Home » 2020 Infiniti QX50 Uzun Vadeli İnceleme

2020 Infiniti QX50 Uzun Vadeli İnceleme

by adminn1
0 comment
2020 Infiniti QX50

Bu 2020 Infiniti QX50 ‘yi kullandığım süre boyunca, VC-Turbo motoru ve CVT şanzımanı ve sağladıkları birleşik performans, yakıt tüketimi, konfor, iç mekan göstergeleri ve lüks seviyesi, kargo konularına değindim. alan ve yoldaki davranış. Bu, en yüzeysel ama hiçbir şekilde en az önemli olmayan öğeyi, yani şeyin görünüşünü bırakır. Bugün sanat eleştirmenine dönüyoruz ve estetik çekiciliğini ve sahip olduğu sempatinin başkenti diyeceğimiz şeyi inceliyoruz.

Infiniti QX50

2020 Infiniti QX50

Kazanan argümanlar
QX50’nin fiziksel görünümüne değinirken, parmaklarımın ucunda mayın tarlasına girdiğimi biliyorum. Görenin gözündeki güzellik ve tüm bunlar. Ama yine de dürüst olalım, bir Hollywood aktrisi Oscar’ını ağzı açık bırakan bir kıyafetle kabul etmek için sahneye çıktığında, onun yerine flanel pijama giymiş olmayı çok az kişi isteyecektir.

2020 Infiniti

Tabii ki, bazı insanlar aslında pazen pijamalarını tercih edebilir – kim ne demeli? Belki onlar için zarafetin zirvesidir. Ancak (az ya da çok sessiz) çoğunluk için durum böyle değil.

Her halükarda, hepimizin bir nesnenin önünde bir araya gelip, onun güzel olduğunu ilan ettiğimiz anlar vardır. Ya da değil. QX50’nin bu nesnelerden biri olduğunu alçakgönüllülükle kabul ediyorum. Çok çekici. Dönem.

Güzelliği, cesurluk ve genel uyumun kazanan karışımından geliyor. İlkinin örnekleri, arka pencerenin kırık çizgisi ve ustaca kavisli metaldir. Uyuma gelince, onu HIT kombo diyeceğim şeye uygun oranlarda buluyorsunuz: kaput, iç mekan ve bagaj. Aynı anda hem sportif hem de zarif olan tekerlekler üzerinde oturan bu üç temel unsur, dinamizmi etkin bir şekilde iletir.

2020 Infiniti QX50

Infiniti QX50

Bu SUV’ye hız yapan bir bilet toplayıcısı görünümü verme noktasında olmasa da, QX50, silueti ve çizgileri yerine oturmadan önce hız ve çeviklik kavramlarını özümsediğini açıkça ortaya koyuyor.

Daha spesifik olarak, 2019 baskısında tanıtılan dış kabuğunun büyük revizyonunun ilhamı iki prototipte izlenebilir: QX50 Concept ve QX Sport Inspiration. Tasarımcılara Aferin diyorum! Bu uzun süreli test sürüşünü bitirdiğimde, kaslı kaputu, hareket bile etmeden hızı öneren tavan çizgisini ve kavernöz gövdeyi özleyeceğim.

 

bir resim sorusu
Şimdi bahsettiğim senfoni başkenti hakkında.

Bununla şunu kastediyorum: Tüketiciler genellikle kendileri hakkında söylediklerine göre bir marka seçerler. Markanın imajı bizimkine uyuyor. Markanın sahip olduğu itibar, alıcıyı zenginleştirir.

Örneğin, lüks bir kozaya sarılmış olağanüstü Toyota güvenilirliğini çağrıştıran parlak adıyla Lexus’tan başkasını aramayın. Veya asırlık otomotiv uzmanlığı ile silinmez bir şekilde ilişkilendirilen Mercedes-Benz. Bir zamanlar sözde ‘yuppy’ demografisiyle ilişkilendirilen bir marka olan BMW, çok farklı yol performansı sunma konusundaki itibarını pekiştirdi.

 

Diğer markalar, imajlarını oluşturmak ve yeniden oluşturmak için çok sıkı çalışmaya devam ediyor. Cadillac ve Lincoln gibi bazıları, zengin ama taşıması zor hale gelen bir mirasın yükünü taşıyor. Bu şirketlerdeki üst düzey yöneticiler, geleneklerini denize atmadan imajlarını modernize etme konusunda göz korkutucu bir zorlukla karşı karşıya.

Tamam, Infiniti tüm bunların neresinde? Peki, sana Infiniti dediğimde ne düşünüyorsun? Özellikle bir şey yok, değil mi? Bu işte çalıştığım uzun yıllar boyunca, büyük Japon otomobil üreticileri tarafından neredeyse aynı anda yaratılan lüks bölümlerin gelişimini her zaman ilgiyle takip ettim: önce 1986’da Acura, sonra 1989’da Lexus ve Infiniti.

 

Yaklaşık 30 yıl sonra, Lexus 10 milyondan fazla sattığı araçla diğerlerinin çok önüne geçti. Bu arada hem Acura hem de Infiniti, tüketicilerin ismin neyi çağrıştırdığı sorulduğunda hemen cevap vermekte zorlanmaması için çeşitli zamanlarda marka imajlarını yeniden tanımlamaya çalıştılar. Ama her seferinde, hıçkırıklar ve başarısızlıklar oldu. 2019’da Infiniti, Kuzey Amerika ve Çin’e odaklanmak için Avrupa’dan etkin bir şekilde çekildiğini bile duyurdu.

Infiniti’nin istisnai araçlar üretmesine rağmen, tüketicileri eğitmek ve baştan çıkarmak için hala yapacak çok işi var. İşte çarpıcı bir anekdot: Çok uzun zaman önce, Nissan Kanada’nın halkla ilişkiler başkanı Didier Marsaud, medyadaki bazı meslektaşlarımın otomobil üreticisinin lüks markasından basılı olarak hala söz ettiğini söyledi… Infinity

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram