Home » 2021 Ford Mustang Mach 1 inceleme

2021 Ford Mustang Mach 1 inceleme

by adminn1
0 comment
2021 Ford Mustang Mach

 2021 Ford Mustang Mach 1 teste.

2021 Ford Mustang Mach

Görkemli tarihi boyunca Ford Mustang, birçok farklı isim altında birçok enkarnasyonda meraklıların kalbini ele geçirdi. GT, Cobra, SVT, SVO, Shelby, Bullitt, Boss, California – bunlar sizin için bir anlam ifade ediyor mu? Muhtemelen. Ancak 1968 sonbaharında 1969 Mustang mahsulü için ilk kez ortaya çıkan Mach 1’i unutmayın. Modelin sertleştirilmiş hayranları arasında popüler olan Mach 1 paketi, 1978’e kadar teklif edildi, ancak Ford, 2003 ve 2004 Mustang modelleri için performans odaklı baskıyı kısaca canlandırdı.

Muhteşem Bullitt kadrodan çıkarılsa bile Mach 1’in Mustang serisine geri döndüğü 2021’e işaret edin. Mach 1, filmden ilham alan bu varyant için değerli bir yedek olarak kabul edilebilir mi? Evet. En yeni Mach 1, Bullitt’in ayrılmasından kalan boşluğu ustalıkla dolduruyor (biraz uzatırsanız Shelby GT350’lerinki bile), ancak amacı biraz farklı. Diyelim ki Mach 1, doğru seçeneklerle donatıldığında yarış pistinde zorlu bir silah olabilir.

Ford Mustang Mach

İşte gittiği her yerde dikkatleri üzerine çeken bir Amerikan coupe portresi.

Mach 1’in tanımı
Ford serisinde kalan tek otomobili yakından tanıyanlar, bu varyantta dönüş sinyallerinin altında daha büyük ızgaraları barındıran bir tampon içeren özel ön ucu fark etmiş olacaklar, bu da kas otomobilin disk frenlerini daha iyi havalandırmak için önemli bir özellik.

Izgara, spor otomobilin görsel imzasında da söz sahibi. Gerçekten de diğer modelde atın armasının her iki yanında görülen yardımcı ışıkların olmaması, Mach 1’in bir diğer ayırt edici özelliğidir.

Mach 1 standart beş kollu kömür tekerleklerle birlikte gelirken, test cihazımız karmaşık bir tasarıma sahip daha geniş tekerleklere sahipti. Ayrıca ön çamurlukların mat siyah plastikten yapılmış ince bir kalıplama ile genişletildiğini de belirtmiştik.

Mustang Mach

Mach 1, kaputta ve yanlarda özel çıkartmalarıyla da dikkat çekerken, ön çamurluklarda klasik Mach 1 arması dövme bulunuyor. Ve bununla ilgili, en azından bu özel varyantın görünümü söz konusu olduğunda.

kaputun altında
Ancak bir Mustang Mach 1’de yalnızca özel bir görünümden ve birkaç ekstra seçenekten daha fazlası var. Örneğin, Mustang GT’den ödünç alınan doğal emişli 5.0L V8 motor, Shelby GT350 motorundan emme manifoldu, yağ filtresi adaptörü ve motor yağı soğutucusu gibi birkaç bileşen sayesinde yaklaşık 20 ekstra beygir gücü alıyor.

2021 Ford Mustang Mach

Ancak Mach 1’i son birkaç yılın tüm midilli araba versiyonları arasında daha da benzersiz yapan şey, mükemmel Shelby GT350’den ödünç alınan bir Tremec 3160 6 vitesli manuel şanzımandır. Bu arada çift diskli kavrama ve kısa mesafeli vites değiştirici Mustang GT’den. Mach 1’in 10 vitesli otomatik şanzımanla da sipariş edilebileceğini unutmayın.

Mühendisler ayrıca Shelby GT500’den yanlara biri motor yağı diğeri şanzıman yağı için olmak üzere iki yağ soğutucusunu entegre eden parçalar çıkardılar. Difüzör ve diferansiyel yağ soğutucusu da Shelby GT500’den.

Son olarak, MagneRide süspansiyonu, daha ağır direksiyon kolonu, daha güçlü viraj denge çubukları ve ön yaylar ve Mach 1’in ekipmanları arasında yer alan en hızlı Mustang’in birkaç diğer parçası bu incelemeyi tamamlıyor.

Mach 1 Sürüş Paketi
Herhangi bir iyi spor araba gibi, Mach 1 Mustang güzel bir dizi ek bileşenle donatılabilir. Örneğin, Mach 1 Sürüş Paketi bunu güzel bir şekilde göstermektedir. Daha geniş tekerlekleri (10.5 inç ön ve 11 inç arka) ve takılı oldukları jantlar kadar geniş performans lastiklerini içerir. Ayarlanabilir üst süspansiyon dikme bağlantıları da vardır.

Mach 1’e farklı şasi ayarları sağlayan bu 4,500 dolarlık isteğe bağlı paket, aynı zamanda onu Flap Gurney tarzı bir arka spoyler ve önde performans tarzı bir aerodinamik ayırıcı ile donatırken, içeride katlanır, bölünmüş bir orta arka koltuk var.

İtiraf etmeliyim ki, bu paket Mach 1’in görünümünü büyük ölçüde geliştiriyor. Bu coupe, tüm gelişmiş aerodinamik uzantılarıyla kapalı bir devrenin köşelerini almaya hazır görünüyor. Ön ayırıcının park yerlerine girmeyi veya hız tümseklerinden geçmeyi biraz zorlaştırdığını söylemeliyim. Neyse ki, karbon fiberden değil plastikten yapılmış!

Kapalı pistleri sık sık kullananlarınız için, Mach 1 Sürüş Paketinin araca Seviye 1 Performans Paketi ile bir Mustang GT’den yüzde 150 daha fazla yere basma kuvveti verdiğini bilin. Onsuz bile, Mach 1 şimdiden yüzde 22 daha fazla yere basma kuvvetine sahip!

Günlük olarak Mach 1 ile yaşamak
Mach 1’in donanımının nasıl iyileştirildiğini okuyup tekrar okuduğunuzda, böyle bir canavarın günlük olarak ne kadar yaşanabilir olduğunu merak edebilirsiniz. Ama sizi temin etmek isterim: her şeyden önce, Mustang Mach 1 yollarımızda kullanılmasına izin verilen bir arabadır; ve sürmek için biraz daha beceri gerektirse bile, bu modern güçlü arabayı biz Kanadalıların çok sevdiği kraterli yollarda sürmek kesinlikle mümkün.

Öte yandan, Mach 1 sürüş paketi seçeneğini kontrol etmeden önce iki kez düşünün, çünkü bir yarış pisti için daha uygun olan geniş lastikleri, otoyol tekerlek izleriyle iyi karışmaz. Mach 1’in daha ağır bir debriyaj ve direksiyona rağmen bu tür yol düzensizliklerine maruz kalmadığı şehirde bu biraz daha kolay.

Bu ağırlığın sürüş deneyimini bozduğunu düşünmeyin. Aslında tam tersi, yol ile sağlam bir bağlantım olduğunu hissettim, debriyajın modülasyonu çok kolayken, sarhoş edici bir hassasiyete sahip inanılmaz vites değiştiriciden bahsetmiyorum bile.

Bu saygıdeğer Amerikan motorunun ürettiği gümbürtüyle de dost olmalısınız. Kulağıma, Coyote motorunun sesi hızlanma sırasında veya vites küçültürken bile harika, ama bazen, Normal mod arabanın sesini daha az gırtlaktan çıkardığı için küçük sürüş modu seçme kolunu kullanmak isteyeceksiniz… ve daha rahatlatıcı. Spor, Pist ve Hızlanma Pisti modları doğal olarak daha çok yüzünüzde – ve etrafınızdaki herkesinkinde.

Son kelime
2021 Ford Mustang Mach 1, tek kelimeyle olağanüstü bir performans makinesidir. Evet, bazen sürücüye hafife alınmaması gerektiğini hatırlatacaktır. Ancak çoğu durumda, Shelby rozeti taşımayan en kaslı Mustang, sürmek için bir çekiciliktir. Kendimi tekrar etme riskine rağmen, onu pistte kullanmayı düşünmüyorsanız, isteğe bağlı sürüş paketi olmadan bir Mach 1 alsanız iyi olur!

Severiz

tehditkar görünüm
V8’in sesi
sürüş keyfi

daha az seviyoruz

Mach 1 sürüş paketi herkes için değil (!)
Fiyat (77.700$)

Rekabet

Audi TT-RS
BMW M3/M4/Z4
Chevrolet Camaro SS 1LE / Corvette Stingray
Dodge Challenger SRT / Şarj Cihazı SRT
Jaguar F Tipi
Porsche 718 Cayman
Toyota GR Supra

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram