Home » Yaklaşan Skoda Superb sonunda resmi bir prömiyer için planlandı

Yaklaşan Skoda Superb sonunda resmi bir prömiyer için planlandı

by adminn1
0 comment
Skoda Superb

Škoda Superb, 2001 yılından beri Çek otomobil üreticisi Škoda Auto tarafından üretilen geniş bir aile otomobilidir.

2001’den 2008’e kadar üretilen modern Superb’in ilk nesli, VW B5 PL45+ platformuna dayanıyordu. İkinci nesil Superb, B6 A6/PQ46’yı kullandı ve 2008’de tanıtıldı. MQB platformunu kullanan üçüncü ve mevcut nesil, 2015’te üretime girdi.

2019 Skoda Superb yeni

Çek otomobil üreticisi Skoda nihayet merakla beklenen çıkış tarihini doğruladı. yeni Süper. İlk çıkış için planlanıyor IIHF BUZ HOKEYİ DÜNYA ŞAMPİYONASI 2019 Bratislava, Slovakya’da.

Yeni optikler, erkeksi tampon tasarımı ve yeni radyatör ızgarası, otomobilin dışının bir parçası olacak. yeni Süper. Yeni tasarlanan gösterge paneli ve devasa bir multimedya ekranın iç mekanda dikkatleri üzerine çekmesi bekleniyor. Birkaç yeni geliştirilmiş güvenlik sistemi ödünç alınacak Volkswagen içinde uygulanmış ve yeni Süper.

Kaputun altında, Çek üretici yeni 1,5 l 4 silindirli turboşarjlı benzinli motor üzerine bahse girecek. Listede ayrıca 1,4 l 4 silindirli benzinli motor ile elektrik motorunu birleştiren bir hibrit sistem de yer alıyor. Sistem güç çıkışı hibrit Süper 220 hp, 55 km elektrik menzilli olması bekleniyor.

Araba bu sonbaharda bayilere çarpacak.

Nisan 2013’te Škoda, Şanghay’da makyajlı bir Superb’i tanıttı. Haziran 2013’te Avrupa pazarında satışa sunuldu. Güncellenmiş dış tasarım özellikleri Škoda’nın yeni tasarım dili öğeleri. Farlar entegre LED gündüz farları ile donatılmıştır; diyotlar arka lambalar için de standarttır. Twindoor açma mekanizması, daha kolay kullanım sağlamak için değiştirildi: bir düğme sadece kapağı, diğeri ise tüm bagaj kapağını açar.

Şimdiye kadar, bir düğme sadece açma için, diğeri ise kaydırma işlevine sahipti. Yüz gerdirmeyle birlikte, 125 kW iki litrelik dizel motor için dört tekerlekten çekiş ve DSG otomatik şanzıman kombinasyonu sunuldu. Ocak 2014’ten itibaren, Superb Combi için tasarım Outdoor paketi mevcuttur.

Özellikler listesi de biraz genişletildi. Güncellenen Superb, en yeni nesil Otomatik Park Asistanını aldı. Sistem paralel park etme (park alanına giriş/çıkış) yanı sıra dikey park etme (sadece park alanına girme) özelliğine de sahiptir.

Artık arka koltuklardaki yolcular, yolcu koltuğunu arkadan ayarlayabiliyor. Elektrikli kumanda, yolcu koltuğunun yan tarafında orta konsola yakın bir yerde bulunur ve bu nedenle arkadan kullanımı kolaydır. Arkadaki yolcular ön koltuğu ileri ve geri hareket ettirebilir ve koltuk yüksekliğini ve açısını ayarlayabilir.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram