Home » Aston Martin Valkyrie AM-RB 003 şimdiden tükendi

Aston Martin Valkyrie AM-RB 003 şimdiden tükendi

by adminn1
0 comment
Aston Martin Valkyrie

Aston Martin’in İsviçre’deki resmi çıkışından sadece aylar sonra AM-RB 003 şimdiden tükendi.

Aston Martin Valkyrie

Şirketin yetkililerine göre, arabalardan daha fazla potansiyel alıcı vardı. Üretim için planlanan yalnızca 500 adet ile Aston Martin, zorlu bir karar vermek zorunda kalacak – şirketin en sadık müşterilerinden hangisinin satın alacağını seçmek. AM-RB 003.

Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie AM-RB 003 Cenevre’deki bu yılki Uluslararası Motor Show’da resmi olarak tanıtıldı.

Aston Martin’in yaklaşmakta olan hiper otomobilini şirketin dahili olarak kodlanmış AM-RB 001’i olarak biliyordunuz, ancak şimdi tam anlamıyla kahramanca bir isme sahip: Valkyrie. Aston Martin’in dediği gibi bu isim, “ismine yakışan uhrevi bir performans vaat ediyor.” Bizi heyecanlandıran renklendirin.

Aston Martin’in Valkyrie’si, efsanevi mühendislik firması Cosworth tarafından tasarlanan ve üretilen doğal emişli 6.5 litrelik V-12’den güç alıyor. Motor, Ricardo Engineering tarafından geliştirilen ve motorun Rimac Automobili tarafından sağlanan hibrit akü sistemiyle eşleştirilen yedi vitesli bir paddle-shift şanzımana bağlanacak. Beygir gücü şu anda hala bilinmiyor.

Aston Martin Valkyrie

Valkyrie, Aston Martin One-77 ve Vulcan’da da çalışan Multimatic Engineering tarafından geliştirilen bir karbon fiber MonoCell kullanacak. Boş ağırlığının 2.200 ila 2.400 pound arasında olduğu tahmin ediliyor. Valkyrie’nin ECU’su, çekiş kontrolü ve elektronik denge sistemleri Bosch’tan gelirken, Alcon ve Surface Transforms fren tedarik edecek.

Aracın dış tasarımı, Red Bull Racing’in Sebastian Vettel’in yardımıyla takımı dört düz dünya markalar ve sürücüler şampiyonluğuna götüren eski baş tasarımcısı, Formula 1’in en iyi tasarımcısı Adrian Newey tarafından tasarlandı. Valkyrie’den Newey, “Birlikte yenilikçi bir mühendislik sanatı üretmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Prototipler de dahil olmak üzere yol için sadece 150 Valkyrie üretilecek. Bununla birlikte, daha fazla performans isteyenler için Aston Martin ayrıca toplam 25 yalnızca pist varyantı da üretecek. Aston Martin’e göre, ilk teslimatların 2019’da yapılması bekleniyor.

Aston Martin’in baş kreatif direktörü Marek Reichman, Valkyrie’nin adıyla ilgili olarak, “Aston Martin model isimlerinin derin anlamları var. İlham vermeleri ve heyecanlandırmaları gerekiyor. Bir hikaye anlatmak ve yaklaşık 104 yıl öncesine uzanan bir anlatıyı zenginleştirmek için. Aston Martin” Valkyrie, aynı derecede dikkate değer bir isim talep eden inanılmaz derecede özel bir arabadır; yedekte hiçbir şey bırakmayan tavizsiz bir arabadır. Güç ve onurun, Tanrılar tarafından seçilmenin çağrışımları o kadar çağrıştırıcıdır ve bir arabaya o kadar uygundur ki, sadece şanslı bir azınlığın hiç deneyimleyemeyecek.”

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram