Home » 2021 Porsche 911 Targa 4 İnceleme: Bir Fiyata Garantili Eğlence

2021 Porsche 911 Targa 4 İnceleme: Bir Fiyata Garantili Eğlence

by adminn1
0 comment
2021 Porsche 911 Targa

57 yıl. Tüm Porsche’lerin en ünlüsü olan 911, o zamandan beri buralarda. Dünyaca ünlü bu üç sayı, kimileri için güç ve sportifliği, kimileri için lüks ve sosyal statüyü çağrıştırıyor. Bir hafta boyunca bir tane sürme fırsatımız oldu; Daha da iyisi, arka güvertede saklanmak için katlanabilen bir çatıya sahip Targa versiyonunu aldık. Bu test sürüşü haftası için Pazar günü kiraz, havanın tüm yol boyunca güneşli ve sıcak olmasıydı! Güneş gözlüğü ve güneş kremi zorunludur.

Porsche 911 Targa

2021 Porsche 911 Targa

Targa
Ancak bu Porsche’nin direksiyonunda güneşli haftaya geri dönmeden önce, onu 911 Carrera ailesinde konumlandıralım. Üç tür 911 vardır: coupe, cabriolet ve 2021 Porsche 911 Targa. Coupe ve cabriolet, temel versiyon olarak adlandırılan, arkadan çekişli olarak ve ardından 4 versiyonunda (4 tekerlekten çekiş için), S versiyonunda veya 4S versiyonunda mevcuttur. Targa sadece 4 ve 4S’de mevcuttur. Bu kadar. Bu kadar basit.

Porsche 911

2021 Porsche 911

Motora gelince, 911’ler Porsche meraklıları tarafından iyi bilinen bir güç aktarma organı, Porsche’nin muhteşem 8 vitesli çift kavramalı otomatik PDK şanzımanıyla birleştirilmiş çift turboşarjlı 3.0L düz altı bir motorla donatılmıştır. Arkadan çekişli ve 4WD 911 Carrera, 379 hp ve 331 lb-ft tork üretiyor. 4S, güç çıkışını 443 hp ve 390 lb-ft’ye çıkarır.

Burada çılgın bir güçten bahsetmiyoruz ama onu özel yapan şey gücün çok dengeli bir şekilde dağıtılması. 911 aynı zamanda yıl boyu rahatlıkla kullanılabilecek bir otomobil. Hardtop versiyonu veya dönüştürülebilir versiyon, bu arabayı farklı şekilde kullanmanıza izin verir. Tam olarak nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz, Targa akıllıca bir seçimdir.

Bu arabanın benzersiz bir stili var, ancak tamamen kapalı veya tamamen açık konfigürasyonda eşit derecede iyi kullanılabilir. Aracın ortasındaki gümüş çubuk ve devasa yuvarlak arka cam, bu varyantın ayırt edici unsurlarıdır.

 

Görünüm
RS Spyder Design jantlara ve siyah yumuşak tavana sahip Metalik Gentian Blue 911 Targa’mız gözden kaçmadı. Açılır kumaş tavanı ister açık ister kapalı kullanın, 911’in kıvrımları korunur. Çatının açılıp kapanması bile her seferinde ilgi ve merak uyandırdı. (Bu arada işlem sadece 19 saniye sürüyor). Tavan paneli açıldığında, açıklık çok büyüktür ve bir üstü açılır araba kullanıyormuşsunuz gibi görünür. Kapandıktan sonra, gemideki, özellikle de tavandaki alan, coupe versiyonuyla elde ettiğinize yakın, iyi bir açıklığın keyfini çıkarmanızı sağlayacak şekildedir.

2021 Porsche 911 Targa

Porsche 911 Targa

yolculuk
Yolda, ses yalıtımı genel olarak etkileyici, panelden gelen birkaç gıcırtıyı fark etmemize şaşırmış olsak bile. Ambar açıkken, kabine giren rüzgarın sesi dışında (otoyolda yapılan bir tartışmanın neredeyse duyulmadığı noktaya kadar), egzoz borularından gelen keyifli sesten bizi uzaklaştıracak şüpheli bir çatırtı veya gürültü yoktu. .

Biliyorum, muhtemelen “temel” bir 4 modeli denediğinizi düşünüyorsunuz, o da 600 hp’den fazla bir Turbo S değil. Pekala, ancak “küçük” 4 ve sadece 379 beygir gücüyle bile bir sürü güzel zaman geçirdiğimizi teyit edebiliriz! Skalada sadece 1.505 kg ile 0-100 km/s hızlanmasını, test modelimizde olduğu gibi opsiyonel Spor Paketi (aksi takdirde 4,2 saniyeyi alır) varsa sadece 4.0 saniyede tamamlıyor.

Motor performansına ek olarak, PDK şanzıman da dikkate değer ve övgüye değerdir. Piyasadaki en iyi şanzımanlardan biri. İster düşük hızda ister Sport+ modunda sürüyor olun, sürüş tarzınıza uyum sağlayabilir ve 911 Targa 4’ün motorunun tüm öfkesini ortaya çıkarabilir.

 

iç 2021 Porsche 911 Targa

Son yeniden tasarımdan bu yana büyük bir değişiklik yok. En yeni 992 911, sadeleştirilmiş bir iç tasarıma sahiptir, ancak modern ve çok iyi entegre teknolojiye sahiptir. Sürüş pozisyonu, beklendiği gibi mükemmel ve bir kez gemiye takıldığında, tüm kontroller mükemmel bir şekilde elin altına düşüyor. Entegre merkezi ekran, 10,9 inç boyutunda iyi bir boyuttur. Android Auto bir kablo kullanarak bağlanırken Apple CarPlay ile tamamen kablosuzdur. Ne yazık ki, muhtemelen 911’de depolama alanı az olduğu için kablosuz şarj yoktu.

Konsolun ortasında küçük PDK vites kolu gururla sergileniyor. Konsolun ortasına oturmak önemsiz gibi görünse de bu arabanın sürüş keyfine büyük katkı sağlıyor.

Targa 4’ün ana özelliği, neredeyse tüm yıl boyunca bu Porsche’nin keyfini çıkarmanızı sağlayan benzersiz açılır tavan panelidir. Arka koltuklar – evet bazıları var – bir formalite, yani Porsche arabaya dört kişiyi sığdırabileceğinizi söyleyebilir. Orta boyda genç bir yetişkini oraya sığdırmayı başardık ama bu zordu; Bunun gerçekleşmesi için ön yolcu koltuğunu önemli ölçüde ileri hareket ettirmemiz gerekti. Doğrudan cam balonun altına monte edilmesine ek olarak, orada oturan herkes yaz aylarında sıcak çarpmasına karşı dikkatli olmalıdır – boşluk payı o kadar sınırlıdır.

 

Fiyat ve rekabet
Tüm Porsche’lerde olduğu gibi, derin ceplere sahip olduğunuz sürece iç mekanın her detayını özelleştirebilirsiniz. Test cihazımız 136.000 dolardan başladı, ancak toplamda 165.380 dolar için 29.380 dolar değerinde seçeneklere sahipti… ve tüm seçenekler seçilmedi.

Hangi fiyatı öderseniz ödeyin veya hangi seçenekleri seçerseniz seçin, sürüş keyfinin bu arabanın direksiyonuna geçmek için temel formunda ödemeniz gereken 136.000 dolardan başlayacağını garanti ediyoruz. Ve sizi karşılaşacağınız çok sayıda coupe ve üstü açılır arabadan ayıracak. Onu elde etmenin bedeli çok büyük, ama sonra zevk de öyle.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram