Home » 2020 Porsche Cayenne S Coupe İncelemesi: Evet. oraya gittiler

2020 Porsche Cayenne S Coupe İncelemesi: Evet. oraya gittiler

by adminn1
0 comment
2020 Porsche Cayenne S

Cayenne Coupe ile Porsche, SUV oyununun sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Tabii ki, Porsche dünyasındaki sınırlar, ortalama üreticinizden biraz farklıdır, çünkü Porsche her şeyden önce bir performans markasıdır ve hepimiz Cayenne ilk geldiğinde dünyanın Porschephiles’larının ne kadar güçlü olduğunu biliyoruz.

Porsche Cayenne S

2020 Porsche Cayenne S

Ne de olsa performans markaları tarihsel olarak en çok iki kapılı otomobilleriyle tanınırlar. Bunlar, beş veya on yıl öncesine kadar, onların bile çeşitlenmeye başladığı ve performans geçitleri ve dört kapılı coupeler gibi şeyler görmeye başladığımız zamana kadar ekmek ve tereyağıydı.

Tabii ki, bu Cayenne Coupe kesinlikle harika görünüyor, baskın bir arka güverte ile. Porsche, Mercedes-Benz GLE Coupe veya BMW X6 gibi araçlarda olduğu gibi garip, ani, sarsılmış bir şekilde bitmeyecek şekilde yapmayı başardı. Sanki tasarımcılar arka güverte açısını tavan hattında biraz daha geriye ayarlamaya başlamış gibiler, bu nedenle arka kapağın açısı biraz daha az şiddetli ve arka fasya ile daha iyi bir koniklik oluşturabiliyor.

2020 Porsche

2020 Porsche Cayenne

Her iki durumda da, benim test cihazımın olduğu biraz uysal bronz gri dış renginde giyinmiş olsa bile, grubun en iyi görüneni.

Coupe’nin “vagon” versiyonundan daha az arka koltuk baş mesafesine sahip olması elbette sürpriz olmamalı. Belki de şaşırtıcı olan şey, o kadar da farklı olmamasıdır. Coupe, Porsche arka koltukları indirdiği ve arka tavan döşemesine birkaç baloncuk patlattığı için vagona sadece yaklaşık 40 mm arka baş mesafesi kaybeder. Ayrıca üç yaşındaki çocuğumu öne bakan çocuk koltuğuna oturtmakta hiç sorun yaşamadım.

Bagaj hacmi arka koltuklar yukarı kaldırıldığında 770 litreden 620 litreye ve arka koltuklar katlandığında 1.700 litreden 1.540 litreye düştüğü için biraz daha fazla etkileniyor. Buradaki ana sorun, yükleme alanının yüksekliğidir, bu nedenle Coupe’ye daha uzun eşyalar yükleyemezsiniz.

2020 Porsche Cayenne S

Porsche Cayenne S

Bu arada model, standart bir Cayenne’den daha yüksek bir fiyatla başlıyor: 2020 Porsche Cayenne S için 95.000 $, S Coupe için 103.000 $ oynuyor.

Fiyat farkı olabilir, ancak önden aynı eski, aynı eski (elbette birkaç istisna dışında). Böylece, küçük yarıçaplı bir direksiyon simidi, mükemmel bir sürücü koltuğu konumu (X6’ya kıyasla biraz daha rahat bulursam) ve yolcu için orta konsola monte edilmiş tutamaklar gibi harika ayrıntılar, üstünde Sport Chrono saat elde edersiniz. çizgi ve o muhteşem, kesinlikle nefes kesici çikolata kahverengisi iç taban rengi. Kahverengi deri araba dünyasında çok yanlış gidebilir, ancak çeşitli Genesis ürünlerinde, BMW ürünlerinde ve burada bu Cayenne Coupe’de olduğu gibi harika görünebilir.

 

Sahip olduğum tek şikayet -aslında daha çok saçma sapan bir şey- burada biraz fazla olması, neredeyse bir yavanlık hissi yaratacak kadar fazla olması. Örneğin, kabinin diğer bölümlerinde görülen üst çizgiyi veya en azından A-sütunlarını siyaha boyamış olarak görmek isterdim. Tabii ki, Porsche her türlü renk kombinasyonuna izin veriyor, bu yüzden birkaç ince ayar ile eminim ki bu gayet iyi sonuç verecektir.

Ayrıca Porsche’nin eski araçta vites kolunun etrafında bulunan tüm düğmeleri kapatma kararına daha az hayran kaldım. Klima kontrolleriniz ve şasi ayarlarınız artık dokunsal geri bildirimli bir dokunmatik yüzey tarafından kontrol ediliyor. İtiraf etmeliyim ki, orta konsol düğmelerle daha fazla yüklendiğinde, sadece birkaç tane daha azını istemiş olabilirim. Yine de bu yeni tedavi, ya aşırı duyarlı ya da yeterince duyarlı değil ve bir mıknatıs gibi tozu çekiyor.

Dijitalleştirmeden bahsetmişken, gösterge kümesi şimdi neredeyse tamamen dijitalleştirildi, ancak Porsche’nin analog dünyayı asla tamamen terk etmeyeceğini ve bu nedenle bize kümenin tam ortasına oturmuş uygun bir mekanik takoz bıraktılar. Elbette, ekranın her iki yanındaki ekranlar, GPS haritanızdan yol bilgisayarınıza ve hız ölçerinize kadar her şeyi gösterecek şekilde değiştirilebilir ve her iki koldaki hassas küresel tekerleklerle kontrol edilme şekilleri tam olarak açıktır.

 

Porsche’nin PCM bilgi-eğlence arayüzü, 12,3” dokunmatik ekranla vurgulanır ve duyarlı bir şekilde çalışır ve iyi bilgilerle doludur. Sorun şu ki, ona ulaşmak için epeyce menüde gezinmeniz gerekiyor ve renk paleti biraz yumuşak. Bu muhtemelen dikkati sürüşten çok fazla uzaklaştırmamak için yapılmış bir hareket – sonuçta bu bir Porsche ve renkli görünmekten çok daha önemli işleri var – ancak yukarıda bahsedilen Genesis ve BMW’den gelen rekabetin ne yaptığını gördüğünüzde, başlar. biraz solmak için.

Çift turbo V6’dan gelen güç, 434 hp ve 406 lb-ft tork olarak derecelendirilmiştir, her iki rakam da kulağa hissettiklerinden çok çok daha küçük geliyor. Sport ve Sport Plus sürüş modlarında Cayenne Coupe, 0-100 km/s ayarına 5.0 saniyede çıkıyor ve bu da bir şekilde direksiyonun arkasından daha hızlı hissettiriyor. Belki sürücü konumundan, belki gürültüden; her iki durumda da, bu şey sallanıyor ve sık sık kendime bunun ahırdaki en hızlı Cayenne Coupe olmadığını hatırlatmak zorunda kaldım.

 

Bu yüzden düz bir çizgide hızlıdır ve zarif burnunda Porsche amblemini tamamen haklı çıkaracak şekilde köşeleri tırpanlaması şaşırtıcı olmamalıdır. Hızlı sol-sağ-sol geçişleri, uzun süpürücüler, sert frenlemeli keskin saç tokaları – hepsi bu en sportif sportif SUV’lar tarafından adım adım alınır. Porsche’nin kitleler için bir araç inşa ederek ve onu o kadar iyi hale getirerek, çoğu asla genel yeteneklerinin beş veya onda altısına ulaşamayacak kadar ne düşündüğünü merak etmelisiniz.

Bu, özellikle, tekerlek göbeğinden çıkan tuhaf görünümlü kadranı çevirdiğinizde, yukarıda bahsedilen sürüş modları arasında nasıl seçim yaptığınızdır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram