Home » Kia Niro EV Uzun Vadeli İnceleme, Bölüm 6

Kia Niro EV Uzun Vadeli İnceleme, Bölüm 6

by adminn1
0 comment
Kia Niro

Son sütunumda (Bölüm 5), Kia Niro EV’nin direksiyonunun arkasındaki ilk uzun yolculuğumu ve aslında yüzde 100 elektrikli bir araçta ilk yaptığımı anlatmaya başladım. Küçük bagajım vardı ama birçok endişem vardı.

Kia Niro

Kia Niro

Yaklaşık 1.000 km’lik bu gidiş-dönüş yolculukta en çok sorulan sorular oldu. Sana cevap vereceğime söz verdiğim sorular. EV’nin artık sırları olmayan (belki sadece birkaç) insanlar sayesinde sadece bazılarını bulmakla kalmadım, aynı zamanda takdire şayan iyi bilgili bazı okuyucuların yardımını da aldım.

Kia Niro Uzman İncelemesi

Toyota Prius’tan biraz farklı bir şey arayan alıcılar, Kia Niro hatchback’i düşünmek isteyebilir. Geleneksel hibrit biçiminde, Niro yakıt açısından verimlidir ve birkaç önemli dezavantajı olmasına rağmen, bir depo gazla çok uzağa gidebilir. Sevimli, özenti-SUV ayrıca bir plug-in hibrit ve uzun menzilli bir elektrikli araç olarak da mevcuttur.

2021 kia niro

Özellikle, Quebec’teki Montmagny’den tarım traktörleri de dahil olmak üzere araçların elektrik gücüne dönüştürülmesiyle çok ilgilenen ve net açıklamaları Tesla Modelinin günlük kullanımından edindiği bilgilerden gelen bir ziraat mühendisi olan Yan Gosselin’e teşekkür etmek istiyorum. 3.

Soru: Bir elektrikli otomobilin üreticinin tahmininden daha geniş bir menzile sahip olması normal mi?

Bağlam: Niro’yu garajımdaki 120V prize takmaya başladığımdan beri, Kia tarafından sağlanan maksimum resmi menzil olan 385 km’yi aşan düzenli olarak görüntülenen bir şarj alıyorum.

Kia Niro EV

Yanıt vermek: Bir EV’nin bilgisayarı, önceki yolculuklardan alınan bir dizi girdiye dayanarak mevcut kilometreyi tahmin eder. Örneğin, kat edilen mesafeleri, bu yolculukların her biri için kullanılan pil şarjının yüzdesini ve hatta örneğin genel olarak üşüyorsanız veya pedal-to-the-metal gibi sürücünün sürüş tarzını hesaba katar. tip.

Algoritmalarının arabanın geçmişinde ne kadar geriye gittiğini (son iki yolculuk mu yoksa son iki hafta mı?) bana söyleyebilirler mi diye Kia’ya sormak için bir not aldım. Yan Gosselin bana Tesla’nın sahipler tarafından toplu olarak sağlanan verileri kullandığını söyledi. Bu nedenle, navigasyonda programlanan belirli bir yolculuk için bilgisayar, bu sahiplerin geçmiş performanslarına dayalı olarak gereken ortalama aralığı duyurur.

 

Temel olarak, ekolojik ayak izini ve stres seviyesini azaltmak için çalışan bir sürücüyseniz, elektrikli araç size üreticinin planladığından daha fazla teorik bir aralık vererek sizi “ödüllendirir” ve bu da daha agresif sürüşü varsayar.

Bu arada Kia Niro EV, sürücülere üç sürüş modu seçeneği sunarak zen benzeri sürüşü teşvik ediyor: Eco, Comfort ve Sport. Seçiminiz, ivmelerinizin gücünü belirleyecektir. Maksimum menzil için tercih ettiğim Eco modunda, fren pedalının altında bir direnç hissediyorum (bu, pil takımının yenilenmesi anlamına geliyor); Bu, Spor modunda kaybolur.

 

Ayrıca bu arada, hız sabitleyiciyi, hatta sözde akıllı hız sabitleyici işlevini etkinleştirerek daha fazla menzili koruyacağımı düşündüm. Yanlış. Sabit seyir hızım sayesinde bilgisayarın hesaplamalarını kolaylaştırabilirim, ancak araba bir tırmanışa çarptığında, programlanan hızı korumak için daha fazla enerji harcar. Hangisi elbette benim kilometre arzımı daha fazla tüketiyor.

Soru: Otoyolda sürülen bir kilometre, her zaman tüketilen bir kilometrelik menzile karşılık gelmez. Bu neden?

Yanıt vermek: Aynı bilgisayar, seyahate özgü diğer birkaç faktöre göre kalan menzilinizi sürekli olarak yeniden hesaplama hakkını saklı tutar: arazinin düzensizliği, rüzgarın şiddeti ve yönü, dış sıcaklık, radyonun veya klimanın açık olup olmadığı , vb. Tüm bu veriler sürekli olarak sürüş şeklinizi değiştirir. Tüm bu veriler sürekli değişir ve bir kilometrelik yolu kat etmek için pilinizden çekmeniz gereken tahmini enerjiyi ayarlar.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram