Home » 2021 BMW X6 M Yarışması: Bilmeye Değer 5 Şey

2021 BMW X6 M Yarışması: Bilmeye Değer 5 Şey

by adminn1
0 comment
2021 BMW X6

Yüksek performanslı crossover segment büyüyor ve dirsekler köşelerde. Yoldaki diğerlerine göre daha yüksek bir konumdan efendi olmak isteyen adrenalin bağımlısı bu günlerde seçim yapmakta zorlanıyor. Neredeyse tüm prestijli markalar, ambardaki rozetin artık tek kriter olmadığı bu seçkin müşteri kitlesinin peşinden gidiyor.

2021 BMW X6

BMW X6

Bu tüketici alt grubu için performans, nadirlik ve “tamamen giyinmiş” bir model kullanmanın prestiji de denkleme giriyor. Ancak burada daha büyük bir soru var ve o da şu: Bu tür performans araçlarının hız sınırlı yollarımızda yeri var mı?

Evet, bir Lamborghini Aventador’un yanında 2021 BMW X6 M Competition’ın daha mantıklı ve daha uygun maliyetli olduğu doğru, bu da Kanada otomotiv pazarında sürekli artan sayılarını açıklıyor. Lamborghini, SUV yarışına girdi ve Urus’un başarısı, bu tür araçların popülaritesini daha da doğruluyor.

BMW X6

2021 BMW X6

BMW’nin en sportif crossover’ı Kuzey Amerika için yeni değil. 2021 BMW X6, modelin 2010’daki tanıtımından bu yana zaten üçüncü versiyonunda. Ancak, herhangi bir performans aracı gibi, her revizyon kendi iyileştirme setiyle birlikte gelir ve X6 M, bu yazılı olmayan kuralın istisnası değildir.

İşte BMW’nin M performans bölümü tarafından şimdiye kadar bir araya getirilen en güçlü araç hakkında bilmeniz gereken/bilmek istediğiniz 5 şey.

2021 BMW

BMW X6

1. Yalnızca Yarışma sürümünde mevcuttur

Performans araçlarının özel dünyasında sıklıkla olduğu gibi, en pahalı sürüm tüketiciler arasında en popüler olanıdır. 2021 için Kanada’da yalnızca X6 M’nin Yarışma sürümü mevcuttur. Bu versiyon, sağ ayağın altında 17 daha fazla beygir gücü, M spor egzoz sistemi, M emniyet kemerleri, parlak siyah boyalı bazı dış bileşenler ve diğer güzelliklerin yanı sıra bir Antrasit Alcantara tavan döşemesi alıyor.

2. Ortalama 15.7L/100 km yakıt tüketimi? evet doğru

Kanadalı EnerGuide’a göre, 2021 X6 M Yarışması ortalama 15.7L/100 km. Belki de arkada bir kutu yumurta ile sürersen öyledir. Gerçekte, böyle bir canavar sürücüyü aşırıya kaçmaya zorlar ve güçlü hızlanma, X6 M Competition’ın pompadaki teorik performansıyla hızla alay konusu olur. Ayrıca, yoğun trafikte sadece kısa bir yolculuk ve yakıt tüketimi akıl sağlığı umutlarına veda edebilirsiniz.

3. 27.000$ değerinde seçenek!

M Sürücü Paketi, karbon fiber döşeme, ön masaj fonksiyonlu havalandırmalı koltuklar, kablosuz şarj, kablosuz erişim ve çok daha fazlasını içeren çok uzun bir aksesuar listesi içermesine rağmen, Ultimate Paket tek başına toplam fiyata 17.800 $ ekler. Bowers ve Wilkins premium ses sistemine (4.900 $) gelince, zaman zaman çift turbo V8 motorunun sesini “gömmeye” kesinlikle yardımcı olabilir

4,0-100 km/s 3,8 saniyede

Bu büyük aracın (2.400 kg’ın üzerinde) yollarımızda sadece 3,8 saniyede yasal hıza ulaşabildiğini öğrenince gerçekten şaşırdınız mı? İnanın bana, X6 M Yarışması, sağ ayağınızı yere her bastığınızda saçınızın dümdüz geriye doğru (mecazi olarak – üstü açık bir arabada değilsiniz!) uçmasını sağlıyor. Aslında, kapalı bir parkurda ikinci bir test sürüşü, pistte kendini iyi idare edebileceğini size teyit edecektir.

5. Premium-premium iç mekan

BMW iç mekanlarının kalitesi söz konusu olduğunda, özellikle de daha lüks modeller söz konusu olduğunda, kendimi sık sık tekrar ettiğimi hissediyorum. Ama hey, ben sadece bir maça maça diyorum. Ve bu durumda, deri, karbon fiber, fırçalanmış alüminyum ve evet, hatta bazı plastik unsurların kombinasyonu, markanın başka yerlerde sunduklarına her açıdan eşittir. Çok iyi bir iş!

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram