Home » Yeni Hyundai Sonata, yüksek teknoloji ürünü bir premium otomobile dönüşüyor

Yeni Hyundai Sonata, yüksek teknoloji ürünü bir premium otomobile dönüşüyor

by adminn1
0 comment
Yeni Hyundai Sonata

Hyundai Motor Company, yeni nesil Sonata 1.6 Turbo’yu 2019 Seul Motor Show’da tanıttı. Yeni sürüm, aracı daha sağlam, güvenli hale getiren ve sürüş performansını artıran platform ve güç aktarma organlarında dikkate değer değişiklikler gösteriyor.

Hyundai Sonata

Hyundai Sonata

Dış

Yeni Sonata’nın dış tasarımındaki öne çıkan özellik, otomobilin cesur profilini vurgulayan “Parametrik Mücevher” radyatör ızgarasıdır. Hyundai’nin yeni otomobili, özellikle geliştirilmiş aerodinamik özellikler sergiliyor. Kanat şeklindeki arka spoyler ve çift uçlu egzoz susturucuları, Sonata’nın sportif performansı ve stili hakkında bir ipucu veriyor. Yeni nesil Hyundai, daha alçak tavan çizgisi ve uzatılmış dingil mesafesi ile dört kapılı premium coupe’nin silüetini yansıtıyor.

Hyundai Sonata 2020

Hyundai Sonata

Üçüncü nesil platform

Yeni Hyundai Sonata’nın mükemmel performansının ve gelişmiş güvenlik özelliklerinin özü, tamamen yeni üçüncü nesil platformdur. Şasideki yüksek gerilimli çelik elemanlara sıcak damgalama uygulayarak aracın ağırlığını yaklaşık %5 oranında azaltmakla kalmaz, aynı zamanda daha rijit hale getirir ve bir çarpışma durumunda daha yüksek kabin güvenliğini sağlar. Bunun dışında yeni platform, yeni Sonata’nın sürüş performansını artırarak daha iyi aerodinamik ve stabilite sağlıyor.

Yeni Hyundai Sonata

Hyundai Sonata

İç mekan

Arka koltuk alanı, yeterli baş mesafesi ve çok iyi diz mesafesi ile sınıfının en iyisi gibi görünüyor. Aracın premium sınıfı, ön panel ve kapı panellerinin suni deri kaplama ve Nappa deri döşemeli koltuklarıyla vurgulanıyor. Kabindeki rahatlık, kapıların ve gösterge panellerinin kenarlarındaki şık ambiyans aydınlatması ile artırılmıştır. 12,3 inçlik merkezi ekran, sanal bir gösterge paneli sunar. Yalnızca viraj alırken değil, aynı zamanda yolda çok sayıda bisikletçi bulunan alanlarda da kullanışlı olan yeni bir Kör Nokta Görüş Monitörü içerir. Sonata’nın Uzaktan Akıllı Park Asistanı, sürücünün arabayı bir akıllı telefon aracılığıyla dışarıda park etmesine olanak tanır. Yeni nesil araç, Dijital Anahtar sunan ilk Hyundai’dir. Aracın sahibi, bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla araca komut verebilir (bu arada, belirli bir süre boyunca başka bir kullanıcıyla ortak erişim seçeneği vardır).

güç aktarma organı

Hyundai Sonata 2020, 180hp güç üreten daha güçlü bir turbo-4 1.6 litre benzinli motora sahiptir. Muhtemelen bir plug-in hybrid de mevcut olacak. Tüm trimlerdeki şanzıman sekiz ileri otomatiktir.

Hyundai orta boy sedanını şık ve yüksek teknolojili bir araca dönüştürmeye çalışıyor. Yeni Sonata 2020, tüm bu arzuları yerine getirmek için tasarlandı.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram