Home » 2022 Mini John Cooper Works Cabrio İncelemesi: Sevmek Kolay

2022 Mini John Cooper Works Cabrio İncelemesi: Sevmek Kolay

by adminn1
0 comment
2022 Mini John Cooper

Zengin, çeşitli ve bazen muhteşem bir tarihe sahip bir otomobil olan Mini’yi tanıtmaya gerek yok. Ama yine de yapacağız: Adını taşıyan ilk küçük araba 1959’da John Cooper ve Alexandre Issigonis tarafından yaratıldı. Boyutu (küçük) ve şekli (kutu) nedeniyle hemen göze çarpıyordu, aynı zamanda ralli patlamaları için. Bir sürücü ve aynı zamanda bir tuner olan John Cooper, çok düşük ağırlık merkezi ve yol tutuşuyla ilgilendi. Onu değiştirmeye başladı ve çok geçmeden Mini bir ralli şampiyonu oldu.

2022 Mini John Cooper

2022 Mini John Cooper

O zamanlar 998 cc’lik motoru 55 hp üretiyor ve 140 km/s hıza ulaşabiliyordu – diyelim ki kendisi için bir isim yapacak kadar.

Biraz daha yakın zamanda 2021 Mini John Cooper Work Cabrio’yu test etme şansımız oldu. Altmış iki yıl bu iki modeli birbirinden ayırıyor. Ne yazık ki, 1959 modelini hiç kullanma şansımız olmadı, ancak 1970’lerde bir tane sürdüğümüz için, sizi temin ederiz ki bugünün Mini’si biraz eskimiştir: eskimiş olsa bile sürmek hala çok eğlenceli. iyi ve kötü yanları.

2022 Mini John Cooper Uzman İncelemesi

İlk elektrikli Mini, 2008’de Mini E olarak kısaca ortaya çıktı, ancak Mini’ye tamamen sıralanmış bir elektrikli runabout kazandıran 2020’de Cooper SE’nin piyasaya sürülmesiydi.

Mini John Cooper

2022 için Cooper SE, Mini hardtop serisinin geri kalanıyla uyumlu bir dizi yükseltmenin yanı sıra elektrik motoru için sağlıklı bir tork artışı alıyor. Menzil hala 100’lerde seyrediyor, bu nedenle Cooper SE en iyi şekilde bir şehir sakini veya ikinci araba olarak kullanılır.

2022 için yeni neler var?
2022 model yılı için, Mini John Cooper Works Cabrio, daha büyük bir açıklık ve hava girişleriyle yenilenmiş bir ızgaraya sahip. LED farlar artık tüm versiyonlarda standart; sonuç etkileyici.

Arkada, sahte difüzörleri entegre eden yeni bir tampon görüyoruz. Tamponun ortasındaki egzoz boruları, fazla agresif olmadan yine de melodik bir ses veriyor.

Mini John Cooper

Mini bu yıl ayrıca toplam 10 renk olmak üzere üç yeni renkten oluşan bir palet ekliyor. Komşunuzla aynı Mini’ye sahip olmadığınızdan emin olmak için çatı, aynalar ve dekoratif öğeler gibi öğeleri ve aksesuarları yine de özelleştirebilirsiniz. kaputta şeritler.

Tasarım, iç donanım
İçeride de bolca seçenek var. Mini’nizi daha da kişiselleştirmek için bir veya iki tonlu en az yedi renk arasından seçim yapabilirsiniz. Arabanızın içindeki kilit düğmesinin türünü bile seçebilirsiniz. Konu kişiselleştirme seçenekleri olduğunda Mini şaka yapmaz. Aslında, aralarından seçim yapabileceğiniz o kadar çok seçenek ve aksesuar var ki, tüm yapmak istediğiniz en alt satırda imza atmak ve yeni arabanıza el koymaksa başınızı ağrıtabilir.

üstü açık modda
Bu versiyonun ek zevki, John Cooper Works güç aktarma organının sesinin keyfini çıkarırken, tavanı tamamen açıp saçlarınız rüzgarda savrularak sürmenin mümkün olması gerçeğinde yatmaktadır. Tavanı açmak için tek yapmanız gereken tavan konsolundaki bir düğmeye basmak. İşlem 20 saniyeden az sürer. Tamamen açmak istemiyorsanız, çok ilginç bir başka seçenek de tavanın sadece üstünü açmak, başınızın üzerinde geniş bir açılır tavana sahip olmak.

Arka koltuklara bir rüzgar deflektörü takılabilir. Bu satın alma şiddetle tavsiye edilir, çünkü aksi takdirde kabin içindeki hava geri tepmesi gerçekten önemlidir ve açıkçası karayolu üzerinde dayanılmazdır.

teknoloji
İçeriyi incelerseniz, bunun büyük BMW markası altında üretilmiş bir araba olduğundan şüpheniz kalmaz. 8,8 inçlik ana ekran, kusursuz grafik kalitesi sunar. Dokunmaya duyarlıdır ve iki ön koltuk arasında bulunan tekerlek aracılığıyla da kontrol edilebilir. Neyse ki, bazı BMW modellerinin aksine, multimedya sisteminin giriş ve çıkışlarında ustalaşmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Apple Carplay kablosuz olarak bağlanıyor, ancak ne yazık ki Android Auto hala yok. 2021’de bu neredeyse affedilemez…

Güç aktarma organları
John Cooper Works Cabrio, 228 hp ve 231 lb-ft tork için iyi bir 2.0L turboşarjlı 4 silindirli motor alıyor. BMW Group’un tüm araçlarında kullanılan 8 ileri ZF şanzıman dikkat çekici bir iş çıkarıyor ve bu modele hoş bir eşlik ediyor. Manuel şanzımanın sadece hardtop versiyonunda mevcut olması çok kötü.

0-100 km/s süresi 6,6 saniyedir ve bu, esas olarak sürüş keyfi ile ilgilenen küçük bir araç için fena değildir. Konu açılmışken, bu arabanın gerçekten maça sunduğu yer burası. Bu, şehirde ve dolambaçlı yollarda harika olan bir yol avcısı. Mini sahiplerinin markalarını neden bu kadar çok sevdiklerini anlamak istiyorsanız, cevabınız burada.

Yakıt tüketimi söz konusu olduğunda, Mini’nizin direksiyonunda o kadar eğlenirken, ortalama olarak tükettiği 12,6 L/100 km’yi (süper) gözden kaçırmak isteyeceksiniz.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram