Home » 2021 Toyota 4Runner Trail İncelemesi – Ne Zaman Güvenilirlik Kuralları

2021 Toyota 4Runner Trail İncelemesi – Ne Zaman Güvenilirlik Kuralları

by adminn1
0 comment
2021 Toyota 4Runner Trail

Mevcut otomotiv endüstrisindeki tüm “macera” temasının artan trendini inkar etmek mümkün değil. Jeep Wrangler zaten yollarımızda ve yollarımızda her yerde bulunan bir 4×4 ve yakında ona belirli bir Ford Bronco katılacak. Ve sonra, her türlü arazinin çevresinde temel versiyonlarından daha “sağlam” bir görünüme ve biraz daha iyi yeteneklere sahip olan tüm o araç çeşitleri var. yol koşulları zorlaştığında.

Toyota 4Runner Trail

2021 Toyota 4Runner Trail

Bu arada, gerçek off-roader’lardan oluşan daha küçük niş içinde, güvenilir eski bir karga, fazla telaşlanmadan yoluna devam ediyor. Merhaba 2021 Toyota 4Runner Trail. Efsanevi Japon 4×4 1985’ten beri hizmet veriyor, ancak özellikle bu formda 2010’dan beri yuvarlanıyor… engebeli yollarda kullanılan 4×4 için bile sonsuzluk.

Toyota’nın spor arazi aracı eski okula ait, kulübeye giden çakıllı yolun tırnak içinde şehirli bir sahte faydalı model değil, gerçek bir kamyon tarafından geçilmesi gerektiğini savunan! Gerçekte, şehirlerimizi dolduran crossover’lar çoğu durumda biraz engebeli yolların üstesinden gelebilir, ancak işler zorlaştığında Toyota 4Runner, geçmek için birkaç asil seçenekten birini temsil eder.

İşte kaybolmayı reddeden bir 4×4’e bakışımız. Sadece gidiyor.

Toyota 4Runner

2021 Toyota 4Runner

Trail Sürümü nedir?
Sadelik tutkunlarını çekmek için 4×4’ün, tüm gezegeni dolaşabilecek bir araç olduğu mesajını veren birkaç ayırt edici öğeye sahip olması gerekir. Örneğin, kömür grisi TRD arazi tekerlekleri veya Yakima tavan sepeti gibi; her ikisi de bu çok amaçlı 4×4’ün imajına güvenilirlik katıyor.

Şimdi, bu tür ekipmanların çok pratik ve görüntü geliştirici olmasına rağmen, yükseklik sınırının çok yüksek olmadığı bazı kapalı otoparklarda sorun yaratabileceğini unutmayın. Bunu aklınızda tuttuğunuzdan emin olun, aksi takdirde hasar çok pahalı olabilir!

2021 Toyota 4Runner Trail

Toyota 4Runner Trail

Trail modelinde ayrıca daha serin, sürgülü bir arka kargo tepsisi ve kahverengi dikişli siyah kumaş koltuklar bulunur. Oh, ve ayrıca gösteriye (biraz) ekleyen Beton Gri dış renk şeması. Ve bunun ötesinde, Toyota’nın Trail modeli stratejisiyle stratejisi, finansal darbeyi almaya hazır olmayan alıcıları bir TRD Pro (62.430 $) veya daha pahalı bir versiyon almaya ikna etmektir, çünkü 48.910 $’dan (2.710 $’lık Trail paketi dahil) ), 4Runner Trail, dizideki en uygun fiyatlı modeldir.

 

2021 Toyota 4Runner Trail – Eski ama yetkin (içeriden)

Sürücü koltuğuna oturmak, 4Runner’ın tasarımının ne kadar eski olduğunu çabucak eve getirir. Gösterge panelinin her yerinde 2000’ler yazılı ve markanın geçmişinden ödünç alınan birkaç düğme var. Birçoğu iyi bir boyuttadır, bu özellikle aracın her yöne sarsıldığı arazide sürerken iyi bir şeydir.

Birkaç yönden, bu eski tarz sadelik, her dokunmatik kontrolün etkilemek zorundaymış gibi göründüğü bir çağda neredeyse canlandırıcı. Buradaki düğmelerin günlük olarak kullanımı çok kolaydır ve 4×4’ü o anın ihtiyaçlarına göre iki tekerlekten çekişe, dört tekerlekten çekişe veya yavaş dört tekerlekten çekişe çeviren sürüş seçiciyi içerir. Bazı plastiklerin ucuz olduğu doğru olsa da burada montaj titizlikle yapılıyor.

Oturma nispeten rahattır ve iki adımda öne katlanabilen ikinci sırada bile dört yetişkin için alan yeterlidir. İkinci sıra toplandığında, yükleme zemini düzdür ve bu da arkaya büyük nesnelerin yüklenmesine olanak tanır.

 

Geçmişten gelen bir güç aktarma organı
Tacoma kuzeni birkaç yıldır 3.5L V6 kullanırken, markanın stratejistlerinin modelin eski 4.0L V6 motorunu kullanmaya karar vermesi ilginç. Dahası, 5 ileri otomatik şanzıman, modelin iki Amerikalı rakibinde sunulan veya sunulacak olanın gerisinde kalıyor; Jeep Wrangler, 8 vitesli bir otomatik ünite kullanıyor ve yaklaşmakta olan Ford Bronco, 10 vitesli bir otomatik alıyor.

Bununla birlikte, bu güç aktarma organı yıllar içinde kendini kanıtlamıştır. Aslında, 4Runner alıcıları için kesinlikle olumlu kriterlerden biri. Müdavimler, 4Runner’larının kullanım ömrü boyunca nadiren bozulacağını bilirler. Ayrıca, bu yok edilemez canavarın yeniden satış değeri, daha eski 4Runner’lar için genellikle inanılanın ötesinde fiyatlar istenmesiyle kaya gibi sağlamdır.

Sorun yakıt tüketimidir, çünkü 4Runner doğal olarak motoru iterseniz 15L/100 km ile flört eder. Bu çok fazla!

 

Şehirde veya taşrada
Her türlü araziye uygun görünümüne rağmen, 2021 Toyota 4Runner Trail’in şehirde, yolda sürmesi de isteniyor. Bu ortamda, merdivenli şasi kamyonu aslında oldukça iyi iş çıkarıyor, özellikle de örneğin Jeep Wrangler Rubicon’da bulunanlardan daha yumuşak lastiklerle donatıldığından. Ayrıca, direksiyonun otoyolda sürekli olarak ayarlanması gerekmediğini de buldum.

Üstelik bunun bir temel model olması, süspansiyonun çamurda çıldırmak için üretilmiş TRD Pro modelindeki kadar sağlam olmadığı anlamına geliyor.

Arazi yeteneklerine gelince, bunlar inkar edilemez, ancak bu durumda daha agresif bir lastik seti 4Runner’ın çamurdaki çekişini iyileştirecektir.

 

Son kelime
Bir buzdolabı seviyesindeki aerodinamik katsayısına, hafif ve nispeten yanlış direksiyona rağmen ve yollarımızda gizlenen birçok çukurun kusurlarını bir şekilde emen bir süspansiyon sayesinde, 4Runner hala birlikte yaşaması kolay bir araç. , daha yakıt tasarruflu ve çevik araçların genellikle daha iyi performans gösterdiği şehirlerde bile.

Kabul etmek gerekir ki, 2021 Toyota 4Runner Trail ana akım bir araç değil, birincisi giriş fiyatı oldukça yüksek olduğu için hala oldukça ön planda ve ikincisi tonlarca sürücünün ihtiyaçlarını karşılamadığı için. Ancak bunu yapanlar ve yıkılmaz bir araç isteyenler için 4Runner – muhtemelen zaten – kısa listenizde olmalıdır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram