Home » 2021 Mazda CX-3 İncelemesi : Gidiyor, gidiyor

2021 Mazda CX-3 İncelemesi : Gidiyor, gidiyor

by adminn1
0 comment
2021 Mazda CX-3

Her gün bir araba incelemesi yazmaya başlayıp bir anma yazısı yazmaya başlamazsınız. Neyse, kısmi bir övgü. Hiç böyle bir şey olsaydı.

Ne yazık ki bugün bunu yapıyorum çünkü ben bunu yazarken ve siz okurken, Mazda CX-3’ün 2021 model yılından sonra ABD’de üretiminin durdurulacağı duyurusunu görmüş olabilirsiniz. Yine de Kanada’da askerlik yapmaya devam edecek, ancak isterseniz bir an önce devam etmek isteyebilirsiniz, çünkü pazarımızın güneydeki komşularımızla aynı hizaya gelmesi ne kadar sürer kim bilir. Ve bir hafta sürdükten sonra (yıllar boyunca sayısız başka fırsata ek olarak), bir tane isteyebileceğinizi söyleyebilirim.

2021 Mazda CX-3

Mazda CX-3

Mazda’nın ABD’deki küçük CX-3’ün fişini çekmesi biraz sürpriz oldu. Bu, CX-5’in gelmesinden kısa bir süre sonra CX-7’nin başına gelen kaderdir (ve hızla markanın Kanada’da en çok satanı oldu). Böylece yeni – ve çok iyi – CX-30 gelir gelmez CX-3’ün günleri sayılı oldu. Ve yine de, kısa vadede Kanada’da öldürülemez olduğunu kanıtlıyor! CX-3’ün birçok parçasını paylaştığı araç olan Mazda2’nin 2015’te Kanada’dan kaybolduğunu ve buna rağmen CX-3’ün bundan sağ çıktığını hatırlayın. Ve şimdi de öyle, güneye doğru gitse bile. Bunun için modelin Great White North’daki sağlıklı satış performansına teşekkür edebilirsiniz.

 

2021 Mazda CX-3 İncelemesi

 

Mazda2 eğlenceli, uygun fiyatlı ve sevimli bir küçük cep roketiydi ve DNA, CX-3’e aktarıldı, ancak CX-3’ün AWD’den faydalanması dışında – bu, olduğu gibi, Kanada’da 27.000 $ gibi düşük bir fiyata sahip olabilir. GS AWD’si. CX-3, temel GX FWD biçiminde 23,500 dolardan başlar; benim test cihazım, AWD ile standart olarak gelen ve size 33.500 $ çalıştıracak olan en üst düzey GT AWD’dir. Bu size Bose premium ses sistemi, 18 inç jantlar, deri döşeme, navigasyon, 10 yönlü elektrikli sürücü koltuğu ve Sirius uydu radyosu gibi güzellikler kazandırır.

2021 Mazda

2021 Mazda

Tüm bu AWD koşu donanımını bu kadar küçük bir plana sığdırmayı nasıl başardılar, özellikle ön oturma alanının benim gibi daha uzun insanlar için bile iyi olduğunu düşündüğünüzde, akıllı paketlemenin bir kanıtıdır. Öte yandan, arka koltuk sıkışık ve kargo alanına bir hokey çantasından fazlasını sığdıramazsınız (ve belki bir kaleci olsanız bile).

Ancak bu bir alt kompakt geçiş ve düzenli olarak dört kişilik bir aileyi taşımayı planlıyorsanız bir tane satın almıyorsunuz. Bunun yerine, hafta boyunca şehirde küçük bir atılgan gezintiye ihtiyacınız varsa ve yollar hafta sonu boyunca biraz daha sertleşirse güvenilir bir yol arkadaşına ihtiyacınız varsa bir tane satın alıyorsunuz.

Bunun nedeni, CX-3’ün uygun, tahmine dayalı bir AWD sistemi kullanmasıdır. Arka tekerleklere her zaman bir miktar güç gönderildiğinden, sürücüleri kaygan (veya yapışkan) durumlardan kurtarmak için anında devreye girmeye hazırlar. 2016 model yılı için piyasaya çıktığında CX-3’ün küçük boyutlu AWD dünyasında küçük bir oyuncu olmadığını gösteren mühendislik harika bir parça.

2021 Mazda CX-3

Mazda CX-3

O zamanlar zaten iyi görünüyordu, ama o zamanlar bu boya işini teklif etmiyorlardı ve bu iyi bir şey, bu yüzden CX-3 gerçekten akıllı görünüyor. Rengine “Polimetal Gri Metalik” deniyor ve “polimetal”in ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yokken, gerçekten önemli değil çünkü burada bir parça görünmüyorsa, özellikle iki tonlu çok kollu ile eşleştirildiğinde. tekerlek ve çift egzoz borusu. Bu bebek, ilk çıkışından bu yana üslup anlamında çok fazla değişmemiş olsa da, harika bir duruş – aynı zamanda harika bir duruş.

Hangisi iyi, ama mesele şu ki, CX-3 mekanik anlamda da pek değişmedi – yani, hiç. 2021 için hala her zaman sahip olduğu aynı 2.0L 4 silindiri kullanıyor ve hala 148 hp ve 146 lb-ft tork üretiyor. Bu rakamlar, her zaman olduklarıyla hemen hemen aynı, bir veya iki midilli verin veya alın.

CX-3’ün AWD biçiminde yalnızca 1.300 kg ağırlığında olduğu düşünüldüğünde, bu çok büyük bir şey değil (FWD de mevcut). Bu, bu mütevazı güç değerleriyle bile, 6 vitesli otomatik (kürek değiştiricili!) ve motorun birlikte iyi bir uyum içinde çalıştığı, gücü iyi ölçüp tekerleklere ve yola oldukça canlı bir şekilde ulaştırdığı anlamına gelir. Hatta gerçekten bindiğinizde araba biraz agresif geliyor, bu da modeli daha önce sürmüş olmama rağmen beni şaşırttı.

CX-3 ile ilgili olan şey, diğer pek çok Mazda gibi, bunun gerçekten güçle ilgili olmamasıdır. Ne de olsa bu üretici, benzerlerini hiçbir yerde, hiçbir üreticide görmediğimiz küçük, arkadan çekişli bir roadster üretmeye devam ediyor. O araba da o kadar güçlü değil – CX-3’ten neredeyse hiç daha fazla tork üretmiyor, çünkü buna gerçekten gerek yok – ancak en önemli unsurlar yol tutuş, hassas direksiyon ve şasi aslına uygunluğu.

 

Bu özelliklerden bazılarını CX-3’ü kullandığınızda da bulabilirsiniz. Harika bir direksiyon hissi ve tepkisi olan çevik bir sürücüdür, bazı akıllı süspansiyon ayarları sayesinde gövdenin yuvarlanması minimumda tutulur ve bu en şirin ‘utes’leri kullanmak genellikle bir zevk ve ödüllendiricidir.

Öte yandan, yaşını lekelerle gösterir. Örneğin: otomatik klima kontrolü yok, sadece bir dizi büyük, hantal analog düğme; Head-up ekranı, pleksiglastan yapılmış gibi görünen bir panelden yansıtılır ve gösterge başlığının üzerine oturur; ve bilgi-eğlence sistemi, uysal grafiklerle oldukça düşük bir ilişki ve her şeyi kaydırma şekliniz o kadar sezgisel değil. Dikkat edin, Kanada’daki hemen hemen her Mazda bu sistemi yalnızca Mazda3 ile alıyor ve – tahmin ettiniz – CX-30 şu anda pazarımızda daha yeni bir kurulum alıyor.

Yine de kablosuz Apple CarPlay var, zamanımın çoğunu orada geçirdim ve tüm favori radyo istasyonlarınızı – grup ne olursa olsun – tek bir düğmeyle erişilen tek bir menüde saklayabilmeniz bir özellik. bugün daha fazla arabada görmek istediğim şey.

Dürüst olmak gerekirse, CX-3’ün iyi yaptığı ve bugün daha fazla arabada görmek istediğim şaşırtıcı sayıda şey var – direksiyonu, görünüşü ve tam da bir tür soyutluğa dokunmayı başarması. söz konusu parçalar ne kadar eski olursa olsun, parçalarının toplamından daha fazla bir araç kullandığınızı gösterir.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram