Home » 2021 Volkswagen ID.4 İncelemesi – VW’den En Yeni Pioneer

2021 Volkswagen ID.4 İncelemesi – VW’den En Yeni Pioneer

by adminn1
0 comment
2021 Volkswagen ID.4

Burada Volkswagen yüzde 100 elektrikli araç olarak tasarlanan ve üretilen ilk aracı var. Ondan önce e-Golf vardı, esasen içten yanmalı motora sahip bir Golf, elektrik motoru ve pillerle bir tanesine çevrildi. Ancak 2021 Volkswagen ID.4 elektrikli olarak üretildi ve yaklaşık 400 km’lik sağlıklı bir menzil sunuyor.

Volkswagen ID.4

2021 Volkswagen ID.4

Şimdi, Volkswagen onu bir SUV olarak pazarlıyor çünkü modaya uygun ve satış yaratmaya daha uygun. ID.4, bir Tiguan’dan biraz daha kısadır, ancak öndeki motorsuz tasarımı, içerideki yolcular için daha fazla yer açar.

Kanada’da satışa sunulan yepyeni modelin birimlerinin sayısı, üretim zorlukları ve Avrupa’daki çok yüksek talep nedeniyle ilk sezonunda gülünç derecede azdır. Dolayısıyla, adınız uzun bekleme listesinde değilse, ID.4’ünüz için bir yıldan fazla beklemeniz gerekecek.

2021 Volkswagen ID 4

Volkswagen ID 4

Arkadan çekişli model 2021 Volkswagen ID.4

Test arabamız arkadan çekişli bir Amerikan Pro S versiyonuydu. Önce olumlu noktalara değineceğiz. Konfor takdire şayan ve koltuklar iyi bir şekilde yastıklı, yumuşak kenarlı. Birkaç sıcak günde sürdük ve klima kontrol sisteminin çok yetkin olduğunu onaylayabiliriz. Süspansiyon ise yumuşaktır, bu da küçük yol kusurlarını emme avantajına sahiptir, ancak daha yüksek hızlarda direksiyonda ve süspansiyonda bir süzülme hissi vardır.

2021 Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4

Geniş, ama biraz düşük kaliteli
Yüksek tavan çizgisini ve arka yolcular için cömert omuz ve diz mesafesini beğendik. Genel olarak, iç ortam hoş bir ferahlık hissi veriyor.

En büyük hayal kırıklığımız bilgi-eğlence ekranından geldi. Volkswagen’in iç mekana fütürist bir his vermek istemesini anlayabiliriz, ancak yine de kullanıcı dostu olması gerekiyor. Ne yazık ki, düğme yok; her şey iki ekrandan geçiyor, biri daha küçük, biri sürücünün önünde, diğeri daha büyük, orta konsolun üstünde.

Gerçekten, Volkswagen işleri boşuna karmaşık hale getirdi. Her pencere için yalnızca bir düğme yerine, kullanımı zor olan ses düzeyi düğmelerine ve önden arka cama geçiş yapmak için dokunmaya duyarlı bir düğmeye sahipsiniz. Bu kontrollerin birçoğundaki gösterge ışıkları da doğrudan güneş ışığı altında kararır, bu da hangi modda olduğunuzu söylemeyi zorlaştırır. Bilgi-eğlence ekranından gelen yavaş tepkileri de ekleyin ve uzun vadede potansiyel olarak kasvetli bir deneyim gibi görünen bir deneyim yaşarsınız. .

VW ayrıca iç mekanın genel kalitesini artırmaya da bakmak zorunda kalacak. Pro S modelimizin fiyatı 50.000 doların üzerinde ve uygun ve bitişin 30.000 dolarlık bir modele daha yakın olduğunu hissettik.

Yine de bazı iyi noktalar var. Arabayı çalıştırmak için ateşleme veya güç düğmesi yok. Her şey koltukta, yani siz oturun ve araba gitmeye hazır; ve gemiden indiğinizde her şey kapanır. Direksiyon simidi ile birlikte hareket eden gösterge panelini de beğendik, böylece her zaman görüş alanınızda.

 

Çok hızlı olmasa da dinamik
Genel olarak konuşursak, tüm elektrikli araçlar iyi sürüş dinamikleri sunar ve ID.4 de bir istisna değildir. SUV, 82 kWh (brüt) pil ve 201 hp ve 229 lb-ft tork üreten kalıcı mıknatıslı AC senkron arka motora sahiptir. Daha sonra, 300 hp’lik dört tekerlekten çekişli bir versiyon seriye katılacak ve Volkswagen bunun alıcılar arasında en popüler olacağına inanıyor.

ID.4, tam bir EPA şarjıyla 400 km menzile sahip olur. Hem AC hem de DC gücünde şarj hızlıdır. Dahili 11 kW şarj cihazı ile EV, konut veya kamuya açık Seviye 2 şarj istasyonunda yaklaşık yedi buçuk saatte tamamen şarj edilebilir. Hızlı bir DC şarj istasyonunda, 125 kW şarjlı ID.4, yaklaşık 38 dakikada yüzde 5’ten yüzde 80’e çıkabilir.

Kullandığımız EV versiyonu özellikle bir hız canavarı değil; 0-100 km/s hızlanma süresi 8 saniye civarında.

Acil durdurma durumlarında fren performansı mükemmeldir. Ancak fren pedalı biraz pratik gerektirir. Ayrıca ID.4’ün tek pedalla sürüş özelliğinin olmadığını da belirtmek gerekir. Ayağınızı gaz pedalından kaldırmak rejeneratif frenlemeyi tetikler, ancak yine de tamamen durmak için fren pedalına basmanız gerekir.

 

Teknoloji noktasında
Volkswagen, ID.4’ü, örneğin Apple CarPlay ve Android Auto’nun standart kablosuz entegrasyonu gibi sağlam bir ileri teknoloji seti ile donattı. Araçta yalnızca USB-C fişlerinin bulunduğunu unutmayın. Bizim gibi hala USB-A fişine sahip olanlar kablosuz şarjı kullanabilir. Ses sistemi iyi, ama daha fazlası değil.

Tüm ID.4’lerde, şerit takip özellikli uyarlanabilir hız sabitleyiciden kör nokta izlemeye ve arka çapraz trafik uyarısına kadar her şey dahil olmak üzere standart olarak bir dizi gelişmiş sürücü yardım sistemi bulunur. Bu sistemler, bir hafta süren test sürüşümüz sırasında etkili olduğunu kanıtladı.

 

Çözüm
ID.4 harika bir menzil sunar ve ısıtmalı direksiyon simidi, ısıtmalı yan aynalar ve ısıtmalı ön cam ve yıkayıcı nozulları gibi özelliklerle kafa yorar. Standart bir entegre ısı pompası, elektrikli ısıtma sisteminin dirençli ısıtmaya olan bağımlılığını azaltarak, gerçekten soğuk günlerde ID.4’ün menzilini iyileştirmeye yardımcı olur.

Ne yazık ki, her şey olması gerektiği gibi yürütülmez; 50.000 doları aşan bir araç için uyum ve bitiş beklentileri karşılamıyor ve bilgi-eğlence sisteminin yenilenmesi gerekiyor. Bununla birlikte, bunun gibi eksiklikler, onu tavsiye etmemizi engellemez, çünkü genel olarak, nitelikler kusurlardan daha fazladır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram