Home » 2021 Volvo XC90 Şarj incelemesi | Araba İncelemeleri

2021 Volvo XC90 Şarj incelemesi | Araba İncelemeleri

by adminn1
0 comment
2021 Volvo XC90

2021 Volvo XC90 Recharge’ı inceliyor.

2021 Volvo XC90

Volvo XC90, 2016 model yılı için aşağı yukarı şu anki haliyle bize geldi. O zamanlar tarz ve içerik açısından ufuk açıcıydı. “Thor’s Hammer” farlarla vurgulanan modern ön fasyası sayesinde, daha önce gelen hiçbir Volvo’ya benzemiyordu. “Thor’s Hammer”, elbette, ünlü İskandinav Tanrısı/Marvel süper kahramanının silahına benzeyecek şekilde şekillendirilmiş LED DRL’leri ifade eder. Ne de olsa XC90 İsveçli. Model, Volvo’da yeni bir tasarım çağını başlattı ve o zamandan beri diğer tüm modelleri de aynı şeyi yaptı.

Volvo XC90

2021 için Volvo, XC90’a hafif bir makyajın yanı sıra serinin geri kalanıyla uyumlu bazı yeni isimlendirmeler verdi. Yeni stil, güncellenmiş bir ızgarayı ve bazı yeni boya ve jant seçimlerini pek geçmiyor, ancak bu benim için sorun değil çünkü XC90’ın dış tasarımı inanılmaz derecede iyi eskidi ve bu noktada, gerçekten gereken tek şey birkaç ince ayardı.

Duruş tam yerinde, yan camları çevreleyen, alt kapılardaki ve ön hava girişlerini çerçeveleyen krom detaylar tam da mükemmel. Ayrıca, onlarca yıldır Volvo’nun vazgeçilmezi olan o harika farlara ve uzun arka lambalara hala sahipsiniz. Bakması en heyecan verici araç değil ama inanılmaz derecede, neredeyse acı verecek kadar yakışıklı ve bu, çoğu alıcıyı bu seviyeden alması doğru olacak.


İçeride çoğunlukla aynı – açık gözenekli ahşap eklentilerle harika detaylar (bunun üzerinde günlerce çalışabilirim), sadece doğru miktarda alüminyum kaplama, Orrefors kristal vites kolu ve görkemli deri koltuklar.

2021 Volvo XC90

Volvo’nun her zaman sahip olduğu gibi, koltuklar o kadar rahat ki, onlara koltuk yerine sandalye demek daha iyi olur. Yine de, uyluk genişleticinin çalışma şeklinden emin değilim; Uyluk uzantısı ile alt koltuk minderi arasında çok fazla boşluk kalıyor, uzatıldığında çok kolay hissediliyor. Masaj özelliği, son zamanlarda yaralanan sırtım için harikalar yarattı. Ne zaman arabada olsam hemen hemen yanıyordu ve gerçekten yardımcı olduğunu düşünüyorum.

İç mekanla ilgili dikkate değer bir sorun var, ancak bu biraz adaletsiz bir sorun. Açıklamama izin ver.

XC90, tamamen dijital bir gösterge kümesinin yanı sıra, uygulamayı kullanıyorsanız yarısı Apple CarPlay’iniz tarafından alınan dikey 9 inçlik bir merkezi bilgi-eğlence ekranı alır. Şimdi, 2016’da bu çıkış yaptığında, arının dizleriydi. Ultra fütüristik ve o sırada diğer birkaç üreticinin yaptığı bir şey.

Ancak şimdi dünyanın geri kalanı buna yetişti, bilgi-eğlence ekranları daha da pürüzsüz ve daha iyi görünüyor ve dijital gösterge kümeleri genellikle Pazar gününden itibaren altı farklı şekilde özelleştirilebiliyor. XC90’da durum böyle değil ve sonuç olarak biraz eski moda görünüyor. Öyle bir ilerleme hızı ki, dijital ekranlar bir zamanlar analog olanlar kadar eskimez.

Sürüş modlarını değiştirmek, gösterge kümesine pek bir şey yapmaz ve sistemin kendisi biraz yavaştır ve bazı rakipler kadar sezgisel değildir. Aynı zamanda sürücülerin çeşitli sürücü yardımlarını (şeritte kalma yardımı, kör nokta sistemi vb.) manipüle etmek için çok metin ağırlıklı bir menü kullanmasını gerektiriyor ve bu biraz yorucu oluyor.

2021 Volvo XC90

Şimdi, Android Automotive Volvo’yu devraldığında bunların çoğu tartışmalı olacak ama şimdilik, bu özel XC90 ile bilgi-eğlence sisteminin eksik olduğunu gördüm.

Bununla birlikte, bağlı olduğu ses sistemi daha az. Test cihazım 3.750 $’lık Bowers & Wilkins premium sese sahipti ve sıkıştırılmış akışlı müzik sesini bile olduğu kadar net ve net hale getirebilmesi bir başarı. Ayrıca, metal hoparlör ızgaraları kesinlikle muhteşem görünüyor.

Yeniden şarj etmek… ne demek?
İsimlendirme değişikliği biraz daha büyük bir anlaşma çünkü doğru yapmak için biraz dikkat etmeniz gerekiyor.

Test cihazım resmi olarak “XC90 Recharge T8 Inscription” olarak adlandırılıyor (“Inscription Expression” değil – bu daha düşük bir ayar; orada karıştırılması kolaydır) ve bu Recharge biti önemlidir, çünkü bu XC90’ı bir eklenti olarak gösterir hibrit – ve yalnızca bir plug-in hibrit. Bunun dışında, XC40 Recharge durumunda, tanım tamamen elektrikli bir güç aktarma organı anlamına gelir. Her neyse, o daha küçük modelin aksine, XC90 Recharge (ve bu adla anılan diğer herhangi bir Volvo) tam akülü elektrikli bir araç değil.

Böylece, XC90 ile bir EV motoru elde edersiniz – arka aksta oturur – bu size AWD’nin yanı sıra yaklaşık 30 km tam EV sürüşü sağlamalıdır. Günlük yolculuğunuz yeterince kısaysa ve nereye giderseniz gidin prize takabiliyorsanız, iddia edilen rakamlara inanırsanız zamanınızın çoğunu EV modunda geçirebilmelisiniz. Yapmanız gerekip gerekmediğini yakında öğreneceğiz.

Bu EV motoru, 2.0L 4 silindirli gaz motorunun performansını ve verimliliğini artırmak için elde ettiği üç “ödülden” yalnızca biridir; ayrıca bir turboşarj ve süperşarjöre sahiptir. Supercharger daha düşük devirlerde gücü artırırken, turboşarj daha sonra devir aralığında egzoz gazları yükseldikçe devreye giriyor. Çoğu durumda EV motoru arka plandadır ve işlerin yürümesine yardımcı olur. Kombine güç, 400 hp ve 472 lb-ft tork olarak derecelendirildi, her şeyin güvertede olduğu ve tüm çeşitli itici güçlerin sizi ileriye taşımak için birleştiği varsayılarak.

Bu, elbette, hangi sürüş moduna sahip olduğunuza bağlıdır, çünkü bu modların her biri – Pure, Hybrid, Power, Save, AWD, Off Road, Individual – güç aktarma organları ile farklı şekillerde çalışır. AWD’nin ilerlemesi için EV motoru gerekli olduğundan, motordan arka tekerleklere giden bir aktarma organı olmadığından (ki bu iç mekan için harikadır), AWD seçildiğinde hem motorun hem de gaz motorunun çalışması gerekir. Tasarruf modu, EV şarjınızı belirli bir seviyede tutmak için gaz motoruna dayanır ve Hybrid türü, sürücü girdilerine göre neyin gerekli olduğuna bağlı olarak işleri karıştırır.

Her şey yolunda ama sürüş modlarının gizleyemediği veya değiştiremediği tek şey gaz motorunun tutumu. Hangi, söylenmesi gereken, biraz kaba tarafta. Kabul edelim ki, bu küçük bir motor ve bir sürü ağırlığı – neredeyse 2.000 kg – taşıması gerekiyor, bu yüzden çok çalışması gerekiyor, ancak küçük, turbo’lu motorlar bugünlerde bunun gibi büyük SUV’lerde bile giderek daha fazla norm haline geliyor. Lüks bir arabanın ani hızlanma altında böyle ses çıkarması biraz kabalık olur.

Mesele şu ki, sanki tüm bu gürültü boşuna değil; ileriye doğru ilerleme hızlıdır, hızlı değişen şanzıman, lüks bir SUV veya crossover’dan bekleyeceğiniz türden bir ileri ilerleme sağlamak için sayısız güç kaynağıyla uyum içinde iyi çalışır. Yeterince hareketli ve otoyolda geçmek gibi hızlı manevralar yapma zamanı geldiğinde nadiren beni isteksiz bıraktı.

Bununla birlikte, mükemmel bir şekilde lüks bir SUV haline gelirken, diğer üreticilerin en üst düzey araçlarının seviyesinde değil. Test cihazımın 88.050 $ taban fiyatından biraz daha fazla başlayan BMW X5 M50i çok daha hızlı ve gücünü derin göğüslü bir V8’den alıyor. Aynı zamanda, XC90 aslında BMW’nin xDrive45e eklenti versiyonundan biraz daha güçlü, ancak bu XC90’dan biraz daha az başlıyor. XC90 T8 ayrıca Mercedes-Benz GLE 53 AMG’den daha fazla güç üretiyor, ancak yine de, bu gerçekten üreticisinin serisinin amiral gemisi değil ve XC90’ın – özellikle T8 Recharge formunda – yüzde 100 amiral gemisi olduğu iddia edilebilir. Volvo’nun tüm serisini derecelendirmeye geliyor.

Yani bu gerçekten bir dragstrip iblisi değil, ancak PHEV’ler söz konusu olduğunda, verimlilikleri genellikle en önemli şeydir.

2021 Volvo XC90

Bu amaçla, XC90’ın tek bir şarjıyla yaklaşık 24 km’yi sıkıştırmayı başardım; bu, Volvo’nun iddia ettiğinin biraz altında kalıyor, ancak çok ağır bir şekilde cezalandırabileceğim kadar değil. Ayrıca, testim boyunca gördüğüm 8,9 L/100 km iyi bir rakam ve ortalama işe gidip gelme süreleriyle 40 saatlik tipik bir çalışma haftasında çalışsaydınız muhtemelen daha iyi olurdu. Bunu yaparsanız, XC90’ınızla her zaman bir şarj noktasına yakın olma ihtimaliniz var ve geleceğinizde çok sayıda EV otomobili olacak.

Güç aktarma organlarının yanı sıra, benim test cihazımda, görkemli iç mekanın önerdiği türden bir sürüş sağlamak için iyi olan dört köşeli kendinden seviyeli hava süspansiyonu (2.350 $) ile desteklenen sürüş var. Günlük çarpmaların çoğu iyi ölçülüyor ve testim sırasında aldığım en büyük sarsıntıların çoğu muhtemelen sahip olduğum XXL 21 inç jantlarla ilgiliydi. Bunlar 1.000 dolarlık bir seçenek ve standart olarak gelen 20 inçliklere bağlı kalırsanız, muhtemelen daha iyi bir sürüş elde edersiniz.

Bununla birlikte, daha sert yan duvarlara sahip daha düşük profilli lastikler, yol tutuşunu iyileştirmek için iyidir. Güç aktarma organlarının ağırlığa ayak uydurmak için yapması gereken tüm işler için, şasi hepsini adım adım gerçekleştirir. Dönüş, böylesine büyük bir lüks araç için inanılmaz derecede duyarlı ve bu havalı süspansiyon, gövdeyi kontrol altında tutmakta ve şasinin, lastiklerin temas alanlarından ve yola mümkün olduğunca fazla enerji aktarılmasını daha iyi sağlamasına olanak tanıyor. . Sonuç, 275 bölümlü lastiklerden tonlarca yol tutuşu ve olumsuz koşullarda inanılmaz derecede güven veren bir tavırdır. Ki bu gerçekten de Volvo’ların yıllardır var olduğu şeydir. Ve yıllar. Ve… yıllar.

Ancak şimdi, XC90 ile ahırlarına lüks bir kruvazör eklemeyi başardılar. Segmentinin en güçlüsü olmayabilir, ancak en az da değil ve onda sadece bir şey var – neredeyse elle tutulamayan bir kalite – bu, “işler zorlaştığında içinde olmak istediğim araç bu” gibi hissettiren bir şey var. ve aynı zamanda tee zamanım için ortaya çıkmaktan gurur duyduğum yer.”

Severiz

Hem içeride hem dışarıda harika görünüyor
İç malzemeler
Sürüş ve kullanım

daha az seviyoruz

Yaşlanan bilgi-eğlence
Benzinli motor sert
pahalı olur

Rekabet

Audi e-tron
BMW X5 xDrive45e
Genesis GV80
Lincoln Aviator Grand Touring
Mercedes-Benz GLE 53 AMG

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram