Home » 2022 Hyundai Tucson Hybrid İlk Sürüş

2022 Hyundai Tucson Hybrid İlk Sürüş

by adminn1
0 comment
2022 Hyundai Tucson

Hyundai, 2022 için Tucson’unun yeni, daha cesur bir neslini tanıtıyor. Kompakt SUV’nin, yakında bir plug-in hibrit modelle tamamlanacak olan hibrit varyantını test etme şansımız oldu. imdbgram web sitesi, bu Tucson’un canlılığı ile bizi şaşırttığını, ancak yakıt tüketimini azaltma pahasına geldiğini söylüyor.

Hyundai Tucson

2022 Hyundai Tucson

Orijinal stil
Hyundai’nin yeni stil yaklaşımı “parametrik dinamikler” olarak tanımlanıyor. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini açıklamamı istemeyin ama gerçekten çok yönlü dış unsurlarıyla araçta dinamik bir tasarım var. Her yerde daha belirgin açılar ve daha heykelsi bir siluet var. Profilde, 2022 Hyundai Tucson güçlü, ileriye doğru hareket eden bir görünüme sahip. Ön farlar uzun kaputun içinde kayboluyor.

2022 Tucson

Tucson

Aynı yaklaşım, tam genişlikteki farların, yalnızca yandığında ortaya çıkan ve öndeki gündüz yanan farların tasarımını yansıtan yarı kamufle edilmiş üçgen şekiller içerdiği arka kısımda da belirgindir. Bu tasarım yaklaşımının saflığını sağlamak için, Hyundai logosu yukarı taşınmış ve arka cama entegre edilmiş, silecek ise arka spoylerin altında kamufle edilmiş. Genel olarak, günümüzün biraz gri otomobil evreninde öne çıkan bir tarz.

 

bir sürü teknoloji
Ortalamanın üzerinde 41.500 $ başlangıç ​​fiyatıyla perakende satış yapan Tucson Hybrid, uzun bir aktif ve pasif güvenlik özellikleri listesi sunuyor. Güvenlik fonksiyonları listesi, tüm Tucson modellerinde standart olarak gelen tüm Hyundai SmartSense özelliklerini içerir ve şunları içerir: yaya ve bisikletçi algılamalı ileri çarpışmadan kaçınma yardımı (FCA), şeritte kalma yardımı ve şerit takip yardımı, uzun menzilli far yardımı, düşük sürücü dikkat uyarısı, arka yolcu uyarısı ve önde araç kalkış uyarı sistemi.

2022 Hyundai Tucson

Hyundai Tucson

Tüm bu özelliklere ek olarak, Otoyol Sürüş Asistanı özelliğini etkinleştiren direksiyon simidinin sağ tarafında küçük bir düğme bulunuyor. Normal sürüş sırasında Tucson’un şeridinde merkezde kalmasına yardımcı olur ve uyarlanabilir hız sabitleyici ile çalışır. Hız sabitleyici etkinleştirildiğinde, yeni Tucson böylece yarı otonom sürüş fonksiyonuna sahip oluyor.

Ayrıca Hyundai, aracı uzaktan park etmenize olanak tanıyan eğlenceli bir küçük gadget’a sahiptir. Motor çalışırken, anahtarlığın üzerindeki ileri düğmesini basılı tutun ve Tucson otomatik olarak park yerine gidecektir. Geri düğmesine basmak, onu tersine çevirir. Bu aynı zamanda, birinin rahatlık için biraz fazla yakın park ettiği zamanlar için bir alışveriş merkezi otoparkında da kullanışlı olabilir.

Ayrıca, segmente özel bir özellik olan mevcut koltuk ısıtma veya havalandırmayı etkinleştirmek de dahil olmak üzere, bir hücresel cihazdaki Bluelink uygulaması aracılığıyla Tucson’u uzaktan ısıtmanıza veya soğutmanıza olanak tanıyan uzaktan çalıştırma özelliğine de sahipsiniz.

 

Rahat ve ferah
Yeni Tucson’ın boyutu büyüdü. Gövdesi daha uzun, daha geniş ve daha yüksek ve 2755 mm dingil mesafesi önceki modele göre 85 mm daha uzun. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, yolcular ve kargolar için çok daha fazla alan sağlar. Arka koltuklar, örneğin üç kişiyi kolayca ağırlayabilir ve kargo kapasitesi de artar. Koltuklar yukarıdayken 1.000 litre ve koltuklar aşağıdayken 2.200 litre, arkadaki bir kolun çekilmesiyle basitçe katlanıyor. Bu segmentte sadece CR-V daha fazla alan sunuyor.

Apple CarPlay, Android Auto ve 8 hoparlörlü ve 10,25 inç ekranlı iyi bir Bose ses sistemi elde edersiniz. Vites değiştirme artık önceki kolun yerini alan bir basma düğmesi ile yapılıyor. Kabinin ortam aydınlatması 64 renk ve 10 yoğunluk seviyesinde ayarlanabilir, ayrıca otomotiv endüstrisinde benzersiz olan ve ne mutlu ki doğrudan yüzünüze hava göndermeyen dolaylı bir difüzyon havalandırma sistemine sahip olursunuz.

19 inçlik lastikleri test cihazımızda gördüğümüzde, sürüş konforu konusunda bazı endişelerimiz vardı; bu endişelerin yersiz olduğu ortaya çıktı. Sürüş ve yol tutuş açısından, 19 inç jantlara ve 235/55 lastiklere rağmen süspansiyon, otoyolda işleri zorlaştırmadan yalpalamayı kontrol altında tutmak için iyi bir iş çıkarıyor.

Hem ön hem de arka koltuklar iyi bir konfor sunar ve kabin, dış gürültüden çok iyi yalıtılmıştır. Ve yolcular için geniş alan olduğundan, herkes için konfor düzeyine katkıda bulunur.

 

Araba sürmek eğlenceli
Melezler genellikle sürüş keyfi ile ilişkilendirilmez; neredeyse ana yönergelerine aykırıdır. Ancak, özellikle sportif olmasa da, Tucson’un sürüşü canlı, hatta biraz sinirli. Hyundai, bir viraja girildiğinde elektrik motorunun ön tekerleklere frenleme kuvveti uyguladığı, lastikleri yüklediği ve direksiyon tepkisini keskinleştirdiği anlamına gelen e-taşıma teknolojisi sunuyor; virajdan çıkarken daha iyi hızlanma için arka aksa tork verir. Bu, genellikle hibrit bir modelde görülmeyen bir sürüş dinamiği sağlar.

Ek olarak, direksiyon hassas ve hızlıdır ve ayrıca sürüş modları aracılığıyla sürüş ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Örneğin, Akıllı mod şehir içi sürüş veya uzun bir otoyolda kullanım için idealdir. Sport modu, direksiyonu daha fazla ısırdığı ve zamanın daha büyük bir bölümünde arkaya daha fazla güç göndererek dört tekerlekten çekiş sisteminin çalışma özelliklerini değiştirdiği ve sürüşü iyileştirdiği için bizim favorimiz. Ayrıca Kar, Kum ve Çamur modları da var, bu da teoride zaten Tucson’un biraz arazi sürüşü yapabildiğini söylüyor.

Hibrit model, 180 hp ve 195 lb-ft tork üreten 1.6L turboşarjlı 4 silindir kullanır. Bir elektrik motoru ve 1,49 kWh lityum iyon polimer pil ile çalışır.

 

Gösterişli bir motor
Elektrik motoru 59 hp ve 195 lb-ft tork ekleyerek net çıkışı 227 hp ve 258 lb-ft torka getiriyor. Hibrit, dört tekerleği de sürmek için 6 ileri otomatik şanzımanla çalışıyor. Bu, hibrit motorlarla çok yaygın olarak eşleştirilen korkunç CVT’lerden daha dinamik ve daha yumuşak bir sürüş sunduğu için onayladığımız bir ünitedir. Turboşarjlı motor ve elektrik girişi ile güç iyiden daha fazlasıdır.

 

Çözüm
Tucson Hybrid yolda beklediğimizden daha canlı çıktı. Çok şık bir iç mekana, bir dizi ileri teknolojiye ve geniş bir müşteri yelpazesine uyacak bir güç aktarma organına sahiptir. Hepsinden iyisi, boyutu, büyük SUV’leri sevmeyenler için yeterince kompakt ve tüm ailenin konforunun tadını çıkarabileceği kadar geniş. Dürüst olmak gerekirse, yeni Tucson’u yeni Santa Fe’den daha çok sevdim; onu gölgede bırakabilir.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram