Home » Audi S5 TDI – yeni dizel motor ve modern teknolojiler

Audi S5 TDI – yeni dizel motor ve modern teknolojiler

by adminn1
0 comment
Audi S5 TDI

audi S5 TDI Avrupa pazarı için hem coupe hem de dört kapılı Sportback versiyonlarında. İlk kez bir dizel güç eklendi S5 sıralanmak. Bir başka yenilikçi ek, EPS (Elektrikle Çalışan Süper Şarj Cihazı) en son sürümlerinde de kullanılır S6 ve S7 modeller. Yeni sürüm, Mild Hybrid System ile birleştirilmiştir.

Audi S5 TDI

Audi S5

güç aktarma organı

Yeni S5 TDI EPS (Elektrikle Çalışan Süper Şarj Cihazı) ile donatılmıştır – en son auditeknolojisi, çok korkulan turbo gecikmesini ortadan kaldırmayı başarıyor. yeni gibi S6 ve S7 araçlar, S5 TDI 48 V hafif hibrit destekli 3.0 litrelik V6 turbo dizel motordan yararlanıyor. 2500 ve 3100rpm aralığında 255kW güç ve 700Nm tork üretiyor.

Üretici iddia ediyor S5 Coupe 0’dan 100 km/s hıza 4,8 saniyede (Sportback için 4,9 saniye) çıkabilirken, azami hız elektronik olarak 250 km/s ile sınırlandırılmıştır. Aynı zamanda, kombine çevrimde yakıt tüketimi sadece 6,2L/100km olarak derecelendirilmiştir.

Audi S5 TDI 2019 - Sportback beyaz 2

Audi S5

3.0 TDI motoru S5 sekiz ileri Tiptronic şanzıman ile birleştirilmiştir. Ultra hızlı ve yumuşak vites geçişleri sayesinde araca sportif performans sağlar. S5 TDI Kendinden kilitlenen bir merkez diferansiyeline sahip bir quattro sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmıştır. Buna ek olarak, tekerlek seçici tork kontrolü, spor sürüş modunda bile aracın dengesini sağlar. Spor diferansiyelli quattro, gerçek bir yarış benzeri sürüş deneyimi arayanlar ve bundan zevk alanlar için tasarlanmış ekstra donanımın bir parçasıdır.

Audi S5 TDI 2019 - coupe mavi ön 2

Audi S5 TDI

Tasarım ve dış

ilerici doğru audi tasarım dili, yeni S5 Keskin kenarları ve geniş yüzeyleri göstererek cesur ve güzel bir siluet oluşturur. Alçak ve geniş ön ızgara, parlak alüminyum desteklerle vurgulanmıştır. Ön tampon, şık görünümü tamamlayan alüminyum bir bıçakla modern bir 3D tasarıma kavuşuyor. S5 TDI ön duruş. Alüminyum kapaklar yan aynaları barındırır. Hem coupe hem de Sportback versiyonlarındaki arka spoyler, sportiflik ve dinamizm hissini çağrıştırıyor. Audi S5 TDI standart olarak 18 inç jantlarla donatılmıştır, ancak konfigürasyonda 19 ve 20 inç varyantlar da mevcuttur.

İç mekan

Kabin içi paspaslar siyah renktedir. Koltuklar, döşeme için seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler sunar:

  • deri ile kombin Siyah Alkantara
  • Siyah İnce Nappa
  • Rotor Gri İnce Nappa
  • Magma Kırmızı İnce Nappa

İsteğe bağlı olarak isteğe bağlı olarak kontrast dikiş de dahildir. Sürücüye olağanüstü konfor sağlamak için masaj fonksiyonlu spor koltuklar da ekstra olarak mevcuttur.

Audi S5

Audi S5 TDI 2019

teknolojiler

audi’s S5 TDI modelin standardı var Audi MMI Birleşik. Çeşitli araç işlevlerini, navigasyon yazılımını ve bilgi-eğlence sistemini başarıyla birleştirir. Sesli komutlar veya isteğe bağlı 12,3 inçlik merkezi ekran aracılığıyla kolayca kontrol edilebilir. En önemli otomobilin verileri, ekstra olarak ön camın belirli alanına yansıtılabilir. Entegre audi donanım modülünü bağla, bir Wi-Fi erişim noktası ile çok sayıda internet hizmeti sunar. Bununla birlikte, audi ekstra bir telefon kutusu bağlantısı sunar – her ikisiyle de uyumludur, elma araba oyunu ve Android Oto.

Yeni geliştirilen Audi S5 TDI zarif bir spor tasarım, yüksek kaliteli iç mekan ve en son teknolojiler sunar – sadece yazılım sistemleri açısından değil, aynı zamanda aktarma organları yenilikleri açısından da. Model Mayıs 2019’da satışa çıkacak.

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram