Home » Aston Martin DBX Brüksel’deki Avrupa Otomobil Fuarı sırasında özel bir prömiyeri ile

Aston Martin DBX Brüksel’deki Avrupa Otomobil Fuarı sırasında özel bir prömiyeri ile

by adminn1
0 comment
Aston Martin DBX

10-19 Ocak tarihleri ​​arasında Brüksel, Avrupa’nın en prestijli otomobil fuarlarından birine ev sahipliği yapacak. Avrupa topluluğunun kalbi, dünyanın dört bir yanından otomotiv meraklıları ve profesyoneller için bir merkez haline gelecek ve en önemli otomobil markalarından bazılarının 10’dan fazla dünya lansmanına tanık olacaklar. Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche, Volkswagen, Kia, Ford ve Land Rover gibi büyük isimler, gösterinin izleyicilerine en son kreasyonlarına erişim sağlayacak. Özellikle bir marka, gösteriyi muhtemelen şirket tarihinde en çok beklenen modellerden birinin büyük galasını yapmak için kullanacak.

Aston Martin DBX

Los Angeles ve Beijing Motor gösterileri sırasındaki başarılı çıkışından sonra, Aston Martin’in tarihteki ilk DBX SUV’sini sergileme zamanı geldi. İlk bakışta göze çarpan, markanın tipik özelliği olan aracın zarif ve estetik hatlarıdır. Üreticinin sprinterlerinin (DB11 ve Vantage gibi) her birinin sportifliğini modern spor arazi araçlarının ferahlığı ve pratikliği ile birleştirirler.

Belirgin ön ızgara ve amblem, muhtemelen bir Aston Martin’e şimdiye kadar takılan en büyükler oldukları için farkedilmeden bırakılamaz. Ayırt edici ön entegre DRL’ler SUV’ye sadece bir karakter katmakla kalmaz, aynı zamanda aerodinamik hatlarında da önemli bir rol oynar. DBX’in benzersiz aerodinamik silueti, ön kaputta yer alan iki hava menfezi ile geliştirilmiştir. Yan havalandırmalar güçlü bir hava perdesi oluşturmaya yardımcı olur ve bu da SUV’nin ince havayı zorluk çekmeden geçmesini sağlar.

Aston Martin DBX SUV 2020 arka ördek kuyruğu spoyleri

Ayrıca Aston’un tasarımcıları üst arka spoyleri ördek kuyruğu spoyleri ile birleştirerek otomobile türünün tek örneği bir özellik kazandırdı: kendi kendini temizleyen arka cam. Yeni bir platform üzerine inşa edilen Aston Martin DBX, Bentley Bentayga, Porsche Cayenne ve Lamborghini Urus gibi isimlerin yer aldığı rekabette gururla öne çıkıyor.

Uzun dingil mesafesi sayesinde DBX’in kabini sadece önde değil arkada da muazzam bir alan sunuyor. Bol diz ve baş mesafesi sunan Aston Martin, en uzun yolcuları için bile konfor ve keyif sağlayabilir. Rahat ve sportif koltuklar, basit ve kullanımı ve gezinmesi kolay orta konsol, çerçevesiz yan camlar ve kabinin etrafındaki çok sayıda saklama alanı, bir rahatlık ve heyecan kokteyli çağrıştırıyor.

DBX ile üretici, başka bir tarihi dönüm noktasına işaret ediyor. Bu, şirketin ürün portföyünde beş kişilik koltuğa sahip ilk otomobil. Diğer tüm Aston Martin gibi, DBX de zenginlikten yoksun değil. Yüksek kaliteli deri ve tekstil döşeme çeşitliliğinden en üst düzey bilgi-eğlence sistemine kadar, SUV’nin içindeki her şey lüksü haykırıyor.

Kaputun altında 550 beygir güç ve 700 Nm tork üreten güçlü bir Mercedes-AMG 4.0 V8 çift turbo motor yatıyor. Bir Aston’a takılan ilk 9 vitesli otomatik şanzıman ile eşleştirildi. 291 km/sa azami hız ve sadece 4,5 saniyede 0’dan 100 km/sa hızlanma ile bu Aston Martin’in tam boyutlu crossover’ı, bir crossover ve bir spor otomobil arasındaki kombinasyonların başarılı olabileceğinin bir kanıtıdır.

Aston Martin DBX SUV 2020 profili

SUV’yi teknoloji açısından sınıfındaki diğer araçlardan ayıran şey, otomobilin daha fazla yol tutuşa ihtiyacı olduğunda motor tarafından üretilen gücün %50’ye kadarını ön tekerlek çiftine gönderebilen aktif merkezi diferansiyeldir. . Ayrıca, sürücü daha sportif bir performans istediğinde, üretilen gücün neredeyse %100’ü arka tekerlek çiftine aktarılabilir. Ancak daha ilginç olan, entegre elektronik kontrollü sınırlı kaymalı diferansiyel (eDiff) sayesinde torkun arka aksta soldan sağa aktarılabilmesidir.

48v elektrikli devrilme kontrolü ve özel yapım 3 odacıklı havalı süspansiyon sistemi, DBX’in sürüş yüksekliğini ve körük oranlarını yol koşullarına göre ayarlayabildiği mühendislik çözümleri arasında yer alıyor. Bu mükemmel çünkü zarif Aston’un arazi koşullarıyla iyi başa çıkabileceği anlamına geliyor.

Bazı rakiplerinin aksine Aston Martin DBX, sürücünün isteklerine karşı inanılmaz bir çeviklik ve tepki veriyor. Bu, çoğunlukla 2245 kg’lık hafif bir SUV için benzeri görülmemiş hafifliği sayesinde elde edilir. Gizemli araç, GT, Sport, Sport Plus ve Terrain olmak üzere dört standart sürüş moduyla birlikte gelir. Bunlar iki tane daha-Terrain Plus ve Access ile tamamlanmaktadır. DBX, standart olarak tasarım ve boyut olarak değişebilen 22 inçlik alaşımlarla donatılmıştır.

DBX’in başarılı olup olmayacağı henüz keşfedilmedi. Şimdilik, Aston Martin’in 106 yıllık tarihindeki ilk SUV, medya ve izleyicilerden büyük başarı ve ilgi görüyor. Ünlü İngiliz işçiliğinin ve otomobil markasının sadık müşterileri arasında yapılan kapsamlı araştırmaların bir ürünü olan Aston Martin DBX, insanların otomobil markasına ilişkin algıları üzerinde bir iz bırakacak.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram