Home » Yokohama Geolandar CV G058 Lastik İnceleme

Yokohama Geolandar CV G058 Lastik İnceleme

by adminn1
0 comment
Yokohama Geolandar CV G058

imdbgram web sitesinde Yokohama Geolandar CV lastik incelemesi .Lastik üreticisi Yokohama’nın bu ilkbahar ve yaz büyük yeni ürünü, şirketin 2012’de piyasaya sunduğu Geolandar SUV lastiğinin halefi olan Yokohama Geolandar CV G058’dir. Yeni lastik, daha sessiz bir sürüş sağlamak için özel olarak tasarlanmış, ancak özellikle ıslak zeminde daha iyi yol tutuşu sağlamak için tasarlanmış büyük bir tur ürünüdür. hava koşullarından SUV’lere, geçitlere ve her yerde daha küçük kamyonetlere. Sahanın gerçekle uyuşup uyuşmadığını görmek için 2016 Hyundai Tucson’uma bir dizi taktım.

Yokohama Geolandar

Yokohama Geolandar CV G058

CV G058 lastiğinin kalbinde, şiddetli yağmurda ve süper kaygan yollarda bile suyun tahliyesini optimize etmek için tasarlanmış yeni bir CV2 sırt bileşeni bulunur. Bunun bariz faydası, yüzeyler ıslak veya hatta ıslandığında daha iyi yol tutuşudur. Bu bağlamda lastiğin performansına, ayırt edici dış sırt blokları yardımcı olur.

Özetle, lastik sırtı, daha fazla miktarda suyu kaldırabilen ve bunu lastiğin yolla temas eden kısmından uzağa yönlendirebilen üç çevresel oluktan oluşur. Böylece suda kızaklama çok daha az sorun haline gelir. Buna ek olarak, basamakları küçük bölümlere ayıran ve yalnızca ıslak zeminde yol tutuşu artırmaya yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda karda performansı da artıran birçok kılcal kanal vardır – bu, Kanada’nın soğuk aylarda dört mevsimin kullanılabildiği bölgeleriyle ilgilidir. Yılın. Bununla birlikte, Geolandar CV G058’in kesinlikle dört mevsimlik bir lastik olduğunu, sürücülerin araçlarına dağ logosu taşıyan lastikleri takmasının gerekli olduğu alanlarda kış kullanımı için DEĞİLDİR.

Yokohama Geolandar CV G058

Yokohama Geolandar

Yokohama, otoyolda dengeyi ve tepki vermeyi destekleyen ve aynı zamanda sürüşü sessizleştiren bir tasarım yaratmaya da odaklandı. Bu hedeflerin her ikisi de, neredeyse kırılmamış kauçuktan oluşan bir merkez sırt kaburgasına sahip olarak kısmen karşılandı.

Yokohama’nın dediği gibi, eşit olmayan aşınmayı azaltmak ve dayanıklılığı artırmak için geniş ve düz bir yol temas noktası oluşturan yeni sırt bileşimi ve lastik tasarımı, setinizi birkaç yıl boyunca kullanmayı planlıyorsanız, bu aynı zamanda dikkate alınması gereken bir lastiktir. sürmesi gerekiyordu; şirket ona 65.000 millik bir sırt ömrü derecesi verir (Kanada garantisi 5 yıl/100.000 km’yi kapsar).

 

Yolda
Açıkçası, yalnızca bu baharda Tucson’umla yepyeni bir Geolandar CV G058 lastik setini hizmete soktuğumuz için, sırt ömrü kendimizi telaffuz edebileceğimiz bir şey değil. Ancak, özellikle yağmurlu havalarda hissedebildiğimiz yol tutuşunda iyileşme olduğunu söyleyebilirim. Bu hem şehir trafiğinde hem de özellikle otoyolda geçerlidir. Asfaltsız yüzeylerde geçirdiğimiz zaman sınırlıydı, ancak toprak yollara çarptığımızda lastikler takdire şayan bir performans sergiliyor, çekiş sağlıyor ve güven verici olmanın ötesinde kontrol sağlıyordu. Yine lastikler yepyeniydi, ancak yine de yeni Geolandar’ın Yokohama’nın geliştirirken belirlediği parametrelere göre performans gösterdiği açık.

Sürüş ayrıca SUV’nin daha önce kullandığı lastik setinden belirgin şekilde daha sessizdi, ancak burada bu setin kış lastiklerinden olduğunu açıklığa kavuşturmalıyım, bu yüzden karşılaştırma biraz elma-portakal. Yine de, birkaç günlük yol gezisi, sessiz bir sürüşe öncelik verenlerin bu en yeni Yokohama dört mevsimlik ürünü seçmekten daha kötüsünü yapabileceğine bizi ikna etti. Aracımızın yol tutuşu da daha önceki kış lastiklerine kıyasla daha iyi hissettirdi, dönüşler ve virajlar aynı araçtan alışık olduğumuzdan daha yumuşak ve kendinden emin.

Lansmanda Yokohama, orta sınıf Geolandar CV G058’i tüm crossover’lara, SUV’lara ve minivanlara ve eklemem gereken 16 inç ila 20 inç arasında değişen birçok hafif ticari kamyona uyması için 33 boyutta sundu, ancak söz verdi. daha fazla boyut ekleyin, bu nedenle bu aralığın dışında lastiklere ihtiyaç duyan bir aracınız varsa, lastik satış yerinize bakmanızı öneririz.

Ayrıca Yokohama Kanada’nın tüketicilere lastiklerin denenip değerlendirilebileceği (satın alındığı andan itibaren geçerli) 60 günlük bir garanti sunduğunu da belirtmeliyim. Orijinal faturanızı saklayın ve lastiklerden aldığınız şeyi beğenmediyseniz, satın aldığınız yere iade edebilirsiniz.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram