Home » 2020 Chevrolet Corvette C8 – en çılgın beklentilerin ötesinde

2020 Chevrolet Corvette C8 – en çılgın beklentilerin ötesinde

by adminn1
0 comment
2020 Chevrolet Corvette C8

Chevrolet ailesinin en yeni üyesi, yaklaşmakta olan 2020 Chevrolet Corvette C8. Kesinlikle sadece yeni nesil bir araç değil, aynı zamanda her anlamda bir sonraki seviyeye yükseltildi.

2020 Chevrolet Corvette C8

Chevrolet Corvette C8

Aynı zamanda hassas kontrol ve güçlü performans sunan Corvette Stingray Coupe ve Cabrio tamamen yeni bir tasarıma kavuşarak araca daha dramatik ve atletik bir görünüm kazandırıyor. Otomobilin güç rakamlarına gelince, premium hissi veren bir otomobil olarak tanımlanabilir. Ayrıca otomobil medyası tarafından şimdiye kadarki en güzel Corvette olarak tanımlanıyor.

2020 Chevrolet Corvette C8 - Cabrio, yandan görünüm, turuncu

Chevy’nin son ikonik modelinin tasarımı, şık, sportif bir görünüm ile zarif ve güçlü bir duruş sunuyor. Onu gören herkesin bu şaheserle her gün hava atmak istemesine rağmen, her gün kullanılan standart bir araba değil. Yenilikçi net tasarım ve kapı kolları, ambar ve kaput çıkışları gibi gizli küçük unsurlar, yeni Corvette’in aerodinamiğini iyileştiriyor. Çekici ayrıntı, arka kapak penceresinden görünen LT2 V8 motorudur. Yeni Stingray’in dönüştürülebilir versiyonu, ilk üretime ait açılır kapanır hardtop ile birlikte gelir. Araba en üstte olsun ya da olmasın, performansı tarihteki en pist kabiliyetine sahip Corvette Cabrio gibi davranmaya yetecek kadar yüksek kalıyor. Çift parçalı hardtop, 48 km/s’yi aşmayan hızlarda etkinleştirilebilir. Ağırlık açısından, dönüştürülebilir versiyon aracın kütlesine sadece 35 kg ekler.

Kargo alanı da iyileştirildi. Şimdi sportif otomobil, havayolu boyutunda bir baş üstü çantayı saklama kapasitesine sahip ek ön bagaj sunuyor. Arka bagajda iki golf çantası veya geri çekilebilir sert üst panel yer alabilir. Corvette C8 2020’nin gövde yapısı yenilendi. Artık daha güvenli sürüş sağlamak için biraz daha sert.

2020 Chevrolet Corvette - Coupe, kırmızı, kargo alanı

Otomobilin içinde, akıllıca tasarlanmış ve konumlandırılmış gösterge paneli ve ekran sayesinde sürücü gerekli tüm bilgileri tek bakışta elde edebilir. 2020 Corvette Stingray için üç farklı kaplama mevcut. Her biri tekerlek boyutları, jant tasarımı veya sportif koltuk döşemeleri için çeşitli seçeneklere sahiptir.

Eşsiz sürüş deneyimi ve tepki süresi ortadan motorlu konfigürasyon ile sağlanır. Yeni motor hacmi, arka tekerleklere daha fazla güç yönlendirerek yeni Chevy modelinin sportif sürüşünü geliştiriyor. Corvette 2020, yeni 6.2 litrelik LT2 V8 motorla geliyor. Şık araca güç veren bu kalp. 495 hp maksimum güç çıkışı ve 637 Nm maksimum tork sunan maksimum hız, etkileyici 312 km/s hıza ulaşabilir. Standart çift kavramalı şanzıman, yıldırım hızında vites geçişlerine sahiptir. Bu şekilde, bir otomatiğin pürüzsüzlüğünü manuel olanın hareketi ile başarılı bir şekilde birleştirir. Vites geçişleri arasında yavaşlama olmaması, tur sürelerinin de düşmesine neden oluyor.

2020 Chevrolet Corvette - Cabrio, turuncu, üstten görünüm

Sürücü Modu Seçici, sahibinin tercihlerine bağlı olarak 12 farklı performans modeline kadar kişiselleştirilebilmesini sağlar. Bu, her türlü yol ve durumda mükemmel bir deneyim sağlar.
2020 Corvette ayrıca sportif otomobilin gerçek bir komuta merkezi olarak çalışan 8 inçlik dokunmatik ekranla donatılmıştır. Etkileyici teknoloji Performans Veri Kaydedici, modern makinenin içindeki mükemmel duyguya ek olarak sürüş becerilerinizi geliştirme yeteneği verir.

Geçtiğimiz yıllarda sayısız spor aracın halefi olan yeni 2020 Chevrolet Corvette C8, modelin kusursuz performans mirasını yükseltmek için üretildi.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram