Home » 2021 Ram TRX İlk Sürüş: Hâlâ Mümkün Olsa da…

2021 Ram TRX İlk Sürüş: Hâlâ Mümkün Olsa da…

by adminn1
0 comment
2021 Ram TRX

Bunlar inanılmaz zamanlar ve burada pandemiyi kastetmiyorum. Bunun yerine, otomotiv tarihindeki bu eşsiz anı düşünüyorum; burada farklı sürüş türleri, farklı güç aktarma organları, farklı felsefeler ve kesinlikle karşıt gelecek vizyonları örtüşüyor.

Ram TRX

2021 Ram TRX

Alan, 100 yıldan biraz daha uzun bir süre önce, yanmalı motorun buhar ve elektrik motorları karşısında kendini empoze ettiği bir zamanda benzer bir şey yaşadı; Aklıma diğerlerinin yanı sıra Stanley Steamer ve Detroit Electric şirketi tarafından yapılan modeller geliyor.

Bu kargaşanın ortasında başka neler oldu? 1918 İspanyol Gribi salgını. Eğer varsa, bunun öneminin ne olduğundan emin değilim, ama tarihin kendini tekrar etme gibi garip bir eğilimi var.

Günümüzün ateşli otomotiv evreninde, bir yanda 1.000 beygirlik bir elektrikli kamyonetin (GMC Hummer) resmi çıkışına ve neredeyse aynı anda, 702 beygirlik benzinli bir motorla çalışan başka bir kamyonetin tanıtımına sahibiz.

İkisini de sevmek mümkün mü? Umarım öyledir, özellikle benim gibi insanlar arasında her ikisini de deneme arzusu güçlü olduğundan. Bu kamyonlardan ikincisi olan 2021 Ram TRX kamyonu ile tam da bunu yapabildik. Bu ilk sürüş etkinliği için hazır olanlarımız, eğlence parkı tamamen kapanmadan önce son bir rollercoaster yolculuğuna çıkmış gibi hissettik.

2021 Ram

Ram

Çünkü açık olalım; geçen yüzyılın aksine, bugün gezegen için en iyisinin ne olduğunu biliyoruz. Bu sefer mantık galip gelecek.

cehennem kedisi
Ram kamyonet ailesinde yüksek performanslı motor sıkıntısı yoktur, ancak bu alt türde yeterince, aslında asla yeterli değildir. Rekabet, üreticilere bunu hatırlatmak için her zaman oradadır. Bu yüzden bu TRX versiyonu (“T-Rex”, anladınız mı?), kaputun altında daha fazla beygir gücü ile birlikte gelir ve alışılmışın dışında öne çıkmak için gerekenleri sunar.

2021 Ram TRX

Ram TRX

Şimdiye kadar, bu sınıftaki en büyük ödüller, 450 hp ve 515 lb-ft tork yayan 3.5L EcoBoost V6 ile Ford F-150’nin Raptor versiyonuna gitti. Neyse ki Ram için, belirli bir Hellcat motorunu içeren FCA (Fiat-Chrysler Automobiles) araç kutusuna erişimi var. 700 hp’nin üzerinde daha iyisini bulmak zor.

Bu TRX versiyonunun doğması an meselesiydi. Geriye kalan tek şey, çerçevenin kaputun altındaki kohort tarafından serbest bırakılan kuvvetlere dayanabilmesi için geri kalanını değiştirmekti.

 

Başka türden bir canavar
Ford F-150 Raptor ile normal bir F-150’de olduğu gibi, Ram 1500 TRX “küçük” kardeşi 1500 kamyondan tamamen farklıdır. Evet, ister kasa ister iç mekan hakkında konuşuyor olun, bileşenlerin çoğu aynıdır, ancak bu unsurlarda ve bunun yanı sıra bir sürü başka yerde bile farklılıklar dikkate değerdir.

Ancak teknik özelliklerinin bazı önemli noktalarını listelemeden önce, misyonu hakkında birkaç söz, çünkü neyden yapıldığını anlamak için alıcısının ne aradığını anlamalısınız.

 

Ram 1500 TRX, maksimum güç ve neredeyse sınırsız arazi yetenekleri isteyenler için mükemmel bir kamyonet. Ve seni av kampına götürecek türden bir iz değil. Bunun yerine, çölde hızla ilerleyen Baha tarzı bir kamyoneti ve ardından bir helikopteri hayal edin. TRX versiyonu, düşük hızda engellerin üstesinden gelmekten yüksek hızda kum tepelerine saldırmaya kadar her şeyi yapabilmelidir.

Kuzey Amerika’da kum tepeleri nadir mi diyorsunuz? Bunu boşver. Ram size rüyayı satıyor: Ram TRX’iniz gerçekten çok yetenekli. Ve yolda sürücü, önüne çıkan her aracı yutabilecekmiş gibi hissediyor. Her şeyi yapabilen bir canavar, Ram’ın müşterilerine burada sunduğu şeydir.

Dünyanın böyle bir araca ihtiyacı var mı? Tabii ki olmaz. Ama dedikleri gibi, her zaman kendilerini aşmaya çalışmak insanların DNA’sındadır. Ram’ın bu modelle yaptığı buydu.

 

Şasi ve süspansiyon
Peki bu heybetli dış görünümün altındaki TRX nasıl? İşte öne çıkanlar.

İlk olarak, çerçeve hakkında. Tabii ki Ram 1500’e dayanıyor, ancak güçlendirilmiş parçalardan ve ona özgü ek yapılardan oluşuyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram