Home » 2021 Jaguar F Pace İncelemesi

2021 Jaguar F Pace İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Jaguar F Pace

Son yıllarda, otomotiv endüstrisinin çok kademeli olmayan dönüşümü, bildiğimiz şekliyle otomobilin SUV’ların yerini aldığını gördü. 2021’de bu format, Kuzey Amerika’daki tüketicilerin tartışmasız favorisi olacak. Kanıtı görmek için aşağıdaki lüks kompakt hizmet segmentindeki uzun rakipler listesine bakmanız yeterlidir.

2021 Jaguar F Pace

2021 Jaguar F Pace

Bazı otomobil markaları, SUV oyununa girişlerinde özellikle başarılı oldular. Örneğin Porsche, iki modeli olan Macan ve Cayenne’e olan talebi karşılamakta zorlanıyor. Tabii ki bu güzel bir problem.

Ancak, otomobil üreticilerinin kaliteli modeller üretmelerine rağmen aynı derecede başarıyı elde etmek için mücadele ettiği endüstrinin köşeleri var. Buna örnek olarak, üç farklı modelle bu alanda birçok girişimde bulunan Jaguar verilebilir.

Birleşik Krallık markasının ilk SUV modeli 2017’de piyasaya sürüldü. 2021 Jaguar F Pace, o zamanlar çok ilginç bir giriş olarak konumlanıyordu, ancak yıllar içinde şimdiden damgasını vurmuş modellerle dolu bir kategoriye giriyordu. SUV’nin önünde zorlu bir görev vardı.

Jaguar’ın en büyük SUV’si, oldukça çeşitli bir ürün yelpazesine ve şaşırtıcı derecede keyifli bir sürüşe rağmen, lüks SUV kategorilerinin Alman hegemonyasını henüz gerçekten tehdit etmedi.

Neyse ki 2021 model yılı, modelin itibarına biraz olsun fayda sağlayacak değişikliklerden payını alıyor. Bu değişikliklerin önemli bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için yola çıktım. İşte 2021 Jaguar F-Pace P250 S’den elde ettiklerim.

Çok benzer bir tasarım 2021 Jaguar F Pace

İlk bakışta Jaguar F-Pace pek değişmedi. Grubun spor arabalarından ve hatta firma tarafından üretilen ve Kuzey Amerika’da neredeyse hiç sunulmayan vagonlardan ilham alan aynı siluete sahip.

Jaguar F Pace

Ancak ikinci bir bakış, 2021 yeniden tasarımının SUV’nin özelliklerini biraz daha iyi bir şekilde birbirine bağladığını ortaya koyuyor. Daha önce büyük XJ sedan’ınkine benzer bir buruna sahipken, yeni gaga F-Type’larla daha uyumlu ve kimse bundan şikayet etmeyecek!

Profil, geçen yılki modele çok benziyor, ancak yeni tekerlek tasarımları ile güzelleşiyor. Test modelimizde seçenekler listesinden seçilen 20 inçlik lastikler vardı. Son olarak, arka kısım da daha agresif bir tampon ve inceltilmiş seyir lambaları ile daha iyi olacak şekilde elden geçirildi, muhteşem F-Type’ın en son versiyonuna bir selam daha.

İç mekan: önemli olduğu yer

Jaguar-Land Rover ürünlerine aşina olanlar, güncellenmiş F-Pace’in içine girdiklerinde kendilerini yabancı hissetmeyecekler. Gösterge paneli yeniden tasarlanabilir, ancak ana kontroller hala aynı yerde. Neyse ki, eski dokunmatik ekran, kullanıcıların parmaklarına daha duyarlı olan ve aynı zamanda daha net grafikler sayesinde daha güzel olan 11.4 inçlik yeni bir ekranla değiştirildi.

2021 Jaguar F Pace

İyileştirmeye rağmen, özellikle de genellikle aşırı karmaşık menüler söz konusu olduğunda, daha iyi tasarlanmış diğer bilgi-eğlence sistemlerini düşünebilirim.

Bir diğer can sıkıcı detay ise havalandırma ve klima için çok işlevli düğmeler. Kabin sıcaklığını yükseltmek kadar basit bir işlem, sürücünün gözlerini yoldan ayırmasını gerektirmemelidir. İyi haber bölümünde, şanzıman için yeni mini çubuktan nefret etmedim.

Sportif mizacı olan bir araç

Sürdüğüm P250 S versiyonu, SUV serisinin en alt sıralarında yer alıyor ancak o bile fark edilmesi kolay spor otomobil özelliklerine sahip. Şasi sert, direksiyon, sürücüye yolun kusurlarını hissetmesi için yeterli gücü veriyor ve süspansiyon sağlam, hatta bazen çok sert. Kabul ediyorum, çarptığım, saptığım ve ittiğim Quebec yolları yardımcı olmuyor, ancak yine de diğer geçitler, kötü şöhretli yol yüzeylerimizin kusurlarını absorbe etmede daha iyi olduklarını kanıtladılar.

Kaputun altında, F-Pace P250 S, günlük sürüş için fazlasıyla yeterli olan 247 hp ve 269 lb-ft maksimum tork sağlayan 2.0L turboşarjlı 4 silindirli bir motor kullanır. 8 vitesli bir otomatik ünite olan şanzıman, test etmek için harcadığımız birkaç gün boyunca – belki daha yoğun otoyol geçişleri dışında – asla ürkmedi ve aynı şey dört tekerlekten çekiş sistemi için de geçerli. Dinamik sürüş modunun aracın tepkisini iyileştirdiği doğru olsa da, bu etkinleştirildiğinde bile hızlı hızlanmalar için en iyi donanımlı varyanttan bahsetmiyoruz.

Bu sizin için önemliyse, teklifin sıralı 6 silindirli ve süper şarjlı V8’i olasılıklar olarak içerdiği ürün yelpazesini daha ayrıntılı incelemeyi düşünün.Yine de şunu düşünün: Yakıt ekonomisi sizin için bir öncelikse, P250 S kesinlikle en iyi seçenektir. Şehir içi sürüş için resmi rakamlara çok yakın olan ortalama 10.7L/100 km’yi başardım. Biraz daha dikkatli olsaydım, nihai sonuçtan kesinlikle birkaç ondalık bir pay kesmeyi başarırdım.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram