Home » 2021 Lexus RX 450h İnceleme : Hala İyi Bir Seçenek

2021 Lexus RX 450h İnceleme : Hala İyi Bir Seçenek

by adminn1
0 comment
2021 Lexus RX 450h

Bu zemini bu baharın başlarında ele aldık: Lexus sonunda alet kutusuna plug-in hybrid teknolojisini ekliyor. Sonunda diyoruz çünkü zamanı geldi! Önümüzdeki yıllarda Lexus showroomlarına da saf elektrifikasyon geliyor, ancak bunun için sabırlı olmamız gerekecek.

Lexus RX 450h

2021 Lexus RX 450h

Lexus’un 2000’li yılların ortalarında RX 400h hibrit modeliyle SUV’larda elektrifikasyonun yolunu açtığı doğru, ancak 15 yıl sonra hala aynı aşamada; Toyota’nın lüks bölümünün filosunun elektrifikasyonunu hızlandırması gerekiyor. Neyse ki, o an, şirketin, Lexus’un sattığı her modelin elektrikli bir seçenekle sunulacağını vaat ettiği 2025’te bir yere gelecek.

O zamana kadar, 2021 Lexus RX 450h süper konforlu bir kozada sürerken yakıt tüketimini azaltmak isteyenler için kıskanılacak bir seçenek olmaya devam ediyor. Lexus’un 21. yüzyılın en çok satan faydalı modelinin erdemleri hâlâ çok sayıda ve etkileyici.

2021 Lexus RX

Lexus RX

Executive Paket, 14.050$’lık bir seçenek
Bu Alacakaranlık Mavisi Mika renk şemasında bana verilen 2021 RX 450h, yoğun trafikte artık farkedilmeden giden türden bir araç. İsteğe bağlı F Sport paketleri olmadan, RX 450h çevreye uyum sağlamak için daha uygundur ve kompakt bir sedan oranında gaz yudumlama konusunda üstündür. Ancak dikkatli olun: Test cihazımız doğada içe dönük olabilir, ancak aynı zamanda tüm Toyota Yaris’in maliyetini crossover’ın fiyatına ekleyen isteğe bağlı Executive Paket ile birlikte gelir. On dört bin domates çok para!

2021 Lexus RX 450h

Lexus RX 450h

İyi haber şu ki, Lexus fiyat için güzellikler biriktiriyor. Yerleşik ekipmanın listesi uzun – çok uzun. Sorun şu ki, bu liste birçok ana akım modelde standart olan birçok gadget içeriyor, özellikle son zamanlarda lüks otomobil üreticilerini sundukları değer açısından biraz kötü gösteren Koreli markalar.

Örneğin, yeni bir Kia Sorento SX standart olarak aşağıdakilerle birlikte gelir: Deri kaplı vites topuzu, deri ve damarlı ahşap direksiyon simidi, direksiyonun arkasında kürek değiştiriciler, Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu, LED arka lambalar, harekete duyarlı sensör destekli arka bagaj kapağı ve çift bölgeli otomatik klima kontrolü. Sorento SX, test ettiğimiz RX 450h’den 25.000 ABD Doları tutarındadır.

Evet, elbette, Executive Paket, geniş bir uygulama yelpazesi, panoramik tavan, elektrikli ayarlanabilir aynalar, kablosuz şarj, üç huzmeli LED farlar, baş üstü gösterge ekranı vb. önemli fiyat farkı, bazı tüketicilerin neden üst sınıf kitlesel pazar modelleri lehine lüks segmenti terk ettiğini açıklayabilir.

 

9.0L/100 km’nin altında!
Galerimizde yer alan göstergelerin motor rölantideyken çekilmiş ve yakıt tüketim rakamlarını kötü gösteren görüntülerine bakmayın. Görüntülenen 10,6 L/100 km, karma sürüşte çok daha makul bir 8,9 L/100 km ortalamasına hızla geri döndü. Bu, EnerGuide’ın 7,9 L/100 km (7,5 L/100 km şehir ve 8,4 L/100 km otoyol) derecesi kadar iyi değil, ancak ortalamamın resmi rakamdan çok uzak olmadığını görmek güven vericiydi.

Ayrıca, sağ ayağım 3.5 litrelik V6’yı şarkı söylemesi için kandırarak, rampalarda otoyolda motorla daha dikkatli olsaydım daha iyisini yapabileceğimi de biliyorum, ki bunu yapıyor ve hibrit eklenmesine rağmen hala harika geliyor. sistem denklemi. Aynı zamanda CVT şanzımanın gıcırdamasına neden olur, ancak bu başka bir hikaye!

Her halükarda, piyasada daha tutumlu seçenekler varken, Lexus RX 450h yakıt cimriliği ile etkilemeye devam ediyor.

 

Her şeyden önce bulvarlar için
RX 450h’nin heyecan verici bir sürüş sağlamadığını öğrenince şaşırmayacaksınız. Aracı F Sport paketleri (Seri 2 veya Seri 3) ile donatmak mümkün olsa da, RX bu seviyedeki Alman rakipleriyle aynı oyun sahasında değil. RX 450h’nin birincil görevi, yolcularını mümkün olduğunca rahat tutmaktır.

Marshmallow niteliklerine sahip süspansiyon, yaz aylarına doğru ilerlerken, yılın bu zamanında bile hala çok sayıda olan ünlü Kanada çukurlarımızı emmek için idealdir. Hafif direksiyon, aynı zamanda, bu tür heyecandan fazla konfor sağlayan bir aracın dayanak noktasıdır, ancak bu donanımda oldukça hoş karşılanır. Sürüş modlarının güç aktarım mekanizmasının tepkisini biraz değiştirdiği doğru, ancak en hafif tabirle RC-F coupe’den çok uzak.

Bu CVT’ye gelince, kesinlikle RX’in hibrit olmayan 8 vitesli şanzımanından daha az eğlenceli. Sonuç olarak 2021 RX 450h yapması gerekeni yapıyor: Buradaki anahtar kelime konfor.

 

Son kelime
Markanın elektrikli mobiliteye geçişine geri dönmeden edemiyorum. Bu kadar uzun bir süre boyunca, Lexus’un plug-in hibrit teknolojisini entegre etme girişiminde bulunması gerekmedi, çünkü genel yakıt ekonomisi ortalaması örnek teşkil ediyor. Toyota bile Lexus’tan önce yatırım yapmak zorunda kaldı. Ancak şimdi 2021’de üretici bir yol ayrımında. Toyota’nın RAV4 Prime ile başarısı herhangi bir göstergeyse, V6 motorunu kullanan bir Lexus RX PHEV gerçekten harika bir fikir gibi görünüyor.

O zamana kadar, 2020 Lexus RX 450h, benzinden tasarruf ederken ve yıllar boyunca kanıtlanmış güvenilirliğinin tadını çıkarırken büyük konfor içinde seyahat etmek isteyen herkes için mükemmel bir seçenektir.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram