Home » 2021 Honda Accord Hybrid İncelemesi: Hedefe Ulaşmak

2021 Honda Accord Hybrid İncelemesi: Hedefe Ulaşmak

by adminn1
0 comment
2021 Honda Accord

2021 Honda Accord, hem azalmakta olan hem de tarihsel olarak daha az heyecan verici segmentlerden biri olan lüks olmayan orta boy sedanların segmentinde yer alması nedeniyle biraz zor durumda. Bu nedenle, yıllardır heyecan verici, uygun fiyatlı arabaları dahil etmesiyle bilinen Honda kanonunun bir parçası olması, tırmanması gereken biraz yokuş olduğu anlamına geliyor. Bu arada burada gördüğünüz arabaya takılan “Hibrit” lakabı, “sürüş eğlencesi ölçeri” tam olarak tetiklemiyor, değil mi?

Honda Accord

2021 Honda Accord

Yeni başlayanlar için, sadece ona bakarak, bu özel hibrit sedan hakkında özel bir şeyler olabileceğini görebilirsiniz. Accord’un şekli, profilde – neredeyse Audi A7-esque – tipik olarak bu seviyede bulacağınızdan çok daha hızlı. Arka cam dik eğimlidir ve geleneksel bir bagaj olsa da, anahtarlığı açana kadar orada olduğunu asla bilemeyeceğiniz noktaya kadar kısadır.

Önden bakıldığında ise Accord sadenin tam tersi görünüyor; Aslında, büyük krom “tek kaşlı” ve dokuz ampullü farlarıyla (ve mavi tonlu Honda logosuyla), sadece diğer orta boy sedanlar arasında değil, aynı zamanda binek otomobil dünyasında da en eşsiz görünümlerden birini taşıyor. Genel. Elbette biraz tartışmalı, ancak fütüristik olmadığını söyleyemezsiniz ve böyle bir melezden beklenmesi gereken de bu. Ayrıca, benzer boyutta ve hatta daha tuhaf görünen Clarity artık olmadığı için, fütüristik Honda’lar söz konusu olduğunda Accord bir tür meşale taşıyıcısı.

Honda Accord Hybrid

2021 Honda Accord Hybrid

Ancak içeride, fütüristten daha klas olduğunu söyleyebilirim. Çizgiler oldukça basittir, havalandırmaların şekli gelenekseldir ve bilgi-eğlence ekranı bile – keskin ve renkli olsa da – günümüzün çoğu araca entegre edilmek yerine ön panelden yukarıya doğru biraz yapıştırılmış gibi görünüyor. .

Bununla birlikte, sadece bir avuç araçta bulunan gelişmiş bir sistem olan bir düğmeli şanzımana sahip ve daha da öne çıkarken, Honda bunu son yıllarda ilk yapanlardan biriydi – aslında son yıllarda – ve hayır, Edsel sayılmaz. Bu konfigürasyonun yaptığı şey, kabin dağınıklığını azaltmaya yardımcı olmak ve spor çantanızı yanınızdaki koltuğa kaldırırken takacak hiçbir şey olmamasını sağlamaktır.

Kırmızı renkli basmalı marş motoruyla birleştiğinde, gösterge paneli minimalist (intikam olarak, direksiyon biraz meşgul) ve aslında benim en üst seviyemin karanlık ortamlarında bile oturmak için çok havadar bir yer sağlıyor. Gezici test cihazı.

2021 Honda Accord

Honda Accord

Bu Touring donanımı, diğer şeylerin yanı sıra şunları ekliyor: deri koltuklar, sürücü konumu hafızalı havalandırmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, uyarlanabilir amortisörler, baş üstü gösterge ekranı, 19 inç jantlar, kör nokta sistemi ve elektrikli ön yolcu koltukları. Tüm bunlar 7 inçlik bilgi-eğlence ekranı, çok açılı geri görüş kamerası, uzaktan motor çalıştırma, kablosuz şarj ve Android Auto ve Apple CarPlay uyumluluğuna ek olarak gelir. Burada çok fazla lüks var ve içeri girdiğinizde gerçekten üst sınıf hissi veriyor.

Sadece bu da değil, ön koltuk güzel ve ferah ve Honda’larda sıklıkla olduğu gibi sürücünün oturma pozisyonu tam yerinde. Böylece mükemmel bir direksiyon açısı ve destekleyici bir koltuk arkası elde edersiniz (koltuklar biraz düz olsa da, deri döşemeyle birleştiğinde kaygan bir ilişki olabilir) ve tüm kontroller kolayca elinizin altında olur.

Bununla birlikte, böyle agresif bir tavan çizgisi ile, biraz arka koltuk odasından fedakarlık edeceksiniz ve Accord, Toyota Camry ve Hyundai Sonata hibritlerinin beğenilerini arka baş mesafesi açısından takip ediyor (ancak Accord’un arkada olduğundan daha fazla diz mesafesi var. Hyundai’ye göre).

Ne mutlu ki, hibrit bir güç aktarma organının eklenmesi, bagaj alanı açısından hiçbir şeye mal olmadı ve Hybrid hala 60/40 oranında katlanabilen bir arka koltuğa sahip. Bu arada 473 litrede bagaj cömert ama bu kısa arka güverte, açıklığın biraz küçük olduğu anlamına geliyor.

Accord’un 2.0L 4 silindirli artı EV motorunun birleşik güçlerinden elde edilen güç, 212 hp ve 232 lb-ft tork olarak derecelendirilmiştir ve Hybrid, teraziyi 1.567 kg’da devirirken, kalkış ve hareket iyi yeterli. Bir yan not olarak: bu boş ağırlık aslında Hibrit Olmayan Anlaşmalı Turing’den çok daha yüksek değil. Bu Honda’nın bazı akıllı ambalajları.

 

Güç iyi olsa da, güverte üstü sürüş deneyimi arayan böyle bir hibrit sedan satın almama ihtimaliniz var. Muhtemelen, yakıt ekonomisi yumruk listenizde daha yüksektir ve Accord Hybrid bu cephede, üreticinin kombine çevrim için iddia ettiği 5.0L/100 km rakamını elde edememiş olsam bile.

Bunun yerine, iki ayrı 107 km’lik sürüş sırasında 5,2 L ile 5,6 L/100 km arasında gördüm; ilki, klimam olmadığı ve otoyolda pencereleri kapalı tuttuğum için biraz “hipermiling” yaparak elde edildi. Ayrıca, normalde vites değiştirmek için kullanılan sağ taraftaki küreği çevirerek elde edilen otomobilin fren yenileme sistemini maksimuma ayarladım. Bu sürtünmeyi artırır, bu nedenle gazı bırakır bırakmaz oldukça ciddi bir yavaşlamaya hazır olun.

Şekil başına 5,6 L, normal sürüş sırasında, aynı mesafe boyunca, o ölçü için klima kullanmam dışında, benzer koşullarda elde edildiğinden daha dikkate değer olanıdır. Yakıt ekonomisi puanında 0,4’lük küçük bir sıçrama, açıkçası gerçekten endişelenecek bir şey değil, özellikle de konforlu bir şekilde sürüş yapacağınız anlamına geliyorsa – elbette amaç bu olmalıdır.

Koltukların ve sessiz güç aktarma organlarının vaat ettiği konfora ek olarak, sürüşün neredeyse iç donanımlar kadar lüks olmasını sağlamak için bu uyarlamalı amortisörleri harika bir şekilde kullanan sürüş de bulunuyor. En yaygın günlük darbeler şasi tarafından kolayca emilir, ancak yol tutuşu bir şekilde bir Honda’dan beklediğiniz kadar keskindir.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram