Home » 2021 Aston Martin DBX İncelemesi: Lüks Set için NASCAR

2021 Aston Martin DBX İncelemesi: Lüks Set için NASCAR

by adminn1
0 comment
2021 Aston Martin DBX

Aston Martin’in sahibi ve İkinci Dünya Savaşı sonrası yeniden canlanmasının gözetmeni olan David Brown’a herhangi biri bir ticari araç yapmasını önermiş olsaydı, muhtemelen olay yerinde kafa derisi yüzülmüş olurdu.

Aston Martin bir otomobil markasıydı ve her zaman öyle oldu. DB2’den DB11’e, Lagonda ve DBS’den Vantage ve Vanquish’e kadar klasiklerin yapımcısı olan harika bir otomobil markası. Ajan 007 tarafından ünlenen efsanevi DB5’in yaratıcısı.

Aston Martin DBX

2021 Aston Martin DBX

Bununla birlikte, zaman değişiyor ve ilk olarak Porsche’den, ancak daha yakın zamanda Bentley, Maserati, Rolls-Royce ve Lamborghini’den SUV’ları görmeye başladığımızda, Aston Martin’in saf diş gıcırdatmasıyla oyuna girmesi muhtemelen sadece bir zaman meselesiydi. lanet olsun.

Ve o zaman geldi. İşbirliği sayesinde 24 saat boyunca test sürüşü yapma fırsatı bulduğumuz 2021 Aston Martin DBX formunda geliyor. Les Moteurs Decarie Montreal’de bayilik. İşte lüks SUV sektöründeki en son giriş hakkında hızlı iletişimimizin ortaya çıkardığı şey.

 

NASCAR
NASCAR ve Aston Martin DBX’in ortak noktası ne diye soruyorsunuz? Pekala, sana söyleyeceğim, sadece bir şey var, ama bu çarpıcı. Birazdan bunun hakkında daha fazlası.

2021 Aston Martin

2021 Aston Martin DBX

Tasarım
DBX göz alıcıdır, orası kesin. Markaya aşina olanlar için ön ızgara, Aston geleneğine sadıktır. Ve sivrisinek filolarını yutmaya hazır olan bu DBX’te ağzı açık kalıyor. Beğenin ya da beğenmeyin, Aston Martin ona borçludur, buna bağlı kalmaya mahkumdur.

Arkada, tasarımcılar, markaya özel bir imza atmaya özen gösterseler de, daha fazlasını serbest bırakmayı başardılar. Ve aslında, araçla geçirdiğim süre boyunca çoğu insanın bakışları buraya takıldı.

Bütüne baktığınızda, örneğin fren kaliperlerindeki üreticinin adı, kapı kollarının kaportaya entegrasyonu ve yayılan ışık şeridinin tasarımıyla bir spoyleri entegre eden arka kısım gibi bazı ilginç dokunuşlar fark ediyorsunuz. DBX’in genişliği. Sportif Vantage’a hoş bir selam.

2021 Aston Martin DBX

Aston Martin DBX

Gemide
El yapımı malzemelerle döşenmiş bir kabine yerleşince işler sıradan olmayacak. Olmamaları daha iyi. Derilerin zenginliği ve onları zenginleştiren detaylar dikkat çekicidir ve kalitesi, baktığınız her yerde, dokunduğunuz her yerde kendini belli eder. Kendinizi halıya hayran kalırken bile bulabilirsiniz. Bu arada gösterge panelinin tasarımı, oldukça baştan çıkarıcı bir simetri ile işaretlenmiştir.

 

Sürücü koltuğunda, ayar imkanları fazla olmasa da size uygun sürüş pozisyonunu hızlıca bulabilirsiniz. Konfor ve destek mükemmel olsa da, eyerde gerçekten doğru hissetmek için daha fazla seçeneğe sahip olmak istiyoruz. Ergonomi, genel olarak, oldukça kusursuz. Özellikle sağ elim, aracı bir sürüş modundan diğerine geçirmenizi sağlayan düğmelerin yerini hızla buldu ve ezberledi.

Teknolojik olarak, modası geçmiş bir multimedya sistemini keşfetmek bizi şaşırttı. Bu, modelin geliştirme sürecindeki uzun gebelik süresinden kaynaklanmaktadır. İlk eskizlerden üretime kadar uzun zaman aldı, bu nedenle tasarlanırken Mercedes-Benz’in eski sistemi tercih edildi. Yani dokunmatik ekran yok. Ayrıca, Android Auto uygulaması olmamasıyla dikkat çekiyor ve Apple CarPlay’e bağlanmak için bir kablo gerekiyor. Saygısızlık! Aston Martin, sonunda bir güncelleme alacağımıza söz veriyor.

 

Elbette bu küçük dezavantaj, DBX alıcılarının sırt çevirmesine neden olmayacak. Modelin genel mükemmelliği çok daha fazlası için geçerlidir.

 

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz hakkında. Alman firması, 2013 yılında İngiliz şirketle ortaklığa girdi. İlk başta yüzde 5 olan hissesi, Aston Martin’in halka arzından sonra 2018’de yüzde 2,6’ya düştü. Ekim 2020’de büyük duyuru: Alman devinin hissesi kademeli olarak artarak 2023’te yüzde 20’ye ulaşacak.

Aston’un AMG bölümü tarafından geliştirilen çift turboşarjlı 4.0L V8’e erişmesi, başlangıçta ilişkinin gerektirdiği şeylerden biriydi. Şimdi, önümüzdeki birkaç yıl içinde İngiliz otomobil üreticisi, elektrikli platformların yanı sıra geleneksel, hibrit ve tamamen elektrikli güç aktarma organları gibi daha geniş bir Mercedes bileşeni yelpazesine erişebilecek. Tüm bunlar, 2027 yılına kadar yeni modellerin ve varyantların tanıtılmasıyla kullanılacak.

 

Ve tüm bunlar bizi DBX’in varlığına getiriyor. Aston Martin para içinde yüzüyor olsaydı, bir ortak olarak bir Mercedes-Benz’e ihtiyacı olmazdı ve bir SUV’a ihtiyacı olmazdı. Ancak nakit açısından zengin değil ve SUV’lara olan talep yüksek olduğu ve sağladıkları kar marjı yüksek olduğu için markanın geleceği bir SUV geliştirmeye bağlıydı.

Aston Martin’in harekete geçmek için çok beklemediğini umabiliriz. 2021’in ilk altı ayı herhangi bir gösterge ise muhtemelen olmadı. Yeni DBX’in performansı, markanın satışlarını bu yıl Haziran ayının sonuna kadar yüzde 224 oranında artırmasına yardımcı oldu. Aston Martin’in satışlarının yarısından biraz fazlası DBX SUV’lardı.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram