Home » Skoda Octavia çarpıcı yeni tasarımıyla görücüye çıktı

Skoda Octavia çarpıcı yeni tasarımıyla görücüye çıktı

by adminn1
0 comment
Skoda Octavia

Skoda Octavia ‘nın ilk üretiminin 60. yılını kutlayan Çek otomobil üreticisi, ikonik modelin dördüncü neslini tanıtıyor.

Dış

Skoda Octavia 2020 sedan mavi ön

Dördüncü nesil Skoda Octavia, araca zarif ve daha sportif bir görünüm kazandıran etkileyici yeni tasarımla geliyor. Uzatılmış ve inceltilmiş LED farlar ilk bakışta göze çarpar. Dördüncü nesil Skoda Octavia’nın yeni tasarlanmış ön ızgarası, kompakt aracın zarif karakterini vurguluyor. Kaputtaki pürüzsüz çizgiler, en yeni Skoda’nın bir sanat eserinin eşsiz zarafetinin altını çiziyor. Skoda mühendisleri, farları ve ızgarayı tek bir ünitede birleştirerek yeni nesil Octavia’ya gerçekten etkileyici bir ön görünüm sağlıyor. Ölçüler de revize edilmiştir. Yeni araç, selefine göre biraz daha geniş, daha uzun ve daha düz. Uzunluğu 4689 mm’ye, genişliği ise 1829 mm’ye çıkarıldı. Bu boyutlar, tamamen yeni Skoda Octavia’yı segmentteki ana rakipleri olan VW Golf ve VW Passat’ın arasına yerleştiriyor.

Skoda Octavia 2020 Kombi arka yan görünüm

Otomobilin zarif karakterini vurgulayan diğer unsurlar, pürüzsüz yatay yan çizgiler ve yeniden tasarlanmış tavan raylarıdır. Daha fazla çeviklik, aerodinamik ve daha iyi performans sağlamak için süspansiyon biraz alçaltılmış.

Dingil mesafesi de 1829 mm’ye yükseldi. Standart donanımda 18 inçlik alaşımlar yer alıyor ancak 19 inç de aracı daha erkeksi göstermek isteyenler için bir seçenek. Arkada, yeni Octavia son derece sportif görünüyor. LED ışıklar yatay olarak çizilir ve etkileyici animasyonlar sunar. Sahte egzoz içermeyen temiz ve pürüzsüz arka görünüm, yeni nesil otomobilin zarafetini ve çevikliğini vurgular.

İç mekan

Skoda Octavia 2020 iç kroki

Tamamen yeni Skoda Octavia, modelin sunduğu en geniş kabin alanına sahip. Arka koltuklar, yolcular için geniş diz mesafesi ve daha fazla konfor sunar. Bagaj kapasitesi, 640 l (Combi için) ve 600l (hatchback versiyonu için) hacmiyle segment için en iyisi gibi görünüyor. Skoda tasarımcıları Octavia’nın iç tasarımı konusunda ellerinden gelenin en iyisini yapmışlar.

Yeni çok işlevli direksiyon simidi ile yeniden tasarlanan orta konsol ve kapı kaplamalarından elden geçirilmiş gösterge panosuna kadar her şey yenilik ve uyumu haykırıyor. Yeni aracın lüks seviyesi, ön yolcu kapısına yerleştirilen kapı şemsiyesi ve isteğe bağlı buz fırçası gibi sunulan çok sayıda ek seçenek ve ekstralar ile vurgulanıyor. Ön ızgaranın şeklini andıran modüler, çok seviyeli gösterge paneli düzenlemesi oldukça etkileyici. Ancak iç tasarımın en göze çarpan özelliği büyük, bağımsız duran merkezi çok işlevli ekran. Sürücülerin ve yolcuların konforu için Skoda, ilk kez ısıtma, soğutma ve masaj işlevli yeni ergonomik koltuklar sunuyor. Ek olarak, nefes alabilen ThermoFlux kumaşla kaplı spor koltuklar vardır.

Skoda Octavia 2020 iç direksiyon simidi

Yeni Octavia’nın opsiyonel donanımının dikkat çeken bir diğer parçası da üç bölgeli klima sistemi. Anahtarsız giriş sistemi de geliştirildi ve sıra ne olursa olsun otomobilin kapılarının her birinin açılmasına izin veriyor.

“Tek kelimeyle akıllı!” felsefesine sadık kalan Skoda, yeni shift-by-wire teknolojisini uygulayarak düzenli ve zarif bir orta konsol yaratıyor. Sürücünün tercih edilen DSG şanzıman ayarını elektronik olarak seçmesini sağlar. Opsiyonel donanım açısından Active, Ambition ve Style yeni donanım seviyeleridir. Otomobilin zarafetini, lüksünü ve performansını vurgulayan farklı ek özellikler ve ekstralar sunarlar. Kabindeki saklama alanı gerçekten iyi organize edilmiş. Skoda’dan bekleyeceğiniz gibi, ön tarafta büyük bir su şişesini alacak büyük kapı bölmeleri de dahil olmak üzere çok sayıda saklama yeri var. Ayrıca ön koltuk arkalıklarının her birinde bir akıllı telefon saklama cebi bulunur.

motorlar

Dördüncü nesil Octavia, geniş bir motor yelpazesi sunar: 110 hp’lik küçük 1,0 TSI üç silindirli benzinli motordan 200 hp üreten 2,0 TDI ünitesine kadar. Seride ayrıca 1,4 Plug-in Hybrid benzinli motor, 1,5 l Mild-hybrid motor ve motorun CNG versiyonu da bulunuyor.

Skoda Octavia 2020 motor

Tam aralık şunları içerir:

BENZİN

 • 1.0 TSI EVO 6 vitesli M 110
 • 1.5 TSI EVO 6 vitesli M 150hp
 • 2.0 TSI 7 vitesli DSG 4×4 190hp

DİZEL

 • 2.0 TDI 6 vitesli M 116hp
 • 2.0 TDI 7 vitesli DSG 116hp
 • 2.0 TDI 6 vitesli M 150hp
 • 2.0 TDI 7 vitesli DSG 150hp
 • 2.0 TDI 7 vitesli DSG 4×4 150hp
 • 2.0 TDI 7 vitesli DSG 4×4 200hp

CNG

 • 1.5 TSI G-TEC 6 vitesli M 130hp
 • 1.5 TSI G-TEC 7 vitesli DSG 130hp

HAFİF HİBRİT

 • 1.0 TSI EVO e -TEC 7 vitesli DSG – 110hp
 • 1.5 TSI EVO e -TEC 7 vitesli DSG -150hp

PLUG-IN HİBRİT

Mükemmel oranları, düzgün yüzeyleri ve geliştirilmiş aerodinamiği ile yepyeni OCTAVIA şık ve sportiftir, ancak zamansız tasarım özelliklerini korumuştur.

4/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram