Home » Seat Leon 2020 – İspanyol üreticinin en yenilikçi ürünü

Seat Leon 2020 – İspanyol üreticinin en yenilikçi ürünü

by adminn1
0 comment
Seat Leon 2020

1999’daki ilk tanıtımından bu yana Seat Leon, markanın amiral gemisi modellerinden biridir. İspanyol üreticiye olağanüstü satış rakamları getiriyor – geçen yılın ortasına kadar modelin bir milyon aracı satıldı.

Seat Leon 2020

Seat Leon 2020

Şimdi hem dışarıdan hem de içeriden çarpıcı yeni vizyonla gelen en yeni Leon 2020, kompakt segmenti fethetmeye hazır. Yenilikçi teknolojilerle dolu ve kendine özgü stilini getiren yeni nesil araç, kalabalığın içinde öne çıkmak için tasarlandı.

2020 Seat Leon - harika kırmızı, en iyi profil

Tasarım

Seat Leon 2020, dengeli oranlar ve benzersiz zarafet ve sportiflik ile şaşırtıyor. Gelişmiş MQB Evo platformu, tasarımın esnekliğini ve artırılmış boyutları sağlar. Tamamen yeni Leon iki versiyonla gelecek – 5 kapılı hatchback ve Sportstourer. Her ikisi de, modelin önceki neslinden önceki selefine kıyasla dingil mesafesinde 50 mm büyüme sunacak. Yepyeni Leon 2020, daha güçlü bir karaktere ve vurgulanan zarafete sahip. Pürüzsüz akıcı yüzeyleri ve mükemmel dengelenmiş kıvrımları ve gövde kenarları ile hayranlık uyandırır. Önde, ön ızgara ve farlar arasındaki 3 boyutlu bağlantı göze çarpıyor. Arkada, LED ışıklar ilginç bir kaş efektiyle sunuluyor. Arabanın kaputu da eski modele göre biraz daha uzun. Dramatik kenarlar ve mükemmel boya ile birleştirilen uzun formlar, son derece güzel bir araba ile sonuçlanır ve rengini ışıkta farklı nüanslarda değiştirir. Arka aydınlatma, kullanılan kıyıdan kıyıya tasarımıyla vurgulanır ve yeni aracın karanlıkta bile kolayca tanınmasını sağlar.

2020 Seat Leon - grafit grisi, önden yakından görünüm

Evrimsel tasarım da iç mekana getirildi. Minimalist bir izlenim sağlamak ve hafiflik ve zarafet hissini güçlendirmek için gösterge panelinde pürüzsüz çizgiler ve yüzeyler uygulanmıştır. 10 inçlik bilgi-eğlence ekranı, Digital Lab tarafından SEAT’ta özel olarak oluşturulmuştur. Hareket tanımayı içerir ve tüm işlevlerin hassas etkileşimini ve kolay kontrolünü sağlar. Gösterge panelinin saran ışığı ve iç ortam aydınlatması, yükseltilmiş şık iç mekanı vurgular. Kabinin alanı, tüm yolcular için yeterli konfor sağlamak için mükemmel bir şekilde dağıtılmıştır. Ergonomik tasarıma sahip koltuklar, deri ve kumaş döşemeye sahiptir ve yepyeni Seat Leon’un sürücü ve yolcuları için mükemmel güvenlik sunar. Kapı panellerinde ve ön konsolda kullanılan plastik, yumuşaklığı ve kalitesi ile göz dolduruyor. 2020 Leon kompakt segmentin bir parçası olmasına rağmen oldukça iyi bir bagaj kapasitesi sunuyor – hatchback versiyonu için 380l ve Soprtstourer için 617l. İlk bakışta göze çarpmak için yaratılan en yeni Seat modeli, çekici tasarımı ve pratikliği başarılı bir şekilde bir araya getiriyor.

Trimler

Her müşterinin talep ve beklentilerini karşılamak için üretici, Referans, Stil, Xcellence ve FR gibi çok çeşitli kaplamalar sunar. Hepsi Kessy Go anahtarsız giriş, USB bağlantısı, 8 inç bilgi-eğlence sistemi ve otomatik olarak kontrol edilen LED far teknolojisini içerecek.

Üst trim FR olarak adlandırılır. Çok sayıda eleman ve ekstra içerir. Ayrıca özel olarak geliştirilmiş FR-süspansiyon, tamponlar, daha büyük 17 veya 18 inç alaşım jantlar ve çok işlevli direksiyon simidi uygular. Konfor açısından bu donanım 3 bölgeli otomatik klima, bilgi-eğlence sistemi için daha büyük 10,25 inç ekran ve arka park sensörleri sunuyor. Arka lambalar için tam LED teknolojisi de bu donanımın standart özellikleri listesine dahil edilmiştir.

Xcellence seviyesi, tamamen yeni Seat Leon 2020’ye benzersiz bir karakter sağlayan farklı bir paket sunar. Döşemenin dışı, damgalı Elmas ızgara ve krom çerçeveli pencerelerle hayranlık uyandırırken, iç mekanda özel ortam aydınlatma teknolojisi bile konfor sağlar. en iddialı müşteri.

Döşeme listesinin alt kısmında Stil ve Referans bulunur. Elektrikli aynalar, 6 hava yastığı ve emniyet kemeri hatırlatmaları standart olarak sunuluyor. Stil donanımları listesinde ısıtmalı dış aynalar, deri direksiyon simidi ve vites topuzu ve 17 inç alaşım seçeneği bulunuyor.

2020 Seat Leon - grafit gri profil

bağlantı

Dünya her dakika değişiyor. Gelecek dijital dünyaya aittir. Bu nedenle Seat, en yeni Leon’un teknoloji ve bağlantı paketini mümkün olan en iyi sistem ve işlevlerle günceller. Bu modern kompakt otomobilin atan kalbi bilgi-eğlence sistemidir. Standart ekran 8,25 inç’e sahip ancak isteğe bağlı olarak 10,25 inçlik bir ekran da mevcut. Her iki sürüm de akıllı telefon ses uyumludur. Daha büyük seçenek ayrıca 3 bağlantılı navigasyon, Retina ekran özelliği, sesle kontrol ve hareket tanıma sunan Navi sistemi sunar. Tüm sistemi basitleştirir ve kullanıcı dostu hale getirir.
Full Link sistemi, aracın kablo bağlantısı ile hem Apple Carplay hem de Android Auto ile uyumlu olmasını sağlıyor.
Çevrimiçi Bağlantı Birimi, SIM kart aracılığıyla araç için kesintisiz internet erişimi sağlar.
Ve son fakat en az önemli olmayan yenilik, SEAT Connect Uygulamasıdır. Araç sahibinin, aracın dışındayken bile tüm araç verilerine erişmesine olanak tanır. Uygulama ayrıca aracın park konumunu, sürüş verilerini, kapıları ve ışıklı uzaktan kumandayı, uzaktan açma/kapama işlevini algılayabilir. Çok sayıda araç içi ve çevrimiçi hizmet, 2020 Leon’unuzun içinde, sahibinin özel ihtiyaçlarına uygun dijital bir dünya yaratabilir.

2020 Seat Leon - iç mekan, bağlantı

Güç aktarma organları

Yeni nesil kompakt otomobil, çok çeşitli motor seçeneklerine sahiptir: benzinli, dizel, CNG, MHEV, PHEV – tümü en yüksek düzeyde performans ve benzersiz sürüş deneyimi sunmak için yaratılmıştır.

Benzin

Standart benzin versiyonları, 66kW/90PS ve 140kW/190PS arasında çıkışlar üreten 1,0 litre, 1,5 litre veya 2,0 litre ünite içerir. 1,0 litre hacimli motor, Seat Leon’da ilk kez kullanılan 3 silindirli TSI üniteleridir.

Dizel

Tamamen yeni Leon 2020, 2.0 litrelik TDI ünitesinin üç versiyonunu sunuyor. 85kW/115PS veya 110kW/150PS güç üreteceklerdir. Üç varyant arasındaki fark, şanzıman ve tahrik sisteminden gelecek. 2020 Leon Hatchback ve Soprtstourer, manuel veya otomatik DSG şanzıman seçeneğine sahip olacak. Ancak yalnızca Sportstourer, DSG şanzıman ve 4Drive Sistemi (4WD) kombinasyonu seçeneğine sahip olacak.

CNG

2020 Seat Leon, maksimum 96kW/130PS güç sağlayacak bir CNG 1,5 litre TGI motora sahip olacak. Bu versiyonun 3 CNG tankı toplam 17,3 kg kapasiteye sahip olacak ve aracın 440km menzili sağlayacak. CNG deposunun kuruması durumunda motorlar otomatik olarak benzin ünitesine geçecektir.

MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç)

Kullanılan yarı hibrit teknoloji e-TSI, 2020 Leon’un daha verimli sürüş sağlayan bir sistem uygulamasına olanak tanıyor. 1.0TSI 110PS veya 48V marş jeneratörü ve 48V lityum iyon akü ile eşleştirilmiş 1.5TSI 150PS motorla mevcuttur. Hafif hibrit sistem, tamamen yeni Leon’un frenleme veya yavaşlama sırasında enerjiyi geri kazanmasını ve mümkün olduğunda motora yardımcı olmasını sağlar.

PHEV (Plug-in Hibrit Elektrikli Araç)

Dördüncü nesil Leon, motor serisinde bir plug-in hibrit varyant sunuyor. 1,4 litrelik TSI benzinli motorla eşleştirilen elektrik motoru ve 13kWh lityum iyon pil paketi, 150kW/204PS’lik bir toplam sistem güç çıkışı sağlayabilir. Kompakt aracın bu versiyonu ayrıca 60 km’lik (WLTP) tamamen elektrikli bir menzil sağlıyor. Plug-in hibrit versiyon, en yeni Seat aracının hem hatchback hem de sporttourer modifikasyonlarında sunulacak.

2020 Seat Leon - grafit grisi, plug-in hybrid

Emniyet

Üretici, her otomobilin en önemli özelliğinin güvenlik olduğunu göz önünde bulundurarak yeni Leon 2020’yi tasarladı. SEAT, her senaryoyu tahmin etmek için çeşitli teknolojiler uyguladı ve sonunda tamamen yeni bir güvenlik sistemi olan ADAS’ı (Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri) tasarladı. Çok sayıda farklı teknoloji, kamera ve kontrol ünitesi içerir. Sonuç olarak, tamamen yeni Seat Leon, araç hareket halinde olsun veya sabit olsun, sürücü, yolcular ve diğer insanlar ve araçlar için mükemmel güvenlik sağlar.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram