Home » Porsche Taycan RWD İncelemesi – Tekerlekten Çekiş Taycan ile Tanışın

Porsche Taycan RWD İncelemesi – Tekerlekten Çekiş Taycan ile Tanışın

by adminn1
0 comment
Porsche Taycan RWD

4S, Turbo ve Turbo S versiyonlarından sonra Porsche, bu en yeni Taycan varyantını piyasaya sürdü. Temel olarak, bu, birkaç seçeneğe sahip ve yalnızca iki arkadan çekişli giriş seviyesi bir Porsche Taycan RWD. Bu son nokta, neden Kanada’da satılmadığını anlaşılır kılıyor, ancak Tesla’nın iki tekerlekten çekişli modellerini burada satma başarısı göz önüne alındığında, Porsche bu Taycan’ı Kanada’da yeniden düşünmek ve teklif etmek istemeyebilir mi? Bilginize, model güneyde 79.000 USD’ye satıyor ve muhtemelen Kanada’da 100.000 doların biraz altında olacak.

Porsche Taycan

Porsche Taycan RWD

Heyecanlandırıcı?
Arka aksta sadece bir motor bulunan bu Taycan, iki motorlu modellere kıyasla yaklaşık 200 pound kaybeder. İki ayrı pil sunar: 79,2 kWh pil ve isteğe bağlı 93,4 kWh pil. İlki, Başlatma Kontrolü ile Overboost modunda maksimum 402 hp sunar ve 240 kW’a kadar şarj edebilir. İkincisi maksimum 469 hp güç sağlar ve 280 kW’a kadar şarj edebilir. Test modelimizde ekstra 5,780 USD’ye mal olan bu isteğe bağlı pil vardı.

Porsche Taycan RWD

Porsche Taycan

Her iki akü ile de 0-100 km/s süresi 5,4 saniye ve azami hızı 230 km/s. Pillerin ekstra gücün yanı sıra avantajı, şarj olma hızlarıdır. Kağıt üzerinde, Porsche, pilin şarj durumu ve sıcaklığına ulaşıldığında ve araba yüksek hızlı DC’ye bağlandığında, 22,5 dakikalık şarj sürelerinin yüzde 5’ten yüzde 80’e çıktığını iddia ediyor.

Bunun dışında böyle bir kapasiteye sahip çok az süper şarj cihazı vardır. Quebec ve Ontario’da bulunan 50 kW hızlı şarj cihazlarını test ettik ve 25 dakikalık şarjla 77 km’yi kurtarabildik. Bu iyi, ama harika değil.

Arkadan çekişin etkisi
Görsel olarak bu versiyonu diğer Taycanlardan ayırt etmek zor. Diğer varyantlarla aynı ön pano ve külbütör panellerine sahip olan arkadan çekişli versiyon, standart 19 inç Taycan Aero tekerlekleri ve “Taycan” arka monogramı ile öne çıkıyor. Aeros’u beğenmediyseniz, her zaman altı farklı tekerlek tasarımı arasından seçim yapabilirsiniz.

2021 Porsche Taycan RWD

2021 Porsche Taycan

Renkler söz konusu olduğunda, beyaz ve siyah ücretsiz seçeneklerdir. Sadece 800 USD daha fazlasına, ABD’li alıcılar 11 farklı metalik renk arasından seçim yapabilirler (bizim modelimiz Cherry Metallic idi). Aracı teslim aldığımızda bu renk konusunda bir an tereddüt yaşadık. Ancak iki gün sonra (çoğunlukla kadınlardan) aldığımız yorumlar neredeyse aynı şekilde olumluydu. Porsche, alışılmışın dışında ve orijinal olan renk paleti için tebrik edilmelidir.

Yolda, bu iki tekerlekten çekişli varyant, dört tekerlekten çekişli versiyondan farklı değil. Arka tarafı vahşi hale getirmek için elimizden gelen her şeyi yaptık. Şaşırtıcı bir şekilde, boşunaydı. Bu araba yere perçinli kaldı ve çekiş kontrolü kapalıyken bile, sert hızlanma Taycan cıvatamızın arka ucunu yapmadı. Kışın ortasında, çok kaliteli lastiklerle bile farklı bir hikaye olacağını hayal ediyoruz. Ama aynı zamanda tüm Porsche elektronik sistemleriyle donatılmış bu arabanın prensipte kışın da sürülebileceği anlamına geliyor. Umarım bunu test etme şansımız olur.

 

İçeride aynı hikaye: Bu giriş seviyesi model ile diğer Taycan’lar arasında fark bulmak zor. İç mekan, daha güçlü versiyonlarla aynı kaplamaya ve donanıma (standart veya isteğe bağlı) sahip.

Standart pasif süspansiyon yerine Taycan’ımız, her ikisi de PASM (Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi) ile birleştirilebilen uyarlanabilir bir süspansiyona (2.200 ABD Doları tutarında bir seçenek) sahipti. Bununla birlikte, yalnızca uyarlanabilir süspansiyon, belirli engellerin üzerinden geçmeyi kolaylaştırmak için aracın yerden yüksekliğini değiştirmenize izin verir.

 

Karar
Bu Taycan 2WD’de başarılı mıyız? Evet! Niye ya? Çünkü hoş ve dinamik bir şekilde sürüyor ve bunun bir arkadan çekişli olduğunu çabucak unutuyorsunuz. Bu giriş seviyesi Taycan, ABD’de de 79,990 dolardan başlayan Tesla S ile rekabet etmek için çok iyi bir ürün Ve Tesla seçenekler ve konfigürasyonlar için çok az yer bırakırken, Taycan 17 renk seçeneği ile çok çeşitli bir menü sunuyor. , yedi tekerlek seçeneği ve bir dizi başka seçenek. Kabul edelim, aynı fiyata Tesla mı yoksa Porsche mi kullanmayı tercih edersiniz?

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram