Home » 2020 Aston Martin Vantage İncelemesi: Güvenilir Bir Porsche Alternatifi

2020 Aston Martin Vantage İncelemesi: Güvenilir Bir Porsche Alternatifi

by adminn1
0 comment
2020 Aston Martin Vantage

Aston Martin ‘de bulduğunuz ve Vantage’ı Porsche 911’e kıyasla çekici bir seçim haline getirebilecek bir ayrıcalık duygusu var. Daha iyi bir araba olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmesem de, farklı ve bende var. Aston Martin’in şekillendirici pirzolalarının sektördeki en iyi bilenler arasında olduğunu kabul etmek. 2005 yılında Gaydon fabrikasında ve İngiliz kırsalında ilk 2020 Aston Martin Vantage test etme şansım oldu. Bu baskının daha sade stili o zamandan beri büyüdü, ancak model temiz bir çizgiyi ve benzersiz zarafeti koruyor.

Aston Martin Vantage

2020 Aston Martin Vantage

Mercedes ile teknoloji paylaşımı
Mühendisler, Vantage’a ayrıcalıklı bir kişilik kazandırmak için bazı tanınmış kuruluşlarla çalıştı. Test modelimiz, DB11’de de bulunan AMG tarafından geliştirilen aynı V8 motoruyla donatılmıştı. Bu 4.0L V8, 503 beygir gücünün varlığını duyulabilir bir şekilde hissettiriyor.

2020 Aston Martin

Aston Martin

Otomobilin platformu da DB11 tarafından kullanılanla aynı, ancak katı bir iki koltuklu olan Vantage’da daha kısa, DB11 ise arkada iki koltuk içeriyor. Daha kısa dingil mesafesi, Vantage’a daha gergin, daha dinamik bir kişilik kazandırıyor.

Kedi gibi refleksler
Aynı hafta içinde denediğimiz DB11 ile karşılaştırıldığında, Vantage tepkilerinde daha keskin ve kesin. Bir Konfor modu (DB11’de GT olarak adlandırılır) almazsınız. Comfort modu aslında Vantage’daki Sport modudur, Sport+ veya Track moduna geçmeden önceki varsayılan moddur. 7 ileri manuel şanzıman bile seçebilirsiniz, ancak direksiyondan vitesli 8 ileri otomatik şanzımanımızın çok fazla karakter ve güç gösterdiğini söylememiz gerekiyor.

2020 Aston Martin Vantage

Aston Martin Vantage

1,500 kg ağırlığını 3,6 saniyenin biraz üzerinde bir duraktan 100 km/s hıza çıkarabilen bu Vantage, rakiplerinin karşısında utanılacak bir şey yok.

Dışarıdan oldukça cömert görünen bir boyuta rağmen, 2020 Aston Martin Vantage aslında bir 911’den daha küçüktür, ancak kokpit ustaca tasarlanmış ve sürücü için bolca alan bırakıyor ve koltuklar çok rahat. Bu Aston ayrıca yoldaki DB11’den daha sağlamdır ve virajlarda yuvarlanma yapmaz. Bir uçtan diğer uca yalnızca 2,5 dönüşe sahip olan direksiyon, daha küçük yollarda hassas ve kararlıdır. Bunu kınayacağım tek şey, burada açıkça Porsche’nin avantajına olan bir geri bildirim eksikliği. Yeni elektrik destekli hidrolik direksiyon, eski hidrolik direksiyon ile aynı hassasiyeti sağlamıyor.

Amerikan güçlü arabalarını andıran V8 motorunun müzikleri, AMG’nin mükemmel itibarının hakkını veriyor. Gürültü, arabanın hızlanması kadar güçlü.

 

Modern iç mekan, ancak biraz kasvetli
Kabin, ilginç bir teknik ayrıntıyla güncel: torpido gözü yok. Ayrıca orta konsoldaki buton şeklindeki dişlilerin bir yandan bulunmasının zor olduğunu (çünkü bir başka düğmenin tam ortasındalar) ve diğer yandan biraz Amerikan arabalarını andırdığını da itiraf etmeliyim. 50’ler, hangi tür kavanozlar kabinin geri kalanının modernliğini verdi. Aston Martin ayrıca, açıkçası bana genç sivilce kadar hiçbir şeyi hatırlatmayan bu alanın ortasına başlat düğmesini de yerleştirdi. Basitçe, çok fazla düğme var ve bu biraz kafa karışıklığı yaratıyor.

Bununla birlikte, temel ilke iyidir: Diğer üreticilerin ekranlarında bulunan çok sayıda alt menüye butonları tercih ediyoruz. Aston Martin’in hepsine biraz düzen vermesi gerekiyor. Aksi takdirde, bulduğunuzda depolama alanı seyrek ve küçüktür. Biri için torpido gözü yok ve küçük merkezi alan yardımcı olmuyor. Bagaj hacmi sadece 350 litre.

 

Ayrıca, istediğiniz bilgilerin çoğunun saklandığı merkezi bir ekrana sahip oluyorsunuz ve her zamanki gibi Aston Martin derisinin kalitesine dikkat ediyor, bu da bu iki koltuğa ekstra bir kişilik kazandırıyor. Araba, iç mekanını daha hoş hale getirmek için sadece biraz renkten yoksun.

 

Çözüm
Bir Vantage V8 coupe elde etmek için minimum 175.000 $’lık bir bütçe gerekecek ve bu çok az seçenekle veya hiç seçenek olmadan. Üst düzey bir ses sistemi, benzersiz bordo rengi, siyah op kaplama ve diğer birçok ayrıntıyı içeren test modelimiz 200.000 $ ‘dan geldi.

4/5 - (2 votes)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram