Home » Crossfire X Oyun incelemesi

Crossfire X Oyun incelemesi

by adminn1
0 comment
Crossfire X

Oyun, ünlü Remedy stüdyosu ile işbirliği içinde izleyicilere çekici bir ürün sunmaya çalışan Smilegate Entertainment şirketinin 2022 yılı ürünü. Bu başlık Unreal Bible 4 motoru altında geliştirildi ve bu motorun gücünü mümkün olduğunca kullandı, bu oyunun neler sunabileceği incelemesinde belirlenecek.

Crossfire X Oyun incelemesi

Crossfire X

Oyunda, her ikisi de farklı açılardan anlatılan Operation Catalyst ve Operation Spectre adlı iki hikaye kampanyası bulunuyor. Tabii ki Operation Catalyst kampanyası Gimps servisi üzerinden mevcut ancak Operation Spectre kampanyasını oynayabilmek için ayrıca 9$ ödemeniz gerekiyor.

Oyun Crossfire X

Oyunun tüm hikayesinde her şeyden çok Metro oyun serisinin atmosferini hatırlattı. Çünkü bana resmi bir sahibi olmadığından emin olduğum bir çevre hissi verdi. Eski Sovyetler Birliği topraklarında yaşamak ve sonra Sovyetler Birliği’nin artık var olmadığını ve sonra her şeyin dağılacağını anlamak, Cross Fire x’te tam olarak hissettiğim durum. Oyun deneyimi sırasında bana sorulan soru, daha sonra bu grupların hükümetinin yıkılmasıyla oluşturulan bu çatışmadan önce resmi bir hükümet var mıydı? Tüm oyun sürükleyici bir hikayeye sahipti ve hikayedeki olaylar dağınık olduğu için kendimi çekici hissettirdi.

Crossfire X

Oyun Crossfire X

Oyunun oynanışı, diğer benzer oyunlar gibi, birinci şahıs nişancı tarzında hizmetinizde. Oyun çok oyunculu dayanmaktadır. Ama bu konuda başarılı oldu mu? Cevap kesinlikle hayır. Niye ya? şimdi diyorum. Çok oyunculu oyunların, oyuncuları yenilikçi unsurlarla veya kusursuz oynanışla cezbedecek şekilde çalışması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ama aslında bu oyunda gördüğümüz şey bu ikisinin eksikliği. Ancak bu yazıda, bu oyunla baş edip edemeyeceğinize karar verebileceğiniz oyundaki bazı temel dezavantajlara işaret edeceğiz.

İlk durum bir hatadır

Bu oyunda o kadar çok bug ve aksaklık var ki Chiter topluluğunun bu oyunu seveceğini düşünüyorum. Mesela ben insanların olmadığı bir yere gittim. Yani mekan üç taraftan duvarla çevriliydi. Sonra sözde bir dolandırıcı bana uzaktan ve duvarın arkasından ateş etti. Peki bu ne anlama geliyor? Söyleyecek kimse yok inanan adam, beni nasıl gördün? Ve beni nasıl duvarın arkasından vurdun?

İkinci durum zayıf oyun
Silahla ateş etmek öyle bir şekilde tasarlanmış ki bazen bana oyuncak tabancayla ateş ediyormuşum hissi veriyor. Shooter oyunları, silahların tasarımında ve ilgili ortamlarda gerçeğe yaklaşacak kadar ileri gitti.

Grafikler açısından ise Unreal Engine 4 motoru sayesinde güzel şeyler görüyoruz. Nesnelerin, ortamın, silahların ve karakterlerin tasarımı iyi yapılmış. Dokular iyi, ancak 2018 için hala tolere edilebilirler. Oyunun aydınlatması vasat, ancak yaratıcıların oyun grafiklerini birkaç adım daha yukarı çekmesi için iyi bir fırsattı. Oyunun bu kısımda pek bir sorunu yok, ancak yaratıcıların kendilerine yönelik bir sorunu var. Yani oyunun kalitesini artırmak için Remedy yeteneklerini tam olarak kullanmadılar ve sadece kendi ceplerine hizmet etmek istediler.
Müzik ve ses tartışmasında hala etkili bir şey görmüyoruz. Okuldan eve geldiğimde Call of Duty 2’nin eşsiz müziğini dinlemek için bilgisayarın başına geçtiğim zamanı hatırlıyorum. Tabii o zamanlar Gladyatör filmi yeniydi ve Now We Are Free şarkısıyla unutulmaz bir kurgu haline gelen Call of Duty 2’nin Normandiya sahnesini birleştirdim. Özet Müzik açısından, yeni nişancı oyunları yoksulluk içinde ve X Crossfire bir istisna değil. Bu oyunun yaratıcılarının en kötü yanı sesi. Silah sesleri kelimenin tam anlamıyla korkunç. Böylece ateş ettiğinizde sesin bir silah olmadığını hissedersiniz ve yanınızda birisi durup ağzıyla ses çıkarır. Genel olarak, bu bölümün sunacak hiçbir şeyi yoktur ve borçludur.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram