Home » 2022 Volkswagen Taos İncelemesi: Kış Harikalar Diyarı

2022 Volkswagen Taos İncelemesi: Kış Harikalar Diyarı

by adminn1
0 comment
2022 Volkswagen Taos

Yeni Volkswagen Taos ile 2021’deki ilk kısa yolculuğumuz genel olarak bizde olumlu bir izlenim bıraktı. Ancak VW’nin en yeni ve en küçük SUV’sinin arkasındaki insanlara göre Kuzey Amerika için tasarlanmış ve üretilmiş olduğu göz önüne alındığında, zeminde kar ve sıfırın güneyindeki sıcaklıklarla daha kapsamlı bir teste tabi tutmak iyi bir fikir gibi görünüyordu.

2022 Volkswagen Taos

2022 Volkswagen Taos

Noel tatilini, Golf SportWagen’in VW serisinde yer alan modelin özünde ne olduğunu yukarıdan aşağıya dürtmek ve dürtmek için kullandım.

Sportif bir görünüm, ancak size mal olacak
Bir kez daha, testçimiz 2022 Volkswagen Taos dizisinin en yüksek rütbeli üyesiydi. Highline trim, Trendline (MSRP, 26,695 $) ve Comfortline (32,395 $) üzerinde hakimiyet kuruyor ve 36.695 $’a satılıyor. Sevgili ücretleri bir kenara koyun ve vergiler hariç 40.000 doların biraz üzerinde olan bir aracınız olsun. Bunları ekleyin ve 50.000 dolara yakın bir faturadan bahsediyorsunuz. Bu bir cep geçişi için doğranmış karaciğer değil.

Volkswagen Taos

Bunun karşılığında, tekerlek davlumbazlarının altındaki alanı harika bir şekilde dolduran isteğe bağlı tekerlekler (500 $) ile geliştirilmiş, sportif görünümlü küçük bir crossover elde edersiniz. Dikkat edin, biraz paradan tasarruf etmek ve biraz daha fazla konforun keyfini çıkarmak istiyorsanız, Highline versiyonunun standart 18 inçlik jantı fazlasıyla yeterli.

Gece geldiğinde varlığını hissettiren ışıklı şerit çapraz ön ızgarayı seviyorum – bu Highline’a ayrılmış bir ayrıntı – ve ayrıca öndeki parlak siyah kaplamayı da onaylıyorum. Aracın eteğinin geri kalanı mat siyah plastikten yapılırken, arkada, iki sahte egzoz borusu arasına sahte bir difüzör yerleştirilmiş, sektörde giderek artan bir trend… Araçlar.

Volkswagen kalitesi
VW’lere alışkın olanlar, kabindeki yerleşim düzeni ve çeşitli plastiklerden şaşırmayacak. Giden Golf ile birkaç fark var, ancak genel olarak, Taos’un içi, özellikle Highline’da konuşlandırılmış tüm teknolojik gereçlerle zaman geçirmek için güzel bir yer. Örneğin, dinamik yol levhası ekranı, uzaktan çalıştırma, stop/start işlevli uyarlanabilir hız sabitleyici ve trafik sıkışıklığı yardımcısı ve acil durum yardım işlevine sahip bir şerit takip sistemi ile isteğe bağlı Sürüş Yardım Paketi (1.000 $) içerir.

Volkswagen Taos

İki tonlu deri koltuklar da güzel bir şekilde yapılmış ve Golf GTI’da bulunan cıvatalı, etrafı saran kovalardan biraz uzak olsak da, viraj alırken sizi güzel bir şekilde yerinde tutuyor. Arkada, daha fazla konfor için arkaya yaslanan koltuk arkalığı sayesinde iki çocuk, hatta iki yetişkin için yeterli alan var.

Daha da geride, bagajdaki alan 790 litre ile segment için eşit, bu da hatırlayacağınız kompakt bir SUV olan Mazda CX-5’in 875 litresine oldukça yakın. (Bu arada, Tiguan kompakt SUV, 1.065 litrelik bagajda daha büyük olarak kabul edilir). Taos’un arka koltuklarının katlandığında, kargo alanının geri kalanıyla tamamen düz bir zemin oluşturmadığını not ettim, ancak yine de bu konuda yalnız değil.

Direksiyon başında
Taos’a girdiğinizde ilk fark ettiğiniz şey – zaten yaptım – direksiyon simidinin ne kadar büyük olduğu. Hoş olmayan bir şey değil – çok uzak – ama küçük eller onu kavramak için büyük bulabilir. Öte yandan, düzleştirilmiş taban ve direksiyon kolonunun her iki yanındaki kontrollerin yerleşimi sayesinde direksiyon simidi ergonomisi mükemmeldir.

Vites değiştirmek için küreklere sahip olmak isterdim – özellikle bu durumda, önden çekişli versiyonla birlikte gelen otomatik üniteden daha hızlı olan çift debriyajlı bir şanzımanın varlığında – ancak bu aracın amacı bu değil, sportif olmaktan çok aile odaklı. Yani vitesleri kendiniz değiştirmek için vites kolunu kullanmanız gerekiyor.

Direksiyon şehir içinde hafif ve otoyolda ağırlaşıyor, ancak sportiflik Volkswagen’in gerçek sportif otomobillerinin alan koduyla aynı değil. Şasi istediğiniz kadar sert ve süspansiyon, konforlu bir sürüş ve yol tutuş oranı için mükemmel bir şekilde kalibre edilmiş, ancak çift kavramalı şanzıman burada daha fazlasını istememe neden oldu.

Vites büyütme çok etkili olsa da, vites küçültme, özellikle vites kolunu manuel moda getirdiğinizde çok daha az inandırıcıdır. Bu manevrayı yaparken GTI’nin aksine hoş olmayan bir gecikme oluyor. En iyisi, aktarma organlarının acele etmeden kendi kendine çalışmasına izin vermek. Aynısı şehir içinde geçerlidir: Sağ pedala çok fazla basılması araçta “mancınık” etkisi yaratır ve bu da yolcuları ileri geri sarsılırsa rahatsız edebilir.

1.5L turboşarjlı 4 silindirli motora gelince, gücü (158 hp ve 184 lb-ft) daha çok kentsel alanlarda kullanılacak bu tip araç için yeterli. Bununla birlikte, otoyolda yaptığım birkaç geçiş gayet iyiydi, bir kez daha Alman üreticilerin araçları için nihai turnusol testinin, hız sınırsız Otobanda kendilerini utandırmazlarsa olduğunu kanıtladı.Dikkat edin, Taos’un Avrupa’da çok sık görülmesi olası değildir – model yalnızca bir Amerikan meselesidir.

Sonunda, yakıt tüketimim Kanada EnerGuide tarafından hesaplanan 8,5 L/100 km’den biraz daha yüksek olan 9,1 L/100 km civarındaydı. Adil olmak gerekirse, kış koşullarının. Taos’umun performansı üzerindeki etkileri göz önüne alındığında bu kabul edilebilir bir sonuçtur.

Son kelime
İkinci seferimiz, ilk seferde not ettiğimiz şeyi doğruladı: Taos’u sürmek eğlencelidir, dört kişilik bir aile için bolca alana sahiptir ve fazla gaz yakan değildir. Ayrıca, Taos, lüks olmayan bir geçiş için oldukça iyi bir araya getirilmiştir .

Fakat. Taos, araba benzeri bir kullanım sunarken, Volkswagen’in Kuzey’de yalnızca Golf GTI ve Golf R’yi sunmaya karar vermesiyle artık sunulmayan Golf SportWagen ile karşılaştırmadan edemiyorum. Amerika. Kompakt aile otomobili geçmişte kaldı; Bu günlerde talep edilen crossover’lar (Taos gibi) ve açıkçası şunu ekliyor ki Volkswagen’in SUV’lerinin en küçüğü, kompakt otomobil olan dökülen süt için ne kadar ağlarsak ağlayalım, Kanada’da çok sayıda mutlu sahip yapacak. . Ağlayanlar için üretici, Atlantik’in bu yakasında mevcut olan en son otomobil olan Jetta’yı teklif ediyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram