Home » 2022 Subaru Outback Wilderness İlk Sürüş: Vahşi Doğaya

2022 Subaru Outback Wilderness İlk Sürüş: Vahşi Doğaya

by adminn1
0 comment
2022 Subaru Outback Wilderness

Bu son grup, geçtiğimiz günlerde güzel Kingston, Ontario’da ve çevresinde bir günlüğüne test sürüşü yapma fırsatı bulduğum yeni 2022 Subaru Outback Wilderness ın hedef kitlesiydi.

Subaru Outback Wilderness

2022 Subaru Outback Wilderness

Hemen bir şeyi açıklığa kavuşturalım: Subaru Outback, tıpkı bir dizi diğer kamu ve aile araçları gibi, uçsuz bucaksız ülkemizi keşfetmek için şimdiden mükemmel bir seçim. Bunu söylüyorum, çünkü bu Outback Wilderness’ın yaptığı gibi, kendilerini açık bir şekilde açık hava meraklıları olarak tanıtmaktan hoşlanmayanlar için, modelin diğer altı versiyonundan herhangi biri, bu yeni, daha odaklı baskı ile kolayca aynı rolü oynayabilir.

 

El değmemiş doğa. Adını hatırlıyorum
Yeni varyantın sanal sunumu sırasında, Subaru Kanada’daki insanlar, bir Subaru ürününe ilk kez yapıştırılan bu yeni rozetin geleceği konusunda kaçındı. Ancak otomobil üreticisinin Wilderness donanım seviyesi için planları olduğu açık. Hatta off-road’a yönelik bir alt marka haline gelebilir ve diğer seviyeli sağlam 4×4’lere gitmeye istekli olmayanlara hitap etmek için tasarlanmış olabilir.

2022 Subaru Outback

Subaru Outback

Unutulmaması gereken en önemli şey, bu yeni donanım başarılı olursa Subaru’nun pazarlama stratejisini diğer modellere genişletmekten çekinmeyecek olmasıdır. Örneğin Crosstrek ve Forester’ı düşünün. Sonuçta, Subaru Outback’in Outdoor XT donanımı, yerini 2022 Wilderness baskısına bırakıyorsa, neden aynı strateji Crosstrek Outdoor için olmasın? Birkaç ay içinde bunun hakkında daha fazla şey öğreneceğiz.

 

Peki Vahşi Doğa nedir?
Size sürüş izlenimlerimi vermeden önce, daha agresif bir görünüme sahip bu Outback varyantının özelliklerine girmeye değer. Bahsetmeye değer, siyah plastik elemanlarla yoğun bir şekilde işlenmiş siyah plastik açısından zengin siluet, çamurluk fişekleri ve görünüşte daha sağlam olan tamponlar – bazı meslektaşlar geçidin iki ucunu şu anda feshedilmiş Pontiac Aztek ile karşılaştırdılar – ve bu kırışıklıklar tamponun köşeleri.

2022 Subaru Outback Wilderness

Subaru Outback Wilderness

Yokohama Geolander G015 A/T arazi lastiklerine sarılmış Enkei’nin özel jantları gibi LED sis farları, özel ızgara ve mat siyah çıkartma (bize söylendiği gibi parlamayı azaltmak için) de dikkat çekicidir. Ayrıca, araca vidalananlarla aynı beşinci bir jantın ve aynı seriden bir lastiğin varlığına da dikkat edin. Yani ormanda bir lastik patlarsa macera devam edebilir ve farkı asla hissetmezsiniz.

Model ayrıca, diğer Outback’lerden daha fazlasını destekleyebilen özel olarak tasarlanmış tavan raylarına da sahip. Örneğin, geri çekilebilir bir çadırı desteklemek için harika! Tüm bu anotlanmış bakır renkli vurgulara gelince, diğer unsurların yanı sıra tamponlardaki çeki kancaları için yeni yerler barındırıyorlar.

Aracın altında, Outback Wilderness’ta (aracın önünü, motoru, şanzımanı ve diferansiyeli korumak için) dört koruma plakası bulunur ve bunlar belirli manevralar yaparken hayat kurtarıcı olabilir. Yerden yükseklik de normal 8.7 inç yerine 9 inçte daha yüksek, yayların, amortisörlerin ve hatta direksiyonun kalibrasyonu, dengeyi artırmak veya yeni süspansiyon ayarlarına uyacak şekilde değiştirildi.

X-MODE modu da, herhangi bir hızda çalışabilen bir “Derin Kar/Çamur” modu ile bu durum için yeniden çalışıldı ve saldırı açısı ön paneldeki merkezi dokunmatik ekranda görülebiliyor.

Son olarak, iç mekanda Wilderness logolu kauçuk paspaslar ve koltuk başlıkları gibi birkaç yeni özelliğin yanı sıra koltuklarda yıkanması kolay kumaş gibi birkaç yeni özellik ortaya çıkıyor – kirli olduğu yere gitmesi gereken bir araç için “olmazsa olmaz”. Direksiyon simidi ve vites kolunda da sarı dikişler ve “anotlanmış bakır” vurgular var.

2022 Subaru Outback Wilderness, gerçekten zorlu adamlarla aynı cephaneliğe sahip olmasa bile, dışarı çıkmak için donatılmıştır.

 

Yolda
Ontario’daki test sürüşümüz, model serisindeki daha ayık kardeşleri kadar çevik bir Outback keşfetmemizi sağladı. Virajlı yollar aile aracını hiçbir zaman sarsmadı ve daha agresif lastikler daha yüksek ses çıkarmadı, bu da aracın görünümünü beğenenler ve her gün bir arazi aracına ihtiyaç duymayanlar için iyi bir haber. Birazdan bu konuda daha fazlası.

Hafif süngerimsi bir his olmasına rağmen, direksiyon tepki veriyor ve özellikle kalın jantı ile direksiyon simidi ellerinizde iyi bir his veriyor. Crossover özel olarak bir CVT ile donatılmış olsa da, dar virajlarda “sürücü” oynamak istediğinizde vitesleri kendiniz değiştirebilirsiniz. Aksi takdirde, otomatik ünite çok iyi çalışır, ancak çok fazla zorlamanız önerilmez. Desibel seviyelerindeki ani yükselmeler hala CVT gerçekliğinin bir parçasıdır.

Bu notta, 2.4L turboşarjlı düz-4 motor (260 hp ve 277 lb-ft tork) SUV’nin şasisine çok uygundur ve geçiş manevraları ağrısız ve az çok zahmetsizdir. Bu modelin, sadece motor bloğundan daha fazla gürleme sağlamak için olsa bile, bir “Spor” işleviyle gelmemesi utanç verici, ancak o zaman Outback’in görevi, WRX gibi yapmak değil.

 

yoldan uzak
Subaru Kanada tarafından sürüş etkinliğini düzenlemekle görevlendirilen ajans VDG’deki (Vehicle Dynamics Group) arkadaşlar, bizim için bölgedeki diğer off-road kulüpleri tarafından açıkça kullanılan güzel bir off-road parkuru hazırlamıştı. Ve burada, arazi engellerini, en azından hafif ila orta dereceli olanları temizlemek için bir Jeep Wrangler Rubicon sürmeniz gerekmediğini kendimiz için teyit ettik.

Güzergah, çok düşük hızda kayalık bir bölüm ve Subaru Outback gibi bir araç için gerçek bir meydan okuma oluşturacak gibi görünen etkileyici derinlikte bir deliğin geçişini içeriyordu. Ardından, daha yüksek hızlarda ve hatta çok dik bir tırmanışta uygulanan bölümler geldi. Dürüst olacağım, bu işteki 15 yıllık hayatımda gördüğüm en zorlu yolculuk değildi, ancak Subaru Outback gibi yükseltilmiş bir istasyon vagonu için zorluk gerçekti.

X-MODE işlevi tarafından sunulan iki sürüş modu, dört tekerlekten çekiş gibi daha zorlu durumlarda çok iyi çalışır. Aracın çekiş açısından birkaç puan kaybettiği yer. Arazi lastikleri kaldırımda çok iyi performans gösterdi, ancak birkaç yerde ısırık yoktu.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram