Home » 2021 Subaru WRX STi İncelemesi : Kirde Oynamak

2021 Subaru WRX STi İncelemesi : Kirde Oynamak

by adminn1
0 comment
2021 Subaru WRX

Eşsiz bir etkinlik
Bu ikilinin benzersizliğini göstermek için Subaru, bizi Ontario’daki Oro İstasyonu’na, 4.2 km uzunluğunda (Montreal’deki Gilles Villeneuve pistiyle aynı mesafede) gelecekteki bir pistin alanına davet etti. Oro Station Motor Circuit hala yapım aşamasında ve henüz asfaltlanmadı, bu da Subaru’ya WRX ve STi’nin neyden yapıldığını göstermek için toprak üzerinde bir ralli yarışı sahnesi doğaçlama yapma fırsatı verdi.

Ayrıca bakınız: Subaru, Üretilen 20 Milyon AWD Aracın Dönüm Noktasını İşaretledi

Subaru WRX

2021 Subaru WRX

Mevcut nesil 2021’den sonra bitiyor
Japon şirket, 2022’de yeni bir modelin geleceğini zaten açıklamıştı. Yazıyı yazarken elimizde çok az bilgi var, ancak çıkan son bilgilere göre motorun muhtemelen 4 silindirli 2.4L turbo olmasını bekliyoruz. orada, bir sonraki STi’de 400 hp’ye kadar teslim edin.

2021 Subaru WRX STi

Subaru WRX STi

2021 sürümlerinde motor öncekiyle aynı, yani manuel şanzımana bağlı 268 beygirlik turboşarjlı 4 silindirli bir motorunuz var. Şimdi, Subaru hiçbir zaman BMW veya Porsche gibi pürüzsüz manuel şanzımanlar üretme becerisine sahip olmadı, ancak onlarınki hala 2021 Subaru WRX ile sunulan isteğe bağlı CVT’ye tercih ediliyor.

Genel olarak, STi daha kaba bir kardeştir ve günlük sürüş için biraz aşırı olabilir, ancak 2.5L motorunun 310 hp’si modele gerçek bir cesaret verir. STi ile manuel şanzıman mevcut olan tek şanzıman olmaya devam ediyor.

 

pislik içinde oynamak
WRX’te bir slalom çalışmasından ve STi’nin direksiyonunda toprakta yapılan bazı hilelerden sonra, arabaların bir ralli bağlamında neler yapabileceğini görmek için 1,25 km’lik kısa bir toprak piste çıktık.

2021 Subaru WRX

Subaru WRX

Egzersizin fikri basitti: arabaları kafa kafaya mücadeleye atın. Bu sedanın şasisinin sağlamlığından hala şüphe duyanların şüpheleri silindi. 2. ve 3. vitesler arasında, bir buğday tarlasına yakışır dalgalanmalarla, arabaları yarım düzine kadar tur boyunca sınırlara ittik, arabanın tüm köşelerini ve çatlaklarını toprakla doldurduk ve araba hala daha fazlasını istiyordu. Subaru’nun pirzolalarını kanıtlamanın eğlenceli bir yolu.

 

Günlük yaşamda daha az rahat
Tabii ki, gerçek dünyada kimsenin Kanada ralli şampiyonalarına katılmadıkça WRX ve STi’lerini bu koşullarda test etmeyeceğini biliyoruz. Bu yüzden, herkesin gittiği yolda da sürdük. Bu bağlamda, güç hala oradayken, iyileştirme daha çok sonradan akla gelen bir düşüncedir. Hızlanmalar vücudunuzdaki her kemiği sallar ve çok fazla sarsıntı olur. Bu, rallilerde araç kullanan herkese tanıdık gelecektir, ancak bu, bir touring otomobili için bir değer değildir. Düz şanzıman senkronize değil ve değiştirdiğiniz her vites sizi ileri doğru fırlatıyor ve istediğiniz yörüngede kalabilmek için direksiyonu tutmanız gerekiyor.

Bununla birlikte, vites geçişlerinden kaynaklanan küçük depremleri geçtikten sonra, seyir hızlarında sürmek çok daha sakin olur. Ancak bu Subaru’yu günlük arabanız olarak kullanacaksanız, WRX’in otoyol hızlarında bile kuru bir süspansiyonla sert kalan STi’den çok daha uygar olduğunu bilin.

 

Yaşanabilir bir iç mekan
Bir spor sedan için WRX, dört yetişkinin ihtiyaç duydukları alandan yararlanabileceği geniş bir kabin sunuyor. İnce tavan direkleri ve büyük pencerelerin yanı sıra sürücüye cömert bir görüş alanı sağlayan geniş bir ön cam ile görüş mükemmel. Koltuklar rahat ve sürüş pozisyonu istediğimiz gibi dik. Sportif sürüş pozisyonu, STi versiyonunda Recaro koltukların varlığı ile vurgulanır.

Dokunmatik ekran küçüktür (unutmayın, 2015 yılına aittir), ancak iyi tasarlanmış ve kullanımı kolaydır. Tüm Subaru modellerinde olduğu gibi, ses sistemi de eski bir Radio Shack deposundan fırlamış gibi ses çıkarıyor. Navigasyon sistemi yok, ancak günümüzde Apple Carplay ve Android Auto ile telefonunuzu prize takmanız yeterlidir ve sorun çözülür.

Manuel şanzımanınız varsa, Subaru’nun adaptif hız sabitleyici, önden çarpışma azaltma ve şeritten ayrılma uyarısı gibi güvenlik özellikleri paketine erişiminiz olmaz. Peki böyle bir spor arabada bu gerçekten faydalı mı/isteniyor mu?

Aksi takdirde, uygun şekilde yerleştirilmiş kontrollerle iç mekan iyi bir şekilde düzenlenmiştir.

 

Çözüm
Başka hiçbir spor otomobilin dışarı çıkıp bir ralli parkurunda dövülme ve ardından bozulmadan asfalta dönme yeteneği yoktur. 2021 Subaru WRX ve STi çok sağlam ve sürüşü eğlenceli. Subaru’nun sadece gelecek nesil için arıtma seviyesi üzerinde çalışması gerekecek. Araba, özellikle içeride yaşını gösterir. Ayrıca yolda nispeten gürültülü. İncelik eksikliği, yerleşik teknolojinin kıtlığı, engebeli sürüş, şehirdeki yavaş gaz tepkisi ve oldukça yüksek giriş maliyeti, onu daha az çekici bir satın alma haline getiriyor.

İkisinden WRX şu an için hala en iyi seçim. Ancak, bazı büyük ilerlemeler gösterebilecek yeni nesil için gelecek yıla kadar beklemenizi öneririz.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram