Home » 2021 Ford Ranger Tremor İncelemesi: Raptor’u Beklerken

2021 Ford Ranger Tremor İncelemesi: Raptor’u Beklerken

by adminn1
0 comment
2021 Ford Ranger

Yeni Maverick yakın ufka yaklaşırken, Ford Ranger birdenbire iki uç alt segment arasında oturan ortadaki maymun oldu. “Şehir” alıcısı ve “iş” alıcısı olanlar. Bu kamplardan herhangi birindeki araçlar aile aracı, macera aracı veya çalışma aracı rolünü tartışabilirken, Ranger kesinlikle yapabilir ve belki de daha iyisini yapabilir.

2021 Ford Ranger

Ford Ranger

Gerçek şu ki, orta boy pikap çiftler ve aileler için maceralara atılmak için harika bir seçimdir, çünkü işler zorlaştığında güvenlidir ve kabul edilebilir konforda dört veya beş yolcuyu ağırlayabilir.

Bununla birlikte, birkaç ay içinde, yeni Maverick Ford serisine eklendiğinde – yıl sonundan önce, bize söylendi – pikap meraklıları kompakt bir yekpare pikap, orta boy bir merdiven çerçevesi arasında seçim yapabilecekler. pikap veya Kuzey Amerika’da en çok satan tam boyutlu pikap.

Biz bu üçlü kargo kutusu donanımlı araçların yerinde olmasını beklerken, Ranger 2021 model yılı için bir Tremor sürümü alıyor.

Ford Ranger

2021 Ford Ranger

2021 Ford Ranger Tremor tam olarak nedir?
Bazılarınız Tremor tanımına aşina olacaktır. İlk olarak 2014 yılında bir F-150 kamyonetine uygulandı. Otomobil üreticisi bu versiyonu özellikle güçlü düz bir hızlanma sağlamak için geliştirdi ve bu nedenle Tremor, kaputun altında EcoBoost V6 motoru olan kısa kutulu bir versiyona dayanıyordu.

Ancak geçen yıldan beri markanın stratejistleri rozeti tamamen farklı bir amaç için geri aldılar. Tremor artık orta seviye arazi sürüşü ile ilişkilendiriliyor ve ölçeğin üst ucu Raptor seviyesi için ayrılmış durumda. Chevrolet’nin Z71 görünümüne ve daha sağlam muadili ZR2’ye çok benziyor. Tremor adı, ilk olarak Ranger’da ve daha yakın zamanda F-150’de piyasaya sürülmeden önce Super Duty serisine eklendi.

Tremor paketinin SuperCrew kabini ile donatılmış Ranger kamyonet için özel olduğunu unutmayın, bu nedenle genişletilmiş kabin ve daha uzun kargo kutusu ile Tremor avantajlarından yararlanamazsınız. Bu, arazi sürüşü için tasarlanmış bir pikap olduğundan, arazi lastikleri özel 17 inç manyetik renkli jantların etrafına sarılmıştır. Daha agresif lastikler, şimdi 9,7 inç olan yerden yüksekliği neredeyse bir inç (0,8 inç) ekler. Süspansiyon da normalden daha yüksek.

2021 Ford Ranger Tremor

Ford Ranger Tremor

Önde, iki çubuklu siyah ızgaraya iki kırmızı burun deliği verildi, zıt rengi kargo kutusunun sağ tarafındaki etikette ve modelin logosunun işlendiği ön koltukların arkasında tekrarlandı. Her iki uçtaki tamponlar ve çamurluk ana hatları da bu manyetik renkle boyanmıştır. Ayrıca siyah koşu tahtalarının varlığına da dikkat edin.

Kaktüs Grisi gövde rengine gelince, Tremor Group’un aracın fiyatına 5.250$ ekleyen bir paket olan ayrıcalıklı özellikleriyle uyumlu olduğunu söyleyelim. Elbette pikabı başka bir renkle sipariş etmek de mümkün.

Ayrıca, Tremor’un süspansiyonunun, ortak FOX tarafından tasarlanan bir paket için normal şoklarını değiştirdiğini belirtmekte fayda var. Sürüş parametrelerini mevcut koşullara göre değiştiren Arazi Yönetimi ve İz Kontrol sistemleri ve kamyonun altındaki koruma plakaları da denklemin bir parçasıdır. Kısacası, Tremor arazide çok iyi idare edebilir.

 

Peki itiraz nedir?
Ford, Kuzey Amerika’da kesinlikle güçlü talebe rağmen, diğer Raptor’un gelişini henüz onaylamadı. Otomobil üreticisi nihayet Ranger serisinin en üstüne bir Raptor trimi eklemeyi kabul ederse, Tremor yerini alacak, ancak bu gerçekleşene kadar arazi kamyonu meraklıları, isteğe bağlı FX4 paketi üzerinde net bir gelişme olarak görmelidir.

Görünüm de cafcaflı değil; Tanımlamak için yer yer birkaç ayrıntıyla, Tremor trafikte kendisine dikkat çekmiyor.

Sürüşe gelince, yeni süspansiyon ayarları aracın davranışını büyük ölçüde düzeltiyor. Diyelim ki rezervuarlı amortisörler ve arkadaki yeni bıçaklar yoldaki düzensizlikleri çok daha iyi absorbe ediyor. Çünkü Ranger Tremor’un arazi donanımına rağmen yolda da iyi performans göstermesi gerektiğini unutmayalım. Bu çok daha iyi ve arazi lastikleri bazen olduğu gibi yol tutuşu engellemiyor.

 

Yine de Ranger Tremor’un bir Toros kadar yumuşak bir binici olduğunu düşünmeyin. Yatak boşken, pikap çukurlu yollarda etrafta zıplamaya devam eder.

Geri kalanı için, 2021 Ranger Tremor, modelin 270 hp ve 310 lb-ft tork sağlayan 2.3L turboşarjlı 4 silindirli motorunu koruyor. Ünite, 10 vitesli otomatik şanzımanla iyi çalışıyor, ancak arada sırada duyulan bazı “sarsıntılar” var.

Ve 4 silindirin bir toplayıcıyı çalıştırmak için gerekenlere sahip olmadığını düşünenler için tekrar düşünün, çünkü Ford’un motoru var ve sesi rahatsız edici olmaktan çok uzak. Öte yandan, ortalama yakıt tüketimi biraz acı çekiyor. Gerçekten de, Kanada EnerGuide ortalama 12.2L/100 km duyururken, ben ortalama 13.4L/100 km kaydettim.

 

Son kelime
Orta seviye kamyonetlere binmek için iyi bir bütçeye ihtiyacınız var. Lariat test cihazım, üzerinde neredeyse 10.000 $ değerinde seçenek bulunan 52.478 $ ‘a mal oldu. Orta büyüklükteki kamyonet segmentinde, mevcut çok sayıda donanım ve konfigürasyon arasında geniş bir fiyat aralığı bulunduğunu unutmayın.

Bunun dışında, yerden yüksekliği ve biraz eskimiş iç mekanı dert etmezseniz, Ranger Tremor bir macera aracı, bir iş aracı ve hatta bir aile aracı olarak kullanılabilir!

.

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram