan çok cömerttir ve hatta hava koşullarına dayanıklı bir ortamda taşınmayı hak eden belirli öğeler için koruma olarak kullanılabilirken, kamyon kasası o kadar çok farklı durumda pratiktir ki tüm senaryoları listelemeyi hayal etmek bile imkansızdır.

Bununla birlikte, sahibinin aylık benzin faturasının 4 silindirli bir motora sahip büyük bir SUV’dan daha ölümcül olup olmayacağı henüz belli değil. Gerçekten de, Kanada EnerGuide’a göre beklenen ortalama 14.1L/100 km (şehir) ve 10.3L/100 km (otoyol) ile V8 ile çalışan Ram 1500 eTorque yollardaki en tutumlu araç değil. Artı, gerçek dünyada, hızlandırıcıya her zaman gerçekten nazik davranmaya hazır değilseniz, bu sayıların gelmesi oldukça zordur. Birkaç anlık öz disiplin kaybı ve her şey biter!

 

Son kelime
Kabul ediyorum, bu büyük kamyonlara karşı zaafım var, çünkü muhtemelen yılın on iki ayı böyle bir makineye ihtiyacım yok. Ancak her gün bir kamyonet kullanmak zorunda olanlar için, Ram 1500 en rahatı ve kesinlikle kullanması en eğlenceli olanıdır – Mazda MX-5’ten çok çok uzakta olduğunuzu anladığınız sürece tabii ki sürüş deneyimi.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram