Home » elektrikli araçların yaygınlaşması

elektrikli araçların yaygınlaşması

by adminn1
0 comment
elektrikli araçlar

Elektrikli araçlar yüz yıldan fazla bir süredir dünyanın her yerinden insanlara yardım ediyor. İnsanların çoğunun akaryakıt fiyatlarındaki artışla ve derinleşen bir iklim kriziyle karşı karşıya olduğu günümüzde, elektrikli otomobillerin popülaritesi yeniden canlanıyor. Yeni 2020 yılı, çeşitli elektrikli araçların piyasaya sürülmesi ve teslimatlarıyla başlayacak. Yaklaşan 2020’de otomobil pazarından neler beklendiğini görün.

Opel Corsa-E / Opel Corsa-E

Aracın yeni nesil benzinli versiyonunun piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, elektrikli Corsa en geç Şubat 2020’de sahneye çıkacak. Popüler bir şehir otomobili olan yeni versiyonun segmentinde en çok satan olması bekleniyor. çok yakında.

Peugeot 208 ve DS 3 Crossback ile aynı platformu temel alan Corsa-E, 400 km’ye kadar tam elektrikli menzil sağlayacak. Yeniden tasarlanan ön ızgara ve tamamı camdan oluşan ön yüz, piyasaya sürülmeden önce ortaya çıktı.

Skoda Citigo-e iV

Skoda’nın ilk elektrikli aracı, ünlü modelin uyarlanmış bir versiyonunu sunacak. 260km olarak tahmin edilen elektrik menzili ile rakibi Volkswagen e-up ile rekabet edecek. Elektrik motoru 81 hp’ye kadar güç sağlayacak ve üretici 12,5 saniye hızlanma süresi talep ediyor. 100km/s’ye kadar. 2020’nin başlarında Skoda Citigo-e iV, beş kapılı kompakt bir şehir otomobili olarak görücüye çıkacak.

Skoda Citigo-e iV yandan görünüm

Maserati Alfieri

2014 yılında konsept otomobil olarak tanıtılan Maserati, nihayet Mart ayında 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda aracın bir prototipini sunmayı planlıyor. Ünlü otomobil üreticisi, üretim modelinin 2021’den önce çıkması beklendiği için bir dizi farklı güç aktarma organı olduğunu iddia ediyor. Alfieri modeli hakkında çok az ayrıntı biliniyor. Hem PHEV hem de EV olarak mevcut olması bekleniyor. Tam elektrikli versiyonun, tork vektörü ve 800V pil ile donatılmış üç motorlu, 4WD sistemi kullandığı söyleniyor.

Seat el-Bon

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda konsept aracın tanıtımının ardından otomobil üreticisi, 2020 GIMS’de modelin ürün versiyonunun tanıtımını yapmayı planlıyor. Seat, 400 km’den fazla bir menzil ve 0’dan 100 km/s hıza 7.5 saniyelik bir hızlanma talep ediyor. El-Born modeli, sportif stili ve sürükleyici sürüş deneyimiyle şaşırtacak.

Seat el-Born konsepti önden görünüm

Fiat 500e

Ünlü şirket bu projeye yaklaşık 700 milyon Euro taahhüt etti ve sonucun Mart 2020’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. Modelle ilgili çok az bilgiye rağmen orijinal model olarak arkadan tahrikli olması bekleniyor.

Kia Soul EV

Soul EV’nin ikinci nesli olay yerine gidiyor. Tasarım ve iç mekandaki güncellemeler tek değişiklik değil. Yeni nesil EV’nin güç aktarma sistemi, e-Niro crossover’dan ödünç alınacak ve 64 kWh sıvı soğutmalı lityum iyon pil paketi sayesinde 201 hp’ye kadar güç sağlayacak. Önerilen menzilin en az 450 km olduğu iddia ediliyor. Müşteri siparişleri zaten açıldı, ancak ilk teslimatların 2020’nin ilk yarısında olması bekleniyor.

Mini Elektrikli

Mini’nin ilk elektrikli sıcak hatchback’inin 2020’nin başlarında ilk müşterilerine ulaşması bekleniyor. BMW i3’ten etkilenen bir güç aktarma organıyla donatılan kompakt Ev, 7 saniyeden daha kısa bir sürede 0’dan 100 km/s hıza ulaşacak. Otomobil üreticisi 190 ile 225 km arasında bir menzil olduğunu iddia ediyor, ancak yol tutuşunun 60’ların orijinal Mini’sine daha yakın olacağı vaat ediliyor.

Peugeot e-208

Standart 208, gelecek yıl tamamen elektrikli versiyonunu alacak. Elektrikli model, tasarımını aracın içten yanmalı motor versiyonuyla paylaşacak. Kompakt Ev, 138 hp güç ve yaklaşık 8 saniye boyunca 0’dan 100 km/sa hızlanma sunacak. Peugeot e-208, tek şarjla 340 km menzile sahip.

Peugeot e-208 Allure yandan önden görünüm

Peugeot e-2008

Fransız otomobil üreticisinin ikinci tam elektrikli modeli, e-208 süpermini’yi takip ediyor. Yükseltilmiş 2008, öncekinden biraz daha büyük, daha agresif bir görünüme sahip ve hem benzinli hem de elektrikli motor seçenekleri sunuyor. e-2008, e-208 ile aynı motoru paylaşıyor. Güç çıkışı da aynı – 138hp, 50kWh pil ise neredeyse 310km menzil sağlıyor. Peugeot e-2008’in ilk teslimatlarının 2020 baharında yapılması bekleniyor.

DS 3 Crossback E-Zaman

İlk elektrikli DS modelinin 2020 yılının ortalarında müşterilere ulaşması bekleniyor. Volvo XC40 ve Audi Q2’ye rakip olarak tasarlanan Crossback E-Tense, konforlu, lüks iç mekana ve ayırt edici dış görünüme odaklanacak. EV, 50 kWh pilin tek bir şarjıyla 290 km menzil sunacak. Hızlanma süresinin 0’dan 100 km/s’ye 8,7 saniye olacağı vaat ediliyor. Ön siparişler şimdiden başladı.

Honda e

Kompakt elektrikli otomobil, retrodan ilham alan görünümüyle dikkat çekiyor. Benzersiz bir platforma dayalı olarak, 134hp ile 152hp arasında ve neredeyse 220km menzil sağladığını iddia ediyor. Kompakt Honda e, 2020 yazında ilk sahiplerine ulaşacak.

Volkswagen ID.3

Tamamen elektrikli bir otomobil olarak inşa edilen ve tasarlanan ID hatchback, VW için çok önemli bir lansman olacak. Golf hatchback’in boyutu ve fiyatının eşleşmesi, modeli otomobil pazarındaki mevcut EV’lerin çoğundan daha uygun fiyatlı hale getiriyor. ID.3, 400 ila 600 km arasında tam elektrikli bir menzil sağlayacak çeşitli pil seçenekleri sunacak. Bu model, ünlü otomobil üreticisinin önümüzdeki beş yıl içinde piyasaya sürmeyi vaat ettiği farklı kimlik modellerinden oluşan eksiksiz bir başlangıç ​​serisini sunacak.

Volkswagen ID.3 ilk baskı mavi önden görünüm

BMW iX3

Ünlü BMW X3’ün elektrikli bir versiyonunun, iki elektrik motorundan (her bir aks için bir tane) oluşan yeni bir 4WD güç aktarma organıyla gelmesi bekleniyor. Alman otomobil üreticisi, yaklaşık 400 km’lik tamamen elektrikli bir menzil vaat ediyor. Motorların her biri, 70kWh’lik bir pilden yaklaşık 270hp geliştirdiğini iddia ediyor.

Tesla Model Y

Model 3’ün kardeş arabası bu yıl ortaya çıktı, ancak teslimatlarının en az 18 ay sonra yapılması bekleniyor. Yeni EV, 3. sıra koltuk seçeneği ile kompakt bir SUV olarak geliyor ve bu da onu büyük aileler için mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Model Y’nin öne çıkan özelliklerinden bazıları, gelişmiş Tesla’nın “Süper Bilgisayarı” ve yarı otonom sürüş sistemidir.

Volvo XC40 Şarj

Volvo’nun ilk EV’sinin, otomobil üreticisinin elektrikli serisinin ilk üyesi olması planlanıyor. XC40 Recharge, ikiz elektrik motorundan 402 hp güç ve yaklaşık 400 km menzil talep ederek 2020’nin sonlarında müşterilere ulaşacak.

Audi Q4 e-tron

Yaklaşan Audi’nin elektrikli SUV’sinin konsept versiyonu, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterildi. Aynı modelin ürün versiyonu da 2020’nin sonunda gelmek üzere ve markanın beşinci elektrikli aracı olacak. Q4 e-tron, daha büyük e-tron’da kullanılan uyarlanmış MQ platformu yerine VW Group’un MEB platformunu kullanacak. İkiz motorlar, Quattro AWD ve 302 hp’ye kadar güç sağlar (tam boyutlu e-tron’dan 100 hp daha az ve MEB tabanlı VW ID.3’ten 100 hp daha fazla). Umarım, ilk müşteriler 2020 kışına kadar Q4 e-tronlarına sahip olacaklardır.

Audi Q4 e-tron konsepti sol önden görünüm

Pininfarina Battista

150 Battista hiper otomobilinin tamamı şimdiden sipariş edildi, ancak müşterileri onları 2020’nin sonuna doğru alacak. Güçlü elektrikli hiper otomobil, toplam 1900hp güç vaat ediyor.

Pininfarina Battista yandan görünüm

Rivian R1T

Rivian R1T, bir EV nesli için yeniden tasarlanmış bir kamyonet. Kullanılabilir alandan en iyi şekilde yararlanan akıllı bir paketlemeye sahipken, temeldeki güç aktarma sistemi üç saniyeden daha kısa bir sürede 754bhp ve 0’dan 96km/s hıza ulaşmayı vaat ediyor. 2020’nin sonlarında üretime geçmesi planlanıyor.

Tesla Siber Kamyon

Cybertruck, üstün dayanıklılık ve yolcu koruması için yapılmış bir dış kabuk ile üretilmiştir. Şimdi Tesla, yeni bir güç, hız ve çok yönlülük sınıfına giriyor – ancak tamamen elektrikli bir tasarımla mümkün. Güçlü aktarma organları ve alçak ağırlık merkezi, araca olağanüstü çekiş kontrolü ve tork sağlar. Bu özellikler, 0’dan 96 km/s hıza sadece 2,9 saniyede inanılmaz hızlanma süresinin ve 800 km’lik tam elektrikli menzilin sağlanmasının anahtarıdır.

Yazar: Danny Stoyanova

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram