Home » 2021 Kia K5 GT İncelemesi : Savaş Kazanılmadı

2021 Kia K5 GT İncelemesi : Savaş Kazanılmadı

by adminn1
0 comment
2021 Kia K5

Son yıllarda otomobillerin aşağı yönlü sarmalı iyi belgelenmiştir ve pandemi sayesinde değil, geçen yıl sadece daha belirgin hale geldi. Tüketiciler, diğer tüm araç türlerinden daha fazla SUV satın alıyor ve bu neredeyse tamamen araba pahasına.

kia k5

2021 Kia K5

Ayrıca, bir dizi üreticinin uzun zamandan beri belirli segmentleri terk ettiği de iyi belgelenmiştir. Elbette daha az seçenek, arabaların daha da az satması anlamına geliyor. Arz ve talep, tavuk ve yumurta. Hala formata bağlı olan üreticiler bile, sattıkları sedan sayısının her yıl azaldığını görüyor.

Bu otomobil üreticilerinin bağlılığını selamlıyoruz. Bazıları SUV formatının hayranı olmayan ve diğerleri iyi bir ‘ol dört kapılı’nın direksiyonunda en mutlu olan çok sayıda araba alıcısı hala var ve her zaman olacak.

Bu alıcılar, orta ölçekli segmentte bile ihtiyaç duyduklarını Kia bayilerinde bulmaya devam ediyor. Hatta Koreli otomobil üreticisi 20 yılı aşkın süredir sunduğu modeli birkaç farklı isim altında 2021 için kapsamlı bir şekilde yeniledi. Magentis’i (2002-2010) hatırlıyor musunuz? Optima (2011-2020) oldu ve şimdi tekrar dönüştürüldü. 2021 Kia K5 ile tanışın.

Test sürüşündeki amacımız, lansmanından bu yana hakkında söylenen tüm iyi şeylerin haklı olup olmadığını belirlemekti.

2021 Kia K5 GT

Kia K5 GT

cesur stil
Bir sedanın çok çirkin olabileceği ve Kuzey Amerika’daki satış listelerine hakim olabileceği bir zaman vardı. Toyota Camry denilince ilk akla gelenler arasında. Bugün, her ne kadar sedan türüne kendini adamış herhangi bir üretici, modellerine onu öne çıkaracak küçük bir şey vermek veya piyasada bir dud olma riskini almak zorundadır.

2021 Kia K5

Kia K5

K5, orijinal bir far tasarımı, sade jane’den başka bir şey olmayan bir ızgara ve çarpıcı şekilde kesilmiş bir arka kısım dahil olmak üzere birkaç oldukça ayırt edici özelliği devraldı. Cesur, orası kesin. Ama güzel? Bu, bakanın gözündedir. Ancak modelin farklı göründüğü inkar edilemez ve bu tek başına başlangıçta en azından birkaç alıcıyı çekmek için yeterli olacaktır. Ancak bunun ötesinde orta ve uzun vadede özgünlükten daha fazlasına ihtiyaç var.

 

tanıdık formül
Bunca yıldan ve on yıldan sonra, bir modeli elden geçirirken her şeyi yeniden icat etmek zor, ama açıkçası, yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı kazanan bir araba üretmeye niyetli olanlar cesur olmalı ya da eve gitmelidir. Şimdilik, yeni baskıyı geçen yılki Optima ile karşılaştırırsanız, Kia K5 ile oraya ancak kısmen ulaşıyor. Bir yandan, şimdi dört tekerlekten çekiş alıyorsunuz, ancak diğer yandan görünürde hibrit seçeneği yok. Şimdilik, teklifin bir parçası değil. Şimdilik diyoruz çünkü bu Kia’nın hibrit bir konfigürasyonda gelen Hyundai Sonata’nın oldukça yakın bir kuzeni olduğunu belirtmekte fayda var.

Şimdi düşünceyi biraz daha ileri götürelim: Daha yeni çıkacak olan ve farklı isimler taşıyan çok sayıda elektrikli modelin gelmesini beklerken, bir plug-in hibrit versiyona ne dersiniz?

 

iki motor 2021 Kia K5

Şimdilik 2021 K5 için seçim iki motor arasında. Aslında, hayır, gerçekten bir seçeneğiniz yok. İlk üç model olan EX, LX ve GT-Line ile 1.6L turboşarjlı 4 silindirli motora (180 hp ve 195 lb-ft tork) sahip olursunuz. Ardından test ettiğimiz GT modeli 2.5L turboşarjlı 4 silindirli (290 hp ve 311 lb-ft tork) alıyor. 8 ileri otomatik şanzıman, test cihazımızda olduğu gibi ön tekerleklere güç gönderir.

Teklif 31.460 $’dan (ücretler dahil) başlar ve 42.110 $’dan başlar. Bu, her iki uçta da ödenmesi oldukça yüksek bir bedeldir; Bizim görüşümüze göre, sadece piyasaya sert bir darbe vurmanın bir yolu olsa bile, 25.000$ civarında başlayan bir satış konuşması burada uygun olurdu. Neyse ki, ekipman seviyesi her yerde cömert.

19 inç alaşım jantlar, panoramik tavan, LED sis farları, Bose ses sistemi, head-up display, hücresel cihazlar için kablosuz şarj, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklarla donatılmış GT versiyonumuz kesinlikle hiçbir eksiği yoktu. ısıtmalı direksiyon simidi ve ısıtmalı arka koltuklar.

 

Direksiyon başında
Yeni K5’in sürüş deneyimini özetlemenin en iyi yolu, çekici olduğunu, ancak olağanüstü olmadığını söylemektir. Sedanların piyasadaki istikrarsız durumunu göz önünde bulundurarak, alıcıları formata geri çekmenin bir yolu olarak biraz daha ikna edici bir şey isterdik.

Açık olalım, sürüş sağlam. Direksiyon, yol hissini iletir, bu GT versiyonunda güç fazlasıyla yeterlidir ve ağırlık dengesi, direksiyon başında kendinize güvenmenizi sağlar. Bununla birlikte, daha dinamik bir his için, K5’e gaz pedalıyla agresifleşirken ön tekerleklerin yola daha iyi yapışmasına yardımcı olacak sınırlı kaymalı bir diferansiyel ve ayrıca bir tork vektörleme sistemi vermek ilginç olurdu. virajlara daha güvenle hücum edebiliyor.

Sportif sürüş senin işin değilse, bunlara ihtiyaç duymayacaksın. Bununla birlikte, direksiyon başında biraz heyecan yaşamayı seviyorsanız, K5’in mevcut kurulumunda, gaz pedalına basacak kadar şanssızsanız, güçlü bir tork etkisi gibi farklı türde bir heyecanla karşılaşacaksınız. direksiyon simidi düz değil (bir virajdan çıkarken olduğu gibi).

 

Standart
Geri kalanı için, K5 bir sedandan beklediğinizi sunar: hem içeride hem de bagajda konfor ve alan. Kia burada hedefini kaçırmadı. Bağlantı söz konusu olduğunda, nakliye maliyetleri ve diğer aygıtlar dahil olmak üzere etiket fiyatı 42,095 $ olan modelimizde ihtiyaçlar elbette mevcuttu.

K5 GT ayrıca kapsamlı güvenlik özellikleri ve işlevleriyle donatılmıştır. Çok sayıda otomobil üreticisinin sistem paketinde norm haline geldiği için, sizi, mümkün olduğunda bunları nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek için kullanıcı el kitabını incelemeye zorlayabilecek müdahaleci özellikler vardır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram