Home » 2020 Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC İncelemesi

2020 Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC İncelemesi

by adminn1
0 comment
2020 Mercedes-AMG CLA 45

Şu anda otomotiv endüstrisini aynı anda sarsan birkaç trendden birinin, daha büyük araçlara doğru bir hareket olduğu inkar edilemez. Büyük SUV’lerin ve tam boyutlu pikapların popülaritesi. Sedanlar arasında bile, bugünün BMW 3 Serisi, bir örnek vermek gerekirse, dünün 5 Serisi büyüklüğündedir.

Mercedes-AMG CLA 45

2020 Mercedes-AMG CLA 45

Ancak başka bir eğilim, iyi şeylerin küçük boyutlarda olduğu özdeyişini kanıtlıyor. Mazda MX-5, Hyundai Veloster N, Volkswagen Golf GTI, Subaru WRX STI, Audi RS 3, BMW M2 Competition… ve Mercedes-AMG CLA’yı düşünün. Tüm bu modellerin – ve bunlardan daha fazlası var – onları sürenlere kocaman bir gülümseme yapıştırmak olan birincil, aşırıya kaçan bir misyona sahipler.

Bu günlerde, yakıt tüketimi, yolcu güvenliği ve elektrifikasyon endüstri manşetlerini domine ediyor, ancak halkın baştan çıkarması gereken başka bir – daha küçük – itiraf etmeliyim ki kısmı var: bir araca ortalamadan çok daha fazlasını harcamaktan çekinmeyen performans meraklıları. onlara o günlük neşe.

2020 Mercedes

Mercedes

Bütçe avcısı
Ve bu 2020 Mercedes-AMG CLA 45, alıcılardan ortalama kilodan daha fazlasını talep ediyor. 59.000$’lık başlangıç ​​fiyatıyla, CLA serisindeki en patlayıcı modeli satın almak, 59.000$’lık taban fiyatıyla bir C 43 AMG’den çok daha ekonomiktir. CLA test cihazımızın toplam fiyatının (seçeneklerle birlikte) 77.500 $ olduğunu unutmayın.

2020 Mercedes-AMG CLA 45

Mercedes-AMG CLA 45

İki model arasındaki karşılaştırma, aslında daha da ileriye götürüyor: CLA 45, 382 hp ile endüstrinin en güçlü 4 silindirli turboşarjlı motorundan yararlanırken, C 43 sedanda mühendisler bunun yerine 385 hp çift turbo V6’yı taktı. CLA 45’in motoru elle monte edilmiştir, ancak C 43’ün V6’sı değil. Her iki sedan da 4MATIC dört tekerlekten çekiş (CLA 45 durumunda 4MATIC+) ve gücü dört tekerlekten çekiş sistemine iletmek için çift kavramalı şanzıman ile donatılmıştır. CLA’ların sekiz, diğerlerinin dokuz vitesi var. Kısacası, daha çok 4 silindirli turbo veya çift turbo V6 tipi bir sürücü olup olmadığınızı görmek için bu iki modeli karşılaştırmak geçerli bir alıştırmadır.

 

Selefinden daha iyi inşa edilmiş mi?
2014 model yılı için piyasaya çıkan önceki CLA 45’i daha önce test etme fırsatım olmuştu. Yeni baskının çok daha çekici olduğuna şüphe yok. 2020 Mercedes-AMG CLA 45 hala Mercedes serisinde defterin daha “uygun fiyatlı” tarafında yer alıyor, ancak bu 2.0 versiyonuyla oyunda açıkça daha yüksek bir standart var.

İlk CLA, performans açısından malları teslim etti, ancak markanın daha lüks sedanlarına kıyasla sallanan montaj nedeniyle puan kaybetti. Ayrıca, AMG tarafından tasarlanan bir arabada yeri olmayan bazı ucuz malzemeler de vardı.

 

Neyse ki, tüm bunlar modelin arkasında, yeni CLA 45 eskisinin eksikliklerinin çoğunu düzeltti. Geçen kış markaya yakışır bir kalite seviyesi sunan CLA 250 4MATIC tarafından baştan çıkarılmıştım ve ailenin “hot rod”u bu seviyede beni hayal kırıklığına uğratmadı.

Selefiyle karşılaştırıldığında, yeni CLA 45 daha geniş, AMG ızgarası – bazılarının Panamericana olarak da adlandırdığı – ve daha ince farlarıyla güçlendirilen bir izlenim. Mevcut AMG Aerodinamik Paketi, eklenen ön tampon kanatları ve işlevsel bir arka difüzör ile motor sporlarına bir ipucu katıyor. Mat siyah jantlar da gururla kot mavisi bir kaplamaya sahip bu sedan için harika bir ektir .

 

Aynı şey, gösterge panelinin markanın sedanlarının çoğunda liderliği takip ettiği, yani direksiyon simidinin arkasından ön panelin ortasına kadar uzanan geniş bir ekranın olduğu iç mekanda da söylenebilir. Coupe’nin havalandırma başlıkları da özellikle geceleri aydınlatmanın kabindeki ses ve ışık gösterisine katkıda bulunduğu durumlarda harika görünüyor. CLA 45, etrafı saran koltuklar ve virajlı yollarda taşra sürüşleri için rahat bir tutuş sağlayan çok fonksiyonlu direksiyon simidi ile başlayarak kaliteyi yansıtır.

Geleneksel bir vites kolunun normalde yerleştirileceği bir yere kurulu bir dokunmatik yüzey bulduğuma bile şaşırdım. Akıllı bir tablet ekranı gibi, bu pedin radyo istasyonunu değiştirmek için bile kullanımı çok kolaydır. Bu sizin işiniz değilse, dokunmatik ekran istenen uygulamalara erişmek için daha geleneksel bir seçenektir.

Bence 400 hp’ye yakın bir spor otomobilde oynayabileceğiniz en önemli şey sürüş pozisyonu ve CLA 45 bu konuda hayal kırıklığına uğratmıyor. Kısacası, bu küçük AMG, zaman geçirmek için güzel bir yer… ön sırada oturduğunuz sürece, çünkü arkada o kadar güzel değil. Bu konuda bagajda olduğu gibi boşluk dar. Unutmayalım, bu dört kapılı bir coupe, pratik bir SUV değil.

 

Direksiyon başında
İlk CLA gibi, yeni CLA 45 de ilk çalıştırmada dört egzoz borusundan çıkan hırıltılı sesle başlayarak olağanüstü bir sürüş deneyimi sunuyor. Direksiyon simidindeki küçük bir düğme, altıdan az olmayan mod (Slip, Comfort, Sport, Sport+, Individual ve Race) sunan elektronik ayarlarla performans seviyesini ayarlamanıza olanak tanır. Kayma ve Konfor modları fark edilmeden gitmek için mükemmeldir ancak Sport modu devreye girer girmez 4 silindirli turboşarjlı motor şarkı söylemeye başlar ve vites oranları biraz daha gerilir. Süspansiyon ayrıca sertleşir, bu da bazıları için belirli ayarları kendi zevklerine göre ayarlamaya izin veren Bireysel moda geçmek anlamına gelebilir.

Ardından, coupe’yi bir palet canavarına dönüştüren Yarış modu geliyor: Bu ayarda süspansiyon süper kuru ve mekanikler keskin, şanzıman ise sürücüyü direksiyonun arkasına monte edilmiş kürek değiştiricileri kullanarak manuel moda geçmeye zorluyor. Söylemeye gerek yok, hızlanmalar kabarıyor ve vites değiştirmek, parmaklarım bir vites değiştirme komutu verdiğinde duyduğum çarpma sesiyle tek kelimeyle keyifli. Ekstra büyük bir pizza kadar büyük disklerde de frenleme fena değil.

 

(ne yazık ki) son söz
2020 Mercedes-AMG CLA 45, yukarıda bahsedilen C 43’ten çok daha çekici, müthiş bir spor otomobil. Bu C-Serisi, büyük bir motorun gücüne ve genişletilmiş bir platformun konforuna dayanır. CLA 45 ise virajlı yollar ve kapalı devre oturumları için tasarlandı.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram