Home » Karşılaştırma: 2021 Mazda CX-30 vs 2021 Subaru Crosstrek

Karşılaştırma: 2021 Mazda CX-30 vs 2021 Subaru Crosstrek

by adminn1
0 comment
2021 Mazda CX-30

Buradaki amaçlarımız için, küçük bir araba segmentinden bahsediyoruz ve benim “bambular üzerindeki kompaktlar” (CoS) olarak adlandırmayı seviyorum, çünkü tüm niyet ve amaçlar için, onlar budur. Ortak bir platformu paylaştıkları kompakt hatchback’lerle aynı güç aktarma organını sunarlar, ancak içeride biraz daha fazla alana sahip olabilirler ve genellikle zorlu arazilerde daha iyi geçmelerine yardımcı olmak için bazı özel şasi parçalarına ve gövde kaplamasına sahiptirler.

Mazda CX-30

2021 Mazda CX-30

Segment birkaç model içeriyor, ancak iki baskın oyuncu Subaru Crosstrek ve 2021 Mazda CX-30. Satış anlamında Mitsubishi Eclipse Cross ve Jeep Compass/Renegade’i geride bırakıyorlar; Crosstrek, aslında, türetildiği Impreza’nın bile önünde, Kanada’da en çok satan Subaru’dur. Bu arada, platformunu CX-30 ile paylaşan Mazda3 Sport hala yeni kardeşinden daha fazla satıyor.

Olduğu gibi, hem CX-30 hem de Crosstrek 2021 için büyük yükseltmeler aldı, bu nedenle kafa kafaya karşılaştırma doğal bir seçim!

2021 Subaru Crosstrek

Subaru Crosstrek

2021 Subaru Crosstrek

Crosstrek, 2021 için en büyük değişiklikleri, özellikle de bir dünya fark yaratan şasi ve güç aktarma organı yükseltmeleriyle aldı. Gerçekten de bu, onlar için çok büyük bir satıcı olduğu için Subaru’nun doğrusunu elde etmek isteyeceği bir araç. Alıcıları ve hayranları ekmek ve tereyağı modellerinizden uzaklaştırmak istemezsiniz.

2021 için, Kolaylık donanımı için fiyatlandırma 23.795$’dan başlıyor, ancak size 2021 için en büyük eklentilerden ikisini sağlayan 29.995$’lık Dış Mekan donanımına bakmak isteyeceksiniz: 2.5L 4 silindirli Boxer motor ve Subaru’nun şimdi iki aşamalı bir X-Mode arazi sistemi sağlayan simetrik dört tekerlekten çekiş sisteminin en son evrimi.

2021 Mazda CX-30

Mazda CX-30

Dış Mekan Kazıları
Dış mekan döşemesi de en büyük stil değişikliğini alıyor. Tüm Crosstrek’ler tekerleklerin ve külbütör panellerinin (onlar ile Impreza arasındaki temel stil farklılaştırıcı) çevresinde plastik kaplamaya sahiptir, ancak Dış Mekan’da tekerlekler ve ön tamponlar çevresinde daha belirgindir. Bu trim ile birlikte koyu gri 17 inç alaşım jantlar ve benzersiz Plazma Sarı İnci rengi de sunuluyor. Çok havalı görünen bir şey ve birçoğu geçen yılki yanmış turuncu gölgenin kaybına üzülecek olsa da, bu yeni sarı iyi bir yedek.

 

Eşleştirme gücü
Tabii ki, bir araba parça gibi görünüyorsa her şey yolunda ve güzel, ama yürüyebilir mi? Bu, Crosstrek’in durumunda özellikle önemlidir, çünkü marka için büyük bir satıcı olmasına rağmen, güç aktarma organları gücü düşük olduğu için eleştirilmiştir. 2021 için, dış mekan döşemesi eskiden tek seçeneğiniz olan (ve hala tabanda olan) 2.0L’nin aksine 2.5L’yi aldığından bu durum değişti.

2.5L, 182 hp ve 176 lb-ft tork üretiyor ve Subaru’ya göre onu segmentteki en güçlü ikinci araç yapıyor. En güçlü? CX-30…

Outdoor’un otomatik CVT’si sayesinde çok daha hızlı tepki veren bir kalkışa güvenin (tek seçeneğiniz; düşük özellikli modellerde bir başlangıç ​​kılavuzu var). CVT’ler en ilgili sürüşü sağlama eğiliminde değil, ancak Subaru, en azından vites değiştiriliyormuş gibi hissettirmek için sanal “vites değiştirme noktaları” sunacak şekilde ayarladı ve bu tür bir araç için hızlanma gayet iyi. Bir WRX gibi boyun bükücü değil, ancak otoyolda sürüşü tamamen konforlu ve sorunsuz hale getirmek için yeterli.

Sorunsuz olmaktan bahsetmişken, Crosstrek’i arazide kullanırken de muhtemelen böyle hissedeceksiniz. Normalde kir bisikletleri için ayrılmış budaklı bir parkurda adımlarını atma fırsatım oldu ve kısa işi yaptı, mükemmel AWD sistemi ve üstesinden geldiğim birçok tümsek ve banketin kendinden emin bir şekilde geçmesine izin veren artırılmış sürüş yüksekliği.

Bu güvenin büyük bir kısmı yeni iki modlu X-Mode AWD sisteminden geliyor. Arazi seçim sistemine derin bir kar/çamur modu ekler ve ayrıca belirli yüzeylere daha iyi tırmanabilmeniz için biraz daha fazla tekerlek kaymasına izin verir. Daha da iyisi, X-Mode2’nin nasıl bir yokuş iniş ve çıkış sistemi sağladığıdır, bu nedenle aktif olduğunda, esas olarak sahip olduğunuz şey arazi hız sabitleyicidir, bu nedenle odaklanmanız gereken tek şey direksiyon girdilerinizdir.

 

İç yükseltme
Crosstrek Outdoor aynı zamanda, dış cepheye uyum sağlamak için sarı borular ve dikişlerle aydınlatılan gri sentetik deri koltuklar (beğenime göre biraz fazla taksi-esque) gibi iç yükseltmeler de sağlıyor. Ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto ile yükseltilmiş Starlink bilgi-eğlence sistemi için devasa bir merkezi ekran var ve göstergeler de bazı harika sarı vurgular alıyor.

Eskisinden daha eğlenceli bir iç mekan ve arka koltuk odası için kompakt bir hatchback satın almasanız da, Crosstrek’in arkasında fena değil ve Mazda’nın bu bölümdeki saatini temizliyor. Daha uzun eşyaları taşımak istiyorsanız, koltuklar 60/40 oranında bölünür.

 

2021 Mazda CX-30 GT Turbo

 

Adı ne? Mazda’nın durumunda, oldukça fazla.

Bu isimlendirme, Mazda’nın CX-30’da ilk kez 2.5L turboşarjlı 4 silindirli motorunun varlığını gösterir. Bu motor, daha büyük CX-5 ve CX-9 geçitlerinde kendini kanıtlamıştır ve daha küçük CX-30’un sürüş deneyimi için harikalar yaratmaktadır.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram