Home » Elektrikli gelecek – Lexus tarafından sunuldu

Elektrikli gelecek – Lexus tarafından sunuldu

by adminn1
0 comment
Lexus

Lexus, bu yılki Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda en son çalışmalarını sunacak. Lüks marka, ilk üretim BEV modelini – UX 300e’yi ve çarpıcı konsepti – LF-30 Electrified’ı gösteriyor. Ek olarak, amiral gemisi LC 500’ün dönüştürülebilir bir versiyonu da sunulacak. Lexus, geleceği heyecanlandırma vizyonunu bu hafta Amsterdam’daki Kenshiki medya forumunda zaten gösterdi.

UX 300e

Lexus UX 300e - ön profil

Lexus’un ilk tamamen elektrikli modeli UX 300e olacak. Kompakt SUV segmentinin bir parçası olarak, yeni UX modelinin görünümü, yeni elektrikli platformun performans potansiyeline odaklanılarak erkeksi ve güçlü tutuluyor. Yüksek çıkışlı bir elektrik motoruyla donatılan UX 300e, 7,5 saniye boyunca 0’dan 100 km/s’ye hızlı hızlanma sağlar. Aracın tabanının altına gizlenmiş yüksek kapasiteli piller, mükemmel sürüş performansı için düşük ağırlık merkezi sağlar. En uygun şehir içi sürüş menzili, WLTP çevriminde 300 km’den fazlasına karşılık gelen, ilişkili NEDC döngüsünde 400 km olarak tahmin edilmektedir. Yeni UX 300e, sürücünün stresini azaltmak ve güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sağlamak için doğal olarak sessiz EV sürüşünü en son güvenlik teknolojileriyle birleştirir. Kompakt SUV’nin işlevselliği de dikkat çekicidir. Merkezi konsol, iç mekanda daha fazla sadelik için kablolu kaydırma teknolojisini sunar. Tam elektrikli araç için farklı şarj seçenekleri mevcut. UX 300 e’nin lansmanının Avrupa için 2020’nin sonlarında yapılması planlanıyor, İngiltere’de ise 2021’in başında gelecek.

Lexus LF-30 Elektrikli

Lexus LF-30 Elektrikli - Profilde konsept

Lexus LF-30 Electrified, akıllı elektriklendirme teknolojilerinin avantajlarını gösteren harika bir konsept çalışmasıdır. Yeniden tanımlanmış lüks ve yenilikçi çözümler, bu çarpıcı araçta ortaya çıkıyor. Konsept aracın fütüristik tasarımı, geleneksel Lexus’un formlarını koruyor ve onları modern bir görünüme dönüştürüyor. Zarif, akıcı ön kısım, sürekli olarak doğrusal, keskin bir arka kısma dönüştürülür. Kanat şeklindeki farlar ön fasyanın vurgusunu oluşturuyor. İç mekan, at ve binici arasındaki birlikten ilham alan yeni bir Tazuna konseptini uygular. Hareket kontrolü ve artırılmış gerçeklik sunan farklı işlevlerin çalışmasını basitleştirir. Tazuna kokpitinde bulunan en son teknoloji paketi ve otonom sürüş fonksiyonları, keyifli sürüş, mükemmel performans ve kolay kullanım sağlar. İç mekanın lüksü, Yakisugi (kömürleşmiş sedir ağacı), geri dönüştürülmüş metal lifler ve yolcuların başlarının üzerindeki hareket kontrollü SkyGate ekran penceresi gibi kullanılmış yüksek kaliteli malzemelerle vurgulanıyor. SkyGate, daha fazla konfor sağlamak ve yolcuların deneyimini geliştirmek için artırılmış gerçeklik uygulayan bir cam çatıdır. LF-30 Elektrikli dinamikler, elektromobilite dünyasına doğru büyük bir adım atıyor. Tekerlek içi elektrik motorları ve alçak ağırlık merkezi, üst düzey bir sürüş deneyimi ve performansını garanti eder. Entegre motor kontrol teknolojisi, arka ve ön tekerleğin bağımsız kontrolünü sağlar. Bu sayede yol ve hava şartlarına bağlı olarak araç arkadan ve dört tekerlekten çekişli bir araç gibi davranabiliyor. Yeni nesil bir BEV olarak, basitleştirilmiş şarj teknolojisi sürpriz değil. Performans açısından, 0’dan 100km/s hıza sadece 3,8 saniyede ve 199km/s azami hızdan bahsetmeliyiz. LF-30 Electrified’ın maksimum güç çıkışı 536hp olarak hesaplanırken torku 700Nm’ye ulaşabilir. Lexus’un gelecek vizyonunu temsil eden güzel aracın 2030’dan önce piyasaya sürülmesi bekleniyor.

LC 500 Dönüştürülebilir

Lexus LC 500 Cabrio - ön

Lexus’un bu yılki GIMS’de tanıtılacak tek geleneksel aracı LC 500 Cabrio olacak. Modelin Coupe versiyonuyla aynı platform üzerine inşa edilen bu model, amiral gemisinin mükemmel aerodinamiğini, güzelliğini ve sportif siluetini koruyor. Yumuşak tavan, otomobilin alçak ve geniş duruşunu vurgulayarak daha fazla çekicilik katıyor. Cabrio versiyonunun gövde yapısı, uygun bagaj alanı, konforlu iç mekan ve hafif yapı sağlar. Zarif LC 500 Cabrio’nun atan kalbi, Lexus’un 10 vitesli otomatik şanzımanıyla eşleştirilmiş, 5.0 litre hacimli, doğal emişli V8 motorudur. Pürüzsüz hızlanma ve monte edilmiş ses üreteci, sürücü istediği zaman ve durum izin verdiğinde sınırları zorlar.

Lexus, yakında piyasaya sürülecek ürünlerle ilgili en son çalışmalarını ve elektromobilitenin geleceğine yönelik vizyonlarını gösteren 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda üç Avrupa prömiyerine ev sahipliği yapıyor. Lüks marka, Palexpo merkezinin 4. Salonunda 4211 numaralı stantta yer alacak. Yerine gelmeyecek olanlar için Lexus’un dijital basın toplantısı sunumu 3 ve 4 Mart 2020’de yapılacak.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram