Home » Hidden Folks Oyun incelemesi

Hidden Folks Oyun incelemesi

by adminn1
0 comment
Hidden Folks

Hidden Folks, benzersiz yaratıcılığı ile sizi büyülemeyecek ve oyunun özü, size çocukluk oyunlarınızı hatırlatan basit ve anlaşılır eleştiridir. Ancak iki Hollandalı oyun geliştiricisinin sanatı, bu basit fikri o kadar çekici bir şekilde uygulamışlar ki, onları tekrarladıkları için eleştirmemekle kalmayıp, oynamaya ne kadar çok zaman harcarsanız, o kadar çok hayran kalırsınız. Hidden Folks sizi delilik ve memnuniyetin iki sınırına götürüyor, sizi kendi boyalı dünyanıza çekiyor ve sayısız kısa öyküsüyle sizi izleyicilerinize yaklaştırıyor. Oyun sırasında ekrana o kadar çok bakacaksınız ki şehrin ve ormanın tüm detaylarını ezberleyeceksiniz ve karakterlerin her birine alışacaksınız çünkü eğer hiç şansınız yoksa sonunda çok çalışmak zorunda kalacaksınız. onları bulmak için.

bence Hidden Folks

Hidden Folks Oyun incelemesi

Hidden Folks

Belki de Hidden Folks ile ilgili en önemli şey, bu kadar çok arsız mutluluğu nasıl içerdiğidir. Wally Nerede konseptini alıp siyah beyaz olmasına rağmen çok daha karmaşık hale getiren bu karmaşık wimmelbilderbuch sanat çizimleri aptalca bir hayatla dolup taşıyor. Herhangi bir şeye tıklayın ve bir şey olacak, ister ciyaklayan ve havalanan kuşlar, ister ağaçlardan düşen maymunlar, bir nehirde ilerleyen tekneler, bir tarlada yuvarlanan saman balyaları, isterse tuvalette oturan insanları ortaya çıkarmak için açılan kapılar olsun, her birine eşlik eder. insan yapımı bir ses efekti ile. Hidden Folks’ı en iyi tanımlayan iki kelime hem saçma hem de harika.

Hidden Folks karakterler

Hidden Folks’ta farklı karakterler veya nesneler bulmanız gerekiyor ve bu hiç de göründüğü kadar basit değil. Aslında, oyunla etkileşiminizin çoğu ekrana bakmakla sınırlıdır, bu bir video oyunu için yeni bir deneyim olabilir. Ancak oyun sırasında bu kadar pasif kalmamak için bazen oyun dünyası ile etkileşime geçmeniz gerekiyor ki şans ayağınıza gelsin ve istediğiniz hedefi bulabilsin. Belki karakteriniz çalıların arkasına saklanıyor, belki evinin perdesini aralayıp onu görmeniz gerekiyor ve belki de o hedef deliğe giren meraklı bir tavşandır ve onu çekip çıkarmanız gerekir. Bu etkileşim küçük ölçekte uygun görünüyor ve sahnede gerçekleşen tüm aktiviteleri birkaç kez izleyerek çok sayıda tanımlanmış hedef bulabilirsiniz. Ama ya eksiksiz bir şehirle karşı karşıya kalırsanız? Sahne o kadar büyük olduğunda ne kadar yakınlaştırırsanız yakınlaştırın, hepsini tek bir görünümde göremezsiniz ve köşelere ulaşmak için tekrar tekrar kaydırmanız gerekir. Burada sadece çok sabır sizi delilikten kurtarabilir.

Hidden Folks

Hidden Folks Oyun incelemesi

Sanat tasarımcısı Hidden Folks, tüm oyun görüntülerini ve animasyonlarını elle çizdi ve hatta en iyi çıktıyı elde etmek için kağıt üzerindeki eskizlerini dijital görüntülere dönüştürmek için özel araçlar yarattı. Oyunun siyah beyaz görüntüsünü beğenmiyorsanız, ayarlarda tamamen farklı aydınlatma koşullarında kullanılabilecek koyu ve kahverengi iki mod bulunuyor. Ancak oyunun görünümü, ona özel bir kimlik kazandıran tek şey değildir. İki oyun geliştirici ağızlarıyla 900’den fazla farklı ses üretmişler ve yapay ses efektleri yerine oyunda kendi doğal seslerini kullanmışlar. Sayfanın her bir farklı bölümüne tıklayarak farklı bir ses duyacaksınız. Amaçsız tıklamalar için bile, ayrı sesler vardır, örneğin, makinelere tıklayarak duyulabilen birkaç farklı bip sesi modeli vardır. Aslında ses, oyunun hedeflerini bulmada ikinci yardımcınızdır. Doğru büyütme ile belirli bir bölgenin belirli sesini duyabilirsiniz ve bu aradığınızı bulmanıza yardımcı olur. Örneğin bir evde parti yapılıyorsa o evin yanından geçen müziğin sesini duyacaksınız ve orman sahnelerinde hayvanların sesi işinize yarayacaktır.

Konsollar hariç, Hidden Folks tüm platformlarda mevcut ve yakında bir Android sürümü de mevcut olacak. Devasa oyun ortamlarında gezinmek ve bu eğlenceli dünyaya bakmanın ayrı bir keyfi var ve eğer belirli bir karakteri bulmak için çok fazla zaman harcamazsanız ve sinirlerinizi bozmazsanız, oyunda geçireceğiniz birkaç saat kesinlikle olacaktır. unutulmaz ve hoş.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram